Центр зайнятості дає старт підприємцям-початківцям
Роздрібна торгівля, постачання будівельної сировини та матеріалів, ремонт велосипедів та автомобілів, пошив одягу та постільної білизни, перукарські послуги, організація дозвілля.
В основному такі напрямки для створення власної справи обирають колишні безробітні, котрі пройшли навчання за спеціальністю «Підприємець-початківець», організоване Центрами зайнятості в районах та містах Чернігівщини, та отримали для старту матеріальну допомогу.
Державна програма, яка надає безробітним можливість розпочати власний бізнес, була відновлена з середини цього року. Навчання в рамках курсу «Підприємець-початківець» в нашій області за цей час пройшли близько 300 осіб (100 з них – в Чернігові). Вони набули правові та економічні знання, необхідні в повсякденній роботі, написали та захистили бізнес-плани, визначилися з напрямком подальшого розвитку.
- Звичайно, особі, яка прийшла до нас з мінімальною заробітною платою й отримає мінімальну допомогу, складно розпочати бізнес, - коментує проблему директор Обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – Втім, буває, до Центрів зайнятості звертаються люди, які мали високі прибутки. Є приклад, коли людина отримала 20 тис. грн. – тобто наперед усю суму, яку мала виплатити держава як допомогу по безробіттю. А якщо це людина передпенсійного віку, то може отримати навіть більше, тому що термін виплати у неї понад 10 місяців.- За словами Лідії Падалки, головне те, що під час курсу «Підприємець-початківець» людина опанує ази цієї справи, а також визначається, чим же вона хоче займатися в житті: чи це торгівля, чи надання послуг, чи вирощування овочів тощо. «Треба відштовхуватися від уподобань людини, адже саме це є запорукою успіху», - переконана директор Обласного центру зайнятості. На наступний рік державна служба зайнятості планує продовжити цю програму.
До речі, сфери, в яких може застосувати свої знання колишній безробітний, а нині – підприємець-початківець, - найрізноманітніші. Це і організація туристичної роботи, і реклама, і WEB-дизайн, і вирощування грибів, квітів, овочів тощо. Приміром, майбутня підприємниця з Корюківки Юлія Мелещенко відкриває магазин, в якому буде продавати сувеніри та необхідні «дрібнички». Оксана Дробноход з Городнянського району вміє шити і робить це із задоволенням. Тому вирішила зайнятися пошивом і реалізацією постільної білизни. А от Віктор Кабрусь з Козелецького району готує до друку перший номер власної газети для школярів «Перерва! Не нудьгуй!»
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6843 |
Посилання до теми:
10.11.2010 Підприємці захищають своє існування
8.11.2010 Проект Податкового кодексу: Уникнення мінімізації чи вбивство свободи?
28.10.2010 Робота вантажного транспорту Чернігівської області за 9 місяців 2010 року
27.10.2010 Інтернет-конференція з Костянтином Івановим – кандидатом на посаду мера Чернігова
26.10.2010 Максим ЧЕРНЕНОК: «Хочу, щоб мешканцям району жилося комфортно. І знаю, як це досягти»
22.10.2010 Підприємців покращення життя уже дістало… ФОТО
20.10.2010 Школа гальмує розвиток суспільства в Україні!
20.10.2010 Стратегія міста: Чергова формальність від мера чи керівництво до дії?
19.10.2010 Погоджено проект Програми підтримки малого підприємництва у Чернігові на 2011-2012 роки
15.10.2010 У Чернігів привезли ювелірні шедеври, які коштують мільйони
Додати коментар: