Останнє оновлення: 11:12 середа, 15 січня
Демографія / Статистика
Ви знаходитесь: Економіка / Регіон / Домашні господарства: Вийду на вулицю, гляну на село...
Домашні господарства: Вийду на вулицю, гляну на село...

Домашні господарства: Вийду на вулицю, гляну на село...

Чисельність домогосподарств на Чернігівщини у цьому році становить 468,3 тисячі.

У міських поселеннях знаходиться 57,2% домогосподарств (з них у м.Чернігові – 23,3%, у решті міських поселень – 33,9%). У сільській місцевості – 42,8%.

Загалом в Україні налічується 17199 тис. домогосподарств. З них 68,9% - у містах, 31,1% – у сільській місцевості.

Про це "Високому Валу" повідомила Катерина Свистун, перший заступник начальника Головного управління статистики у Чернігівській області.

Слід зазначити, що в розвинутих промислових областях – Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій – абсолютна більшість населення проживає в міських поселеннях ( 90,6% – 76,5%).

Для Закарпатської, Чернівецької, Тернопільської, Івано-Франківської, Вінницької та Рівненської областей більш характерне проживання домогосподарств у сільській місцевості (59,3% - 50,8%).

Середній розмір домогосподарства України – 2,6 особи. У Чернігівській області цей показник один із найнижчих серед регіонів – 2,37. Причому з кожним роком відбувається його зменшення.

Найбільші за розміром домогосподарства проживають у західних областях України (2,90–3,41), найменші – у Кіровоградській області (2,34).

Для України в цілому найбільш характерні домогосподарства з двох осіб (26,9%), які в Чернігівської області складають 28,8%.

Область відноситься до регіонів із високою часткою одинаків – 28,5%, у той час як у західних областях вони становлять лише 9,1% – 21,4%. З трьох осіб складаються 25,6% домогосподарств Чернігівської області, 17,1% – з чотирьох осіб і більше.

Багаточисельні домогосподарства (з чотирьох і більше осіб) більш характерні для сільської місцевості. Найбільше їх проживає в західних областях України (30,2% – 43,4%).

Довідка

Домогосподарство – це одна особа або сукупність осіб, які мешкають в одному житлі та ведуть спільне господарство (мають спільні витрати щодо утримання житла, харчування тощо). Як правило, ці особи пов’язані родинними стосунками, але їх наявність не обов’язкова.

Оскільки частка домогосподарств, у складі яких є особи, не пов’язані родинними стосунками, становить менше одного відсотка загальної кількості, за сучасних економічних умов поняття “домогосподарство” і “сім’я” дуже близькі.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новорічна локація у Чернігові

SVOBODA.FM