
На Чернігівщині майже 50 тисяч безробітних
За даними державної служби зайнятості, у січні–липні 2008р. її послугами скористалися 48,4 тис. не зайнятих трудовою діяльністю громадян. Це число знаходиться на рівні того ж періоду минулого року.
На обліку цієї установи на 1 серпня перебувало 19,2 тис. незайнятих громадян, які шукали роботу. З них більше половини – жінки або мешканці сільської місцевості. Майже третина – молодь у віці до 35 років.
Про це «Високому Валу» повідомила Д.І. Ашихміна, в.о. начальника головного управління статистики в Чернігівській області.
Офіційного статусу безробітних на зазначену дату набули 97,6% незайнятих громадян. З них 75,7% отримували допомогу з безробіття.
Кількість зареєстрованих безробітних за липень зменшилася на 1,5% та становила 18,8 тис. осіб.
Кількість зареєстрованих безробітних за липень зменшилася в сільській місцевості на 3,3%, а в міських поселеннях збільшилася на 0,3% та на 1 серпня 2008р. становила, відповідно, 9,1 та 9,7 тис. Рівень зареєстрованого безробіття сільського населення (4,3%) був вищим за аналогічний показник серед мешканців міських поселень (2,2%).
Рівень зареєстрованого безробіття, за липень в цілому в області не змінився та на 1 серпня 2008р. становив 2,9%. Спостерігалася значна диференціація цього показника за районами, де він коливався від 1,2% в м. Ніжині до 7,8% в Городянському районі.
За повідомленнями підприємств, установ та організацій, кількість вільних робочих місць та вакантних посад упродовж липня зменшилася на 5,2% та на 1 серпня 2008р. становила 5,6 тис., що на 4,2% менше, ніж рік тому.
Із зазначеної кількості робочих місць (вакансій) більше половини передбачалося для робітників, майже чверть – для службовців, кожне сьоме вільне робоче місце – для осіб, які не мають професії.
За сприяння державної служби зайнятості в січні–липні 2008р., було працевлаштовані 19,6 тис. осіб, що на 3,3% менше, ніж у січні–липні 2007р.
Із загальної кількості 852 громадянина отримали роботу шляхом надання дотацій роботодавцям, а 642 особи організували власну справу за рахунок виплати одноразової допомоги з безробіття.
Серед працевлаштованих майже половину становили жінки, стільки ж – молодь у віці до 35 років та кожен дев’ятий потребував особливого соціального захисту.
Із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття впродовж липня на допомогу у зв’язку з безробіттям в області було витрачено 5,9 млн. грн.
Середній розмір допомоги в липні 2008р., порівняно з липнем 2007р., зріс на 51,7% та становив 424,89 грн.
Фото: Сергій СТУК
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11594 |
Посилання до теми:
8.08.2008 Подолати лихо допоможуть оплачувані громадські роботи
5.08.2008 Служба зайнятості та Червоний Хрест: Заради добробуту
22.07.2008 Робота знайдеться всім
15.07.2008 Безробітних виручають полуниці. Офіційно!
Додати коментар: