Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
Транспорт
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Зі Львова до Варшави вирушив потяг. Востаннє таке було приблизно 18 років тому

Зі Львова до Варшави вирушив потяг. Востаннє таке було приблизно 18 років тому

У перший рейс зі Львова вирушив новий міжнародний поїзд до Варшави. Маршрут організований через хабову станцію Рава-Руська. Він передбачає одну пересадку через різну ширину колій в Україні та Польщі.

Про це повідомила пресслужба «Укрзалізниці».

Відтепер мешканці Львова, Івано-Франківська, Стрия, Коломиї, Калуша, Брюховичів та Жовкви, зробивши одну пересадку, можуть доїхати до Варшави або Любліна. Із цих населених пунктів до Рави-Руської курсує сучасний дизель-поїзд українського виробництва з доступом до Wi-Fi через Starlink.

На станції Рава-Руська пасажири здійснюють пересадку з поїзда української ширини колії (1520 міліметрів) на поїзд польського перевізника SKPL європейської колії (1435 міліметрів) і зворотно. За рейс в одному напрямку обидва поїзди можуть перевезти приблизно 200 пасажирів, вони мають місця 1 та 2 класу.

Час у дорозі від Львова до Варшави становить приблизно 9 годин, вартість — від 1 188 гривень. Квитки на рейси можна придбати в застосунку «Укрзалізниці», на сайті компанії, у чат-боті та касах вокзалів.

Чи матиме попит новий маршрут?

Голова правління концерну Євген Лященко стверджує, що розвиток комфортних пересідних маршрутів дозволяє збільшувати пропозицію. Ефективність такої логістики, за його словами, довів маршрут Київ — Хелм — Варшава, який має майже повну завантаженість пасажирами.

«Сподіваємося, що нові поїзди Львів — Рава-Руська — Варшава не будуть винятком. На рейси першого тижня цього поїзда вже продано 70% запропонованих квитків», — розповів він.

У найближчих планах «Укрзалізниці» — запустити міжнародний поїзд Чоп — Прага. Також команда концерну працює над маршрутом Перемишль — Берлін.

Що передувало?

Залізничне пасажирське сполучення між Україною та Польщею через Рава-Руську було припинене приблизно 18 років тому через відсутність попиту пасажирів на цей маршрут.

Для відновлення сполучення Рава-Руська — Варшава залізничники торік провели капітальний ремонт євроколії завдовжки 8 кілометрів від держкордону до Рава-Руської, а також реконструювали залізничний вокзал у Рава-Руській для можливості проведення митного та прикордонного контролю.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM