Чернігів: Скандал навколо педагогічного ліцею припинено
Так виглядає ситуація, принаймні, на сьогодні. Учням Обласного педагогічного ліцею для обдарованої сільської молоді (181 людина), який 13 років працював на базі Чернігівського педагогічного університету, не загрожує зрив 1-вересневого свята.
Однак ще вчора вранці ніхто не міг спрогнозувати обстановку – чи сядуть ліцеїсти за парти, чи підуть разом з батьками та викладачами пікетувати облраду разом з обладміністрацією.
Керівництво Чернігівського педуніверситету ще минулого року прийняло рішення про „розлучення” з педліцеєм. Тобто відмовило останньому в оренді навчальних і житлових приміщень у зв’язку зі своєю реорганізацією: створенням філологічного та розширенням психолого-педагогічного факультетів.
Процес „розлучення”, як і годиться, виявився складним. Пошук іншого приміщення для оренди успіхом не завершився. Пройшло літо, а приміщення немає. Нарешті міська влада майже в кінці серпня дала дозвіл на оренду вільної частини СШ №19. Почалося оформлення необхідних документів для переселення, попереду – облаштування, а дітям уже треба готуватися до 1-го вересня. Здають нерви у викладачів і батьків. Керівництво психолого-педагогічного ліцею, турбуючись за свій навчальний процес, поспішає зайняти 2-й і 3-й поверхи приміщення, в якому розміщувався ліцей. А куди діти ліцеїстів? На вулицю?
Кажуть, була усна домовленість між керівниками ліцею, психолого-педагогічного факультету і педуніверситету про те, що до 1-го жовтня, доки все не влаштується, діти поживуть і понавчаються як і раніше – на базі вузу.
Однак почалися з’ясування стосунків, виникли тертя і непорозуміння – кожен відстоює інтереси власних структурних підрозділів і не чує опонентів... Страждають же найбільше від невизначеності ситуації сільські діти з батьками.
Доки кипіли пристрасті між ліцеєм і керівництвом названого факультету, батьки учнів СШ №19 організували виступ проти вселення в їхню школу ліцею. Батьки ж ліцеїстів, у свою чергу, пішли шукати правди в облраду, оскільки організатором педліцею для обдарованої сільської молоді в 1993 році була саме облрада.
„Розводити ситуацію” довелося голові облради – Наталі Романовій. Кажуть, їй це вдалося. Домовленість із СШ №19 та іншими установами досягнуто. Батьки ліцеїстів трохи заспокоїлись. 1-е вересня у дітей буде.
Якщо би говорити детально на цю тему, даючи інтерв’ю усіх задіяних у скандалі людей – вийшла би трилогія, нова „Педагогічна поема” (але вже не одного Сухомлинського, а цілого колективу авторів).
Прикро, що все у нас працює в режимі ручного керування.
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 4631 |


































Коментарі (2)
Anton | 2006-09-01 17:23
грамотею-автору | 2006-09-01 10:52
Пан автор, вы часом не наш пед заканчивали?
"Пед поэму" МАКАРЕНКО написал, грамотный Вы наш защитник сельской молодежи! И смех и грех!
А еще удивляемся "проФФесуре"! Учите детишек и дальше, уважаемый! С 1-м сентября, школярики!