Василь Рудницький: «В ОСББ утеплення по кишені не б’є»
Як платити менше за газ, електрику, воду та тепло? Почати економити, менше споживати, користуватися комунальними послугами розумно.
Аби результати були вражаючими, а суми в рахунках – меншими, варто зробити свою оселю енергоефективною.
Щоправда, утеплення фасаду, покрівлі, підлоги, встановлення лічильників, індивідуального теплового пункту, енергоощадних вікон і дверей потребує чималих витрат, котрі одній родині важко «потягнути».
Та якщо об’єднатися із сусідами, створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), разом отримати державну підтримку на енергозбереження, то можна зробити цю ношу набагато легшою.
Про те, як саме слід діяти, аби досягнути успіху – у розмові з головою правління столичного ОСББ «Автотранспортник 2» Василем Рудницьким.
– У Чернігові такі об’єднання ще тільки створюються і не мають такої історії, як ваше. З чого починали ви?
– Головою житлово-будівельного кооперативу мене обрали ще 1985 року (нашу 9-поверхівку звели 1970-го). Я тоді очолював автоколонну і мав зв’язки. Упродовж 8-10 років наш будинок обслуговував ЖЕК і ми побачили, що нам гаплик. Тому 2000-го попрощалися з ним і стали самостійно працювати. Тяжко було, не хотіли відпускати. Однак ми стали бачити результати своєї роботи.
Обсяги немаленькі – загальна площа дорівнює 11000 квадратних метрів, а це 216 квартир. Довжина будинку аж 145 метрів. За опалення треба платити багато, тому мусили розпочати зі встановлення лічильника на тепло. Проте на зборах мешканці відмовилися. Ми поставили їх перед фактом: якщо знайдемо гроші і поставимо прилад, то економію вони не відчують, платитимуть за тарифом. Важко, але досягли згоди. Створивши ОСББ 2010 року, навіть записали у статуті, що усі зекономлені кошти йтимуть на поточний та капітальний ремонт.
– Тобто, вивільнені кошти не «проїдали», а вкладали?
– Саме так. Гроші стали накопичуватися, тож ми змогли розгорнути фронт робіт. 2001 року всі 6 під’їздів облицювали плиткою, що обійшлося у 15000 гривень – гарна сума на той час. 2008 року зробили косметичний ремонт крейдовим покриттям аж по 9 поверх, а це 70000.
Вже наступного [року] встановили бойлер для гарячої води. Поставили тепловий пункт і вирішили «проблему №1» – позбавилися потреби її довго зливати. Тепер кран відкриваєш і за півхвилини гарячу воду маєш.
Створення ОСББ для нас стало великим поштовхом уперед, адже нас почала підтримувати держава. Дали гроші на заміну усіх 6 ліфтів: 1800000 гривень.
– Які заходи з енергоефективності проводили? Наскільки витратними вони були?
– 2013 року ми розпочали утеплювати будинок. Знайшли підрядника, котрий погодився працювати без відсотків, фактично у кредит, розподіливши на 3 роки 600000 гривень. Вважаю, що це не дуже болісно вдарило по кишені мешканців, адже кожна родина витратила за рік не більше 1000.
У 2014 році поставили своїм коштом пластикові євровікна у під’їздах на всіх поверхах. Це дало відчутну економію. Замість 16 гривень за квадратний метр наш тариф за опалення не перевищував 11, а найтеплішого місяця – 4. Наразі маємо 6.
У підвалі змінили всі труби опалення та каналізації на пластикові. Сплатили за державною програмою підтримки енергозбереження ми за це 30 відсотків, решту має відшкодувати міська держадміністрація. Нам ще обіцяють встановити балансуючі клапани та енергозберігаючі прилади для освітлення.
Як ми порахували, порівняно із сусідами з іншого будинку, де такого ще немає, власник 3-кімнатної квартири з нашого упродовж року сплатив за комунальні послуги на 900 гривень менше.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7417 |
Посилання до теми:
4.11.2016 Газета «Світ-інфо» – про декларації статків влади, тарифи й ціни і таємниці історії
4.11.2016 Атрошенко доручив розібратися з дорогим опаленням для патологоанатомів
4.11.2016 У Ніжині будуть заміщати газ
3.11.2016 Урядовці не поспішають розбиратися з монополістами. Хоч і «прагнуть» до «прозорих» тарифів
1.11.2016 Плата «за комуналку» зросла на 60% порівняно з 2015 роком. Але платимо навіть борги
26.10.2016 Поки хату ремонтують, на батареї знайшлися нові хазяї. Фото
21.10.2016 Як по справедливості керувати житлом
19.10.2016 У Чернігівському «педі» вимушені канікули: у виші досі не ввімкнули опалення
17.10.2016 Міністр: ніжинські теплопостачальники мають нести кримінальну відповідальність
19.10.2016 Міфи навколо субсидій: як зберегти гроші в кишені і правильно оформити
Додати коментар: