Останнє оновлення: 14:46 четвер, 17 квітня
Думки експертів та оцінки чернігівців
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / «Стратегія розвитку Чернігова» і її виконання
«Стратегія розвитку Чернігова» і її виконання

«Стратегія розвитку Чернігова» і її виконання

Перспективи подальшого розвитку інфраструктури Чернігова обговорювали сьогодні учасники «круглого столу» в експертному клубі «Чиста політика».

Це був другий з циклу п’яти запланованих публічних заходів обговорення виконання «Стратегії розвитку м. Чернігова на 2007-2015 роки».

Ініціаторами створення проекту (він включає п’ять окремих, але взаємопов’язаних програм) і проведення експертних досліджень виступили Чернігівський освітній центр «Ініціатива» та Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень.

На жаль, на «круглому столі» не було представників влади. Організатори їх запрошували на обговорення, однак часу та можливості прийти і відповісти на запитання не знайшлося ні в кого.

Проблеми і пріоритети

Серед головних проблем інфраструктури міста «Стратегією розвитку» визначені такі:

  • морально і фізично застарілі каналізаційні очисні споруди;
  • зношеність та аварійність розподільчої водопровідної мережі міста;
  • недотримання нормативних термінів капітального ремонту житлового фонду;
  • низька пропускна можливість існуючої зливної мережі, відсутність її в окремих районах міста, відсутність очищення зливових вод;
  • перевантаженість міського сміттєзвалища та відсутність сміттєво-переробних підприємств;
  • незадовільний стан доріг, тротуарів, внутрішньоквартальних проїздів;
  • старіння основних фондів підприємств транспорту, зв’язку та міської транспортної інфраструктури; повільне їх оновлення;
  • надмірне транспортне навантаження на центральну частину міста.

Відповідно до вказаних проблем вибудовані й пріоритети діяльності міської влади:

  1. Забезпечення населення якісними житлово-комунальними послугами.
  2. Розвиток альтернативних форм утримання житлового фонду.
  3. Забезпечення диференціації комунальних платежів у залежності від обсягу та якості послуг.
  4. Формування ринкового механізму функціонування житлово-комунального комплексу з широкою участю підприємств різних форм власності.
  5. Впровадження системи стимулів для розрахунків населення за комунальні послуги.
  6. Впровадження енергозберігаючих технологій.
  7. Поліпшення якості питної води та послуг з водопостачання та водовідведення.
  8. Реконструкція і технологічне оновлення інженерної інфраструктури міста, розвиток дорожнього господарства, реконструкція міських доріг.
  9. Ефективне освітлення вулиць, відновлення ліфтового господарства.
  10. Якісні транспортні послуги.

Стратегічною метою «Стратегії розвитку» міська влада обрала забезпечення населення якісними житлово-комунальними та транспортними послугами, а відповідальним за виконання більшої частини завдань є управління ЖКГ.

Віце-президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Юрій Вдовенко наголосив на тому, що небагато інформації, необхідної експертам, знаходиться у відкритому доступі. Так, жодної інформації не вдалося отримати від управління архітектури та містобудування, фірми «ТехНова», обмаль – від управління транспорту і зв’язку.

«Сатанинський» стан чернігівських доріг

А що думають про стан житлово-комунальної сфери міста самі чернігівці? У березні їх опитували експерти Поліського фонду досліджень, за новим методом «звітних карток», який вважається найефективнішим для виявлення «больових точок» досліджуваних питань. Було опитано 625 респондентів (жінки склали більшість – 57,5%).

Про об’єктивізм чи суб’єктивізм результатів опитування судити складно, але ось такий промовистий факт: 23% респондентів нічого не знають про умови для залучення інвестицій, 21% нічого не відають про реформування земельних відносин…

Позитивну оцінку більшість із опитаних дали розвитку туристичної галузі, вказали на покращення транспортних послуг. Більш негативним, чим позитивним назвали респонденти стан житлово-комунальної сфери, доріг міста (66,6% - «сатанинське» число). Щодо якості питної води, то тут оцінки розділилися порівну.

Головною умовою покращення інфраструктури міста чернігівські експерти вважають зміну підходу влади до виконання намічених завдань.

Наступний «круглий стіл» (третій з п’яти намічених), присвячений здійсненню проекту «Стратегія розвитку Чернігова – перші підсумки очима громадськості», має відбутися наприкінці квітня. Його темою буде стан соціальної сфери міста.

Коментарі (1)

чернігівець зі стажем | 2010-03-31 17:02

У представників влади одна стратегія - як можна більше накрасти: і для себе, і партійні каси наповнити, щоб потім ще років на 5 при владі залишитися і красти далі. А як красти вже буде нічого - то виїхати к єб***ї матері і з цього міста, і з цієї країни.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

   Чи почують прохання Масани?

SVOBODA.FM