Останнє оновлення: 11:51 понеділок, 13 січня
Реклама. RP
Ви знаходитесь: Економіка / Україна / Телереклама – вчорашній день
Телереклама – вчорашній день

Телереклама – вчорашній день

Навесні цього року український Інтернет поставив новий знаковий рекорд. Кількість Інтернет-користувачів України перевищило число 7,7 млн. чоловік.

Якщо вивчити ці цифри, то виявиться, що київська аудиторія самих популярних Інтернет-сайтів починає бути порівнянною з аудиторією телеканалів, а Інтернет-реклама серйознішає альтернативою рекламі на ТБ.

"Дійсно, кількість користувачів Інтернету в Україні постійно росте, добре це бачимо на прикладі явного росту відвідуваності наших сайтів, - говорить директор по маркетингу порталу Ukr.net Михайло Иртлач. - Цей ріст не залишають без уваги й професіонали рекламного ринку. Сьогодні вже жодна серйозна рекламна кампанія не проходить без Інтернет-складової."

У контексті цих цифр стає зрозумілим, чому в Інтернеті з'являється всі більша кількість рекламних матеріалів, присвячених виборам міра Києва. Адже число київської Інтернет-аудиторії фактично порівнянно з аудиторією ТБ. А рекламодавці при цьому не платять за контакти з аудиторією поза Києвом. Більше того, саме в Інтернеті зосереджена більша частина «лідерів думки», людей, які задають тон суспільним дискусіям і впливають на суспільну думку.

За даними рейтингу Bigmir.net, самим популярним сайтом серед українців є портал Ukr.net з відвідуваністю в 2,27 млн. чоловік на місяць. Цікаво, чи здатний він скласти конкуренцію українським телеканалам?

Згідно даних ЦВК України зараз у Києві налічується близько 2,15 млн. чоловік, що мають право голосу.
Відповідно до статистики, щомісяця на портал Ukr.net заходить 2,2 млн. унікальних відвідувачів. При цьому частка відвідувачів, що приходять із IP-адресами Києва й київської області, становить 65% або 1,48 млн. унікальних відвідувачів.
Якщо відняти від цього числа кількість людей, що живуть поза Києвом (28%) або не мають право голосу (10%), ті одержиме, що аудиторією Ukr.net є 0,914 млн. киян із правом голосу.

Таким чином, з 2,15 млн. потенційних виборців у Києві, 0,914 млн. громадян (або 42.6%) у віці від 18 до 56 років одержують інформацію, читаючи новини й переглядаючи банери на порталі Ukr.net.

Тепер зрівняємо ці цифри з аудиторією телеканалів. За даними компанії ADV-Energy, самий популярний в Україні телеканал «Інтер» має щоденну аудиторію старше 18 років в 16,3 млн. чоловік. В Україні проживає близько 46 млн. чоловік, з них 2,15 млн. (тобто 4,6%) – кияни із правом голосу.

Припустимо, люди, які дивляться телевізор, рівномірно розподілені по всій країні. Це значить, що 4,6% аудиторії телеканалу «Інтер» із правом голосу живуть у Києві, що становить 0,75 млн. телеглядачів.

В «1+1» 15,97 млн. глядачів по Україні й 0,73 млн. у Києві, у Нового каналу 15,08 млн. по Україні й 0,69 млн. у Києві, у СТБ 14,6 по Україні й 0,51 млн. у Києві. Для Ukr.net показник щоденної київської аудиторії становить 0,24 млн., щомісячної - 0,91 млн.

Фактично Ukr.net нічим не поступається, а з урахуванням переваг Інтернет-реклами, навіть перевершує по ефективності такий канал комунікації, як телебачення.

Поступово переваги Інтернет-реклами розуміють і рекламодавці. "Що користі показувати передвиборні ролики київської кампанії на телеканалах з аудиторією 15-20 млн. чоловік, якщо ці глядачі однаково живуть не в столиці й участі в голосуванні не приймають. - коментує сформовану ситуацію керівник відділу Інтернет-реклами Українського Медіа Холдингу Олександр Євсюков.

Спеціалисти виділяють відразу кілька причин, по яких Інтернет-реклама є більше ефективним інструментом, чим реклама на ТВ.

По-перше, в Інтернеті рекламодавець може набудовувати свою рекламу тільки, приміром, на київську аудиторію, у той час як на ТБ він платить за аудиторію по всій Україні відразу.

По-друге, відношення до Інтернет-реклами є більше лояльним, чим відношення до реклами на ТБ. Адже звичайно телереклама перериває улюблені передачі на 10-15 хвилин, що викликає стійке роздратування з боку глядачів.

По-третє, Інтернет-реклама цінується тим, що має високий рівень вимірюваності. Рекламодавці мають на руках цифри про те, яка кількість аудиторії переглянула їх рекламу, з яких регіонів, у який час, у якому контексті й так далі.

На довершення, Інтернет має високий рівень цитованості інформації. Дані, опубліковані на одному сайті, швидко передруковуються іншими Інтернет-ресурсами. А часто й друкованими ЗМІ. Також використаються для підготовки радіо й телевізійних сюжетів.

«Чесно кажучи, мені часом складно зрозуміти тих рекламодавців, які витрачають величезні бюджети на рекламу на ТБ, аудиторія яких перебуває тільки в Києві, - дивується Дмитро Дубілет, директор компанії Fine Web Communications. - Платити тисячі доларів за півхвилинний ролик, що губиться десь у середині 20-хвилинного рекламного блоку, та й ще показувати його на всю Україну…Зараз виграють ті рекламодавці, які першими відкривають для себе всі переваги Інтернет-реклами».

Фото сайтів
optimadmg.ru та 4pda.ru

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM