Плата за надра у 2010 році
Порядок справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 року № 264 „Про заходи щодо справляння платежів за користування надрами для видобування корисних копалин”.
Згідно з пунктом 4 цього Порядку зазначено, що вартість видобутих у звітному (податковому) періоді корисних копалин (готової продукції) обчислюється платником для кожної ділянки надр на базових умовах поставки (склад готової продукції гірничодобувного підприємства) за більшою з таких її величин:
- за фактичними цінами реалізації видобутих корисних копалин;
- за розрахунковою вартістю видобутих корисних копалин.
Вартість одиниці видобутих корисних копалин визначається:
- за фактичною ціною реалізації корисних копалин – відповідно до положень пунктів 5-7 зазначеного Порядку;
- за розрахунковою вартістю – відповідно до положень пунктів 8-13 Порядку № 264.
Податкові зобов’язання з платежів за користування надрами для видобування корисних копалин за звітний період обчислюються за формулою залежно від застосування базових нормативів платежів (абсолютних (тобто для видобутих та погашених запасів)) та відносних величин (у відсотках до вартості одиниці видобутих корисних копалин).
Згідно з пунктом 7 розділу ІІ Закону України від 3 червня 2008 року № 309-VІ „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” запроваджені базові нормативи платежів за користування надрами для видобування корисних копалин згідно з додатком № 1 до цього Закону, що є його невід’ємною частиною.
У 2010 році до базових нормативів, що належать до абсолютних величин, із застосуванням коефіцієнта, який діяв у 2009 році, застосовується коефіцієнт 1,143 та запроваджується базовий норматив платежів за користування надрами для видобування глинистих порід у розмірі 5% до вартості таких видобутих порід, замість нормативів у абсолютних величинах.
Це стосується таких корисних копалин, як каолін первинний, каолін вторинний, глина вогнетривка, глина тугоплавка, сировина керамзитова, сировина цегельно-черепична.
Водночас слід зауважити, що такі корисні копалини, як каолін первинний, каолін вторинний, глина вогнетривка, глина тугоплавка та сировина керамзитова відповідно до листа Міністерства фінансів України від 21.08.08 № 31-12040-432-18/32726 віднесено до корисних копалин місцевого значення і платежі за вказані глинисті породи спрямовуються до місцевих бюджетів.
Відповідно до пункту 1 розділу VІІ „Прикінцеві положення” Закону № 2154 стаття 9 застосовується з дня його опублікування, тобто з 30 квітня 2010 року.
Таким чином, розрахунки платежів за користування надрами для видобування корисних копалин, за І квартал 2010 року подаються до органів податкової служби із застосуванням коефіцієнта 1,439 до базових нормативів, які належать до абсолютних величин, що діяв у 2009 році. За ІІ квартал 2010 року платники подають два розрахунки з платежу, тобто починаючи з 01 квітня по 29 квітня ц. р. до базових нормативів платежів за користування надрами для видобування корисних копалин застосовується коефіцієнт 1,439, а з 30 квітня по 01 липня ц.р. до коефіцієнта, який діяв у 2009 році (1,439) застосовується коефіцієнт 1,143. Відповідно при обчисленні податкових зобов’язань по платежах за користування надрами для видобування корисних копалин за ІІІ та ІV квартали ц.р. до нормативів платежу та до коефіцієнта, що діяв у 2009 році (1,439) також застосовується коефіцієнт 1,143.
Порядок подання розрахунків платежів за користування надрами для видобування корисних копалин та сплати податкових зобов’язань у 2010 році не змінився. Розрахунки платежів за користування надрами, базовий податковий (звітний) період для яких дорівнює календарному кварталу, подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, а їх сплата проводиться протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку.
Відділ адміністрування платежів за землекористування,
місцевих податків і зборів, ресурсних (рентних)
та неподаткових платежів ДПІ у м. Чернігові
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 6843 |
Посилання до теми:
23.12.2009 Ревізія НАК «Надра України», або Як державні родовища стають приватними
22.04.2009 Корупційний скандал у НАК «Надра України»: Лист прем’єру
30.04.2010 Верховна Рада схвалила Державний БЮДЖЕТ ДЕГРАДАЦІЇ?
Додати коментар: