Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Економіка
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Чернігівщина: Іноземний інвестор має йти з «відкритим забралом»

Чернігівщина: Іноземний інвестор має йти з «відкритим забралом»

Таку думку висловив 27 листопада під час брифінгу для чернігівських журналістів в.о. заступника голови облдержадміністрації Олександр Бєльський.

Під час спільного брифінгу з в.о. заступника голови облдержадміністрації Наталією Білоус були розглянуті проблеми, пов’язані з приходом в Чернігівську область іноземних інвесторів і ситуацію, яка склалася навколо проекту компанії «Seament» з будівництва цементного заводу у Новгород-Сіверському районі.

Цементний завод. Чому «НІ»?

На думку представників обласної влади, питання з дозволом для компанії «Seament» не може бути вирішене на користь іноземного інвестора, позаяк наразі відсутній бізнес-план та техніко-економічне обґрунтування проекту. Відповідно, важко оцінити його вплив на навколишнє середовище. Адже поряд з місцем теоретичної забудови знаходиться природоохоронна зона, що включає три парки і три заказники.

- Мы давно выросли из того возраста, когда картинками нас можно убедить, - зауважив Александр Бєльський.

І додав, що буде обрана найкраща компанія, яка буде відкрита і для журналістів, і для спеціалістів. Говорячи про інші можливі варіанти, в.о. заступника голови ОДА натякнув, що інформація про будівництво цього виробництва привернула увагу багатьох компаній що цікавляться надрами.

Взаємні припущення та зустрічні прохання влади і ЗМІ

Присутні журналісти висловили припущення, що під виглядом «ненаданої» документації з гри може свідомо усуватися зацікавлений у виробництві інвестор, який першим заявив про свої наміри.

За деякими оцінками, орієнтовна вартість цементного заводу у Новгород-Сіверському районі може скласти близько 350 млн. євро. Левова частка цих грошей має піти на будівництво очисних споруд.

Присутні на брифінгу представники місцевих ЗМІ отримали запевнення, що влада зацікавлена виключно у екологічності виробництв. Також через представників ЗМІ заступники губернатора попросили інвесторів не намагатися вирішувати питання кулуарно, а звертатися безпосередньо за підтримкою до обласної влади.

Також «медійників» попросили інформаційно підтримати міжнародний інвестиційний форум – захід, який розпочнеться 30 листопада. Зі свого боку журналісти висловили здивування відсутністю інформації з підготовки та проведення такого представницького заходу.

Ніхто нічого не втратив?

На прохання прокоментувати інформацію про ймовірну втрату мільйонних іноземних інвестицій у проект «Технопарк» Чернігівського заводу «Жовтневий молот» через невирішеність земельного питання, Олександр Бєльський відповів:

- Ніхто нічого не втратив. Питання у документах на землю, які не оформлюються належним чином. На даний момент розглядаються кілька проектів Технопарку. І один з них – проект «Чернігівського хімволокна».

Стосовно «втрат», в.о. заступника губернатора навів приклад спроб запуску унікального виробництва пінобетону в одному з районів області:

- Питання намагалися вирішити кулуарно на рівні району, тому і результат такий, - зазначив О. Бєльський.

Як зазначили посадовці, в чернігівську область йдуть естонські, литовські, німецькі, чеські інвестиції. У Городні, Щорсі, Куликівці, Шостці працюють екологічні виробництва з іноземним капіталом.

Потужна естонська компанія займатиметься сміттєпереробкою. Наразі вирішується питання про прихід в Ніжинський район відомої польської компанії «Порто» з виробництва дверей.

Коментарі (9)

Sirky | 2007-12-02 18:39

Не приглашали - вот и не было меня там.

Да и на диете я ! Панских подачек с фуршетных столов никогда не принимал. Тошнит от них.

А вот сколько денег убахали на этот МЕЖДУНАРОДНЫЙ форум. Одно только то, что на экране на площади крутили весь этот бред. В копеечку Черниговщине обошёлся такой "ЗАХОД" з "видкритими ЗБРАЛАМИ".

Надо попросить, чтобы администрация опубликовала бюджет расходов на это "видкрите ЗАБРАЛО". Да видно Им слабо это сделать.

Sirko | 2007-12-02 14:35

"Что-то пресса умалчивает"



Существуе план подобных мероприятий. Чисто для "галочки". Реального инвестора ищет реальный предприниматель, и на эти мероприятия он не завязывается.



А для журналистов - фуршет. Все бегут к столу, и как собаки жрут и пьют от власть имущих. А потом хвалятся друг перед другом: А тебя чего не было? Там столько еды было! И водка, и пиво, и вино! И бутерброды с колбасой пяти видов! И авторучки раздавали на халяву, и блокноты!

Ветеран | 2007-12-02 12:53

Да и власть имущим всё до лампочки. Себе бы куш отхватить. Самому самоуглубиться, как делает Сан-Саныч по своей теории самосозерцания сущности . А вокруг. хоть потоп. Вот отсюда и "видкрите ЗАБРАЛО".

Интересно, какие инвесторы были на форуме в Чернигове. Что они предложили. Или это очередная пьянка с дип.корпусом на земле Черниговской? Что-то пресса умалчивает.

Sirko | 2007-12-02 02:49

Это "открытое забрало" у нас всё уже забрало.

А если серьезно, то никаких инвестиций не будет пока наш НБУ не отвяжется от американского доллара.

Привязался к нему на смерть, и уже несколько лет 5 грн. за один доллар. А он падает и в отношении рубля и в отношении евро. Не рубль и евро растут, а доллар падает. И тянет за собой привязанную к нему гривну.

Доллар обесценился с 2002 года, если по рублю смтореть, с 32 до 24 руб. за штуку. То есть, на буханку хлеба. А это значит, что если бы наш придурковатый НБУ вместе с Ющом и Янеком отвязали бы гривну от доллара, то оный доллар стоил бы сегодня не 5 грн, а всего лишь 3,5.

И вот как быть инвестору? В какой валюте и по какому курсу инвестировать?

И как инвестор считает свои евро? Переводит гривны в доллары, а потом уж в евро? так он неправильно их в доллары переводит. Надо 3,5 за доллар, а он по 5 считает. Надует кто-то кого-то из-за негибкой политики НБУ.

А мы удивляемся, почему цены растут? Рынок ведь не обманешь. Если гривна привязана к доллару и доллар её искусственно опустил, то цены, естественно, вырастут. Это нам можно приказать покупать-продавать по 5. А рынку не прикажешь. Рынок сразу цены и поднимает. Потому что реальная покупабельная способность гривны в 1,5 раза выше, чем её искусственная покупабельность.

Слабым экономикам выгодно привязываться с стойкой валюте. К доллару. Но когда он падает - нужно отвязываться.



abc | 2007-12-01 10:15

Сан-Санич звичайнісінький хитрун. Аргументами грається як наперсточник на базарі. Коли Лаврик задавав напрям роботи, а Бельский забезпечував виконання, події розвивалися у вірному напрямку. Ну а тепер ситуація, мабуть, некерована. От Сан-Санич і мутить як вміє своєму вузькому колу на вигоду. Не є він ні державним стратегом, ні вболівальником за інтереси громади.

"Міське забрало" | 2007-11-29 13:28

Обласна влада "Siemens" зараз знищує, звичайно інвестори нічого не вміють і все робблять ні так як треба "нам", міська влада, щоб помститися конкурентам - штовхає палиці в колеса "Жовтневому молоту", і вже, за нашими данними перші 12 млн євро інвестицій не потрапило, виробництво пінобетону кулуарно на рівні району (мабуть забули в кулуар запросити обласну владу) вже припинили , а взагалі все чудово. Саме через те, що в нас все пригарненько, запроуємо усіх інвесторів на ІІІ міжнародний інвестиційний форум, який відбудеться 30 та 1 з відкритим забралом!

аноним | 2007-11-28 19:23

їм, сан саничу та наташі підлавриковій, приходить пісець ( це не тварина, а явище в українських реаліях), тому будемо чути не одну таку пресуху найближчим часом. Він (сан санич) на відмиваннях труб (вибачте промиваннях) примножує свій капітал, вона (наташа) навіть знає вже що таке стратегія - молодець, далеко пішла б чи в путивлі чи в ромнах, тобто там де повна дупа, і тут де завдяки далекоглядності інвекстиційної політики чернігівщини вже досягли повної дупи . віват вікторе андрійовичу, та тим хто з вами, амінь

Mr.Y | 2007-11-28 15:55

Ну як же цікаво слухати коли влада говорить про "відкрите забрало"... Треба було ще на переконання своїх слів Бєльському вдягнути білу, пухнасту шубку!

  А тепер, що воно виходить насправді. Прийшов інвестор, готовий вкладати чималі гроші в нашу додихаючу економіку і йому дозволили розпочинати втілення проекту з будівництва цементного заводу в життя. Дякуючи Богові наша область таки побачила думаючого керівника, яким був, безсумнівно Лаврик. Не дарма ж після отримання звістки про його звільнення дехто з посадовців адміністрації навіть сльозу пустив, а дехто одразу з горя став заливати себе чудодійною мікстурою з кількома зірками на етикетці. Щоправда дозволю собі поставити під сумнів праведність цієї "скорботи", бо, скоріш розпереживалися наші начальнички через свої тепленькі кріселка. Та дарма, все обійшлося...

    Прошу пробачення за такий ліричний відступ. Лейтмотив цієї басні такий: поки був Лаврик проект "Сімент" був привабливим - тепер бачимо зовсім іншу картину. Тут вже й екологія буде погана, а дехто з розумників з влади заговорив, навіть про "діоксин", який, бачте, буде викидувати цементний завод. (Для особливо обдарованих доцільно втиснути розяснення. Діоксин - речовина яка застосовувалася спецслужбами різних держав як засіб знищення людей.) Цікаво звідки вона може взятися при нагріванні крейди?

Відповідь на це питання, мабуть, слід шукати в іншому. Не дармаж наша влада заговорила про інших інвесторів, якийсь конкурс і т.д. Видно хтось-таки й справді запропонував кращі "інвестиційні умови". Про те як в нас проходять конкурси вважаю писати недоцільно... Шкода тільки що населенню від таких "умов" наврядчи буде краще. По наївності можете спитати кому ж все-таки буде? Залишаю це на ваш розсуд. Хочеться тільки повернутися до "забрала" й вказати нашій владі де ж її порядність.

Спостерігач | 2007-11-28 14:28

Чого в нас тільки немає! Технопарки - купа! Бізнес-інкубатори, агенції регіонального розвитку - аж 9 штук, громадські та екологічні ради, рада підприємців, рада з інновацій та інвестицій, ЦНТІ і на кожного з них існує свої управління серед яких і управління по туризму, уравління по інноваціям, інвестиціям і багато-багато ще. Ми проводимо щорічні інвестиційні форуми, приймаємо Статут міста, стратегічний план розвитку міста, ведемо бурну діяльність над поліпшенням іміджу Чернігова із залученням зовнішніх експертів. Забули ще про наполеглово працюючу обласну та міську влади і напевно урядовці більш обізнані в наявності ще чогось важливого в нашому місці та області (було б цікаво дізнатися і нам), але постає питання: чому в Чернігові немає інвесторів, майже відсутні туристи да і самі мешканці - чернігівці, потихеньку тікають звідси?

А обласну раду можна привітати - відговорюватися вже навчилися.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чому Панявежис милував око

SVOBODA.FM