Мобілка "заглухла". Що робити?
До громадської приймальні ДП "Чернігівстандартметрологія" надійшло кілька скарг з приводу мобільних телефонів. Ось одна з них та відповідь фахівця обласного управління з питань захисту прав споживачів:
"12.01.2008 року в Ніжинському філіалі магазину "АЛЛО" придбала в кредит мобільний телефон Nokia 6500s вартістю 2798 грн. Кредит - 3763,51 грн. На 14 день почав зависати, відмовляла клавіатура, не відключається звук дзвінка і неможливо нічого зробити, поки не витягнеш акумулятор...
Я віддала його на гарантійний ремонт. З ремонту чекала більш місяця. В березні забрала після першого ремонту в той же день почалось все знову. А кошти (кредит) плачу постійно. З 04.04.2008 року - другий ремонт. На сьогодні знову знаходиться на гарантійному ремонті. Користувалась телефоном 14 днів. За що я виплачую кредит? Як мені забрати кошти? У магазині відповіли, що відшкодовують у разі, коли експертиза визнає його непридатним".
Відповідає фахівець обласного управлення з питань захисту прав споживачів:
При здачі мобільного телефону в ремонт, продавець, виробник (підприємство, що задовольняє вимоги споживача) зобов’язані прийняти товар неналежної якості в споживача, видати йому документ, що підтверджує одержання товару, і задовольнити його вимогу на підставі письмової заяви, яка подається споживачем у двох примірниках.
Один примірник цієї заяви повертається споживачу з відміткою продавця, виробника (підприємства, що задовольняє вимоги споживача), дати прийняття заяви, прізвища ініціалів та посади працівника, який прийняв заяву, другий – залишається у продавця, виробника (підприємства, що задовольняє вимоги споживача).
Недоліки товару повинні бути усунені протягом чотирнадцяти днів або за згодою сторін в інший строк.
Якщо дефект після гарантійного ремонту повторюється, споживач має право звернутись з письмовою заявою про проведення незалежної експертизи товару.
Обмін товару чи повернення коштів здійснюється в тому випадку, якщо буде доведено, що товар має істотний недолік. (Істотний недолік – недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник з вини виробника (продавця, виконавця) після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому наділений хоча б однією з вищезазначених ознак:
а він взагалі не може бути усунутий;
б його усунення потребує понад 14 календарних днів;
в він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено договором).
При здачі мобільного телефону в ремонт видається відповідна квитанція, де чітко зазначається термін знаходження товару в ремонті. Якщо цей термін порушується - споживач має право після отримання його з ремонту (якщо він відремонтований належним чином) звернутись з письмовою заявою за місцем здачі товару, про виплату неустойки в розмірі 1 % за кожний день затримки усунення недоліків понад установлений строк. Тільки в разі, якщо недолік не може бути усунутий – товар підлягає заміні, або поверненню коштів.
Так, якщо недолік усунути неможливо (це підтверджено відповідним актом), то товар підлягає обміну або за нього повертаються кошти.
Підготувала прес-служба ДП "Чернігівстандартметрологія"
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 13434 |
Коментарі (5)
Василь | 2012-02-26 17:37
ВІКтор | 2011-01-17 18:27
Tolik | 2010-07-08 19:13
мар\'яна | 2009-08-27 16:25
игорь | 2008-07-21 13:45