
«ЛНР» і комунізм: чому за електрику для сепаратистів платять українці
Після того як незаконні збройні формування нас пограбували, ми повинні безкоштовно постачати їм електрику за рішенням нашого уряду. Парадокс? Реальність.
Тема блокування поставок вугілля з ОРДЛО сьогодні у фокусі уваги всіх вітчизняних ЗМІ.
Головна заслуга вугільної блокади в тому, що вона розкрила проблеми «торгівлі», які чомусь замовчувалися.
Ця тема досі не повністю розкрита, зокрема, щодо поставок електроенергії на території, непідконтрольні Україні.
Про це пише Володимир Грицай, генеральний директор Луганського енергетичного об'єднання (ЛЕО), у публікації видання «Економічна правда».
Ми в ЛЕО з цими проблемами живемо з початку військових дій. Моє рішення написати колонку пов'язано з тим, що крім нас і жителів Луганщини чути про них особливо ніхто і не хоче. Отже, наші реалії – «великими мазками».
Майже вся електроенергія, яка виробляється в Україні електростанціями, продається держпідприємству "Енергоринок" як єдиного уповноваженого державою покупцеві. Потім "Енергоринок" продає її постачальникам-операторам розподільних мереж, в число яких входить наша компанія.
У 2015 році Кабмін Арсенія Яценюка зобов'язав ЛЕО поставляти електроенергію на непідконтрольні території.
У 2016 році Кабмін Володимира Гройсмана змусив нас щомісячно поставляти на окуповані території електроенергію на 300 млн грн, оплачуючи її "Енергоринку" з надходжень від споживачів з підконтрольній території.
За неповні розрахунки з "Енергоринком" в грудні 2016 року НКРЕКП наклала на ЛЕО фінансові санкції, обов'язкове щоденне утримання, яке значно перевищує наші надходження.
На контрольованій території ми в добу збираємо 3-4 млн грн, а віддавати повинні 8,5 млн грн. Ця цифра доходила до 20 млн грн, така цікава математика.
Як то кажуть, «батьку, годі торгуваті, бо вже нічім здачу давати».
В результаті нас загнали в боргову яму. Заборгованість споживачів перед нами досягла 5,5 млрд грн, з них 4,9 млрд грн – за рахунок "неконтрольованих" споживачів, а наш борг перед "Енергоринком" – 4,7 млрд грн.
У підсумку, в грудні гроші на поточний рахунок компанії взагалі не надходили, а ЛЕО недоотримало понад 48 млн грн. У січні наше підприємство недоотримало вже 53 млн грн, а за 24 дні лютого – 47,7 млн грн.
З лютого 2017 року, наші рахунки були заарештовані в результаті протиправних дій Державної виконавчої служби, що призвело до колапсу. Співробітники були вимушено переведені на триденний робочий тиждень. Немає грошей навіть на бензин, щоб аварійні бригади виїжджали лагодити мережі, пошкоджені обстрілами або негодою, не кажучи вже про планові роботи.
Всі чиновники, включаючи прем'єра, знають про це. Ми інформували всі інстанції, всіх з'являються в наших краях депутатів, постійно робимо заяви в ЗМІ.
Відлік часу до розвалу енергосистеми Луганській області йде на години, а уряд не приймає ніяких рішень.
Свої пропозиції ми озвучуємо з 2015 року. Вихід є: припинення перетікання електроенергії між контрольованою та неконтрольованою територіями або його зниження до рівня оплати.
Технологічно це можливо: ми побудували додаткову лінію електропередач.
У правовій площині потрібно лише рішенням влади розділити ліцензію на постачання електроенергії на дві частини для двох типів територій.
Або поставки електроенергії на окуповані території повинні офіційно отримати статус гуманітарної допомоги, яка, в такому випадку, надається не Луганським енергетичним об'єднанням, а державою.
Більш детальна інформація – за посиланням:
http://www.epravda.com.ua/columns/2017/02/28/622105/
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6605 |
Посилання до теми:
1.03.2017 1 березня електрика вкотре подорожчала – до 1,68 грн
27.02.2017 Терористи з ОРДЛО вимагають зняти блокаду до 1 березня
24.02.2017 Хто заробляє на крові і війні? Відео
23.02.2017 Крим. Анексія. Початок
22.02.2017 Від Чуркіна до Воробйова. Хто наступний?
20.02.2017 Саакашвілі в шахті шукає альтернативу ОРДіЛОвому вугіллю. Відео
19.02.2017 Репортаж з блокади ОРДЛО: рішучість людей, "винуватість" гвардійців, перші наслідки для ДНР
14.02.2017 Графік відключень електрики у Чернігові в другій половині лютого
8.02.2017 Семенченко не зовсім радий кончині Гіві
15.02.2017 Віце-прем'єр назвав Чернігівщину "промисловою" областю і пригрозив надзвичайними заходами
Коментарі (1)
українець | 2017-03-02 12:55