Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Транспорт
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Невигідний фінансово, але потрібний людям: почав курсувати потяг до Семенівки
Невигідний фінансово, але потрібний людям: почав курсувати потяг до Семенівки

Невигідний фінансово, але потрібний людям: почав курсувати потяг до Семенівки

Перший потяг до прикордонної громади від початку повномасштабної війни почав курсувати з 20 січня. Його маршрут – Терещенська-Семенівка. Він з’єднав прикордонну громаду з районним центром та сусідньою Сумською областю. До цього від 24 лютого жителі Семенівки могли дістатися до райцентру за 60 кілометрів лише власним транспортом або на таксі. Першим рейсом скористалися два жителі Семенівської громади.

20 січня потяг вирушив до прикордонної Семенівської громади вперше від 24 лютого.

Касирка Ольга раніше їздила цим рейсом – до того, як скасували цей потяг. Квитків поки що продавати нікому. Вартість одного від райцентру до Семенівки – 25 гривень.

"Практично була впевнена, що нікого не буде. Тому що всі бояться. Тут уже в мирний час було дуже мало людей, дуже. Молодь вся повиїздила по містах, тому й нема нікого, – розповідає Ольга Іващенко.

Провідниця Світлана Погрібна до цього працювала на поїздах, що вивозили людей із зони бойових дій.

"25 лютого у нас був потяг до Маріуполя. Ну й ми їхали за звичайним графіком. Потім почався бій, почались обстріли. Нас розвернули, об’їхав машиніст, зреагував швидко. Ми йому вдячні всі, що вся бригада залишилася жива. 16 діб возили людей-переселенців. 16 діб провели в поїзді. Взагалі не страшно. Ніхто не знає, де кого жде. Я буду жити 120 років і чекати, поки Москва розпадеться. Я хочу побачити це. А наша Україна не розпадеться ніколи".

У Семенівці на пероні – одна сім’я. Місцева жителька Валентина Рогозина каже: добре, що поїзд знову ходить.

"А як же до Новгорода доїхати? От комусь треба в лікарню навіть – у нас же нема тут всіх відділень, нотаріус також. Звісно, треба людям потяг".

Потяг на Семенівку фінансово невигідний. Однак, це єдиний громадський транспорт, який з’єднує прикордонну громаду з райцентром, каже заступник начальника військової адміністрації Володимир Шкарпітко.

"На Семенівку, враховуючи, скільки там треба вкласти ресурсів, щоб відправити потяг, то це найбільше невигідною буде поїздка для Укрзалізниці. Але тут питання не в економічній вигоді – там наше місто… Семенівці – люди зацікавлені, їм треба добиратися до районного центру з будь-якого приводу, з будь-яких питань".

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM