
«Стратегія розвитку Чернігова». Підсумки перших трьох років
Небагато чернігівців знають, що наше місто стало першим серед обласних центрів, де кілька років тому прийнято довгострокову «Стратегію розвитку». Вона була розрахована на вісім років – з 2007-го по 2015-й.
Однією з найголовніших складових «Стратегії» є Програма промислово-економічного розвитку і підприємництва. Який стан Програми і перспективи її виконання? Про це сьогодні говорили за круглим столом в експертному клубі «Чиста політика».
Під час заходу було обговорено експертні висновки та напрацьовано рекомендації щодо покращення реалізації «Стратегії розвитку Чернігова на 2007-2015 роки». Крім журналістів та незалежних експертів Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень і Освітнього центру «Ініціатива», участь у засіданні круглого столу брали також керівники структурних підрозділів Чернігівської міськради.
Головним недоліком (а точніше, бідою) «Стратегії розвитку Чернігова» заступник міського голови Олександр Сердюк назвав непередбачуваність у державі – як законодавчу, так і економічну. Предметному підходу до реалізації стратегічних планів заважає також перерозподіл повноважень органів місцевого самоврядування.
- Дуже важко щось планувати в умовах постійної зміни правил гри, коли з року в рік змінюються джерела фінансування тих чи інших програм. Наприклад, планування в будівельній галузі здійснюється зараз на термін не більше року, хоча треба було б робити його щонайменше на п’ять років. Надто великі ризики. Як можна щось планувати на перспективу, коли не знаєш, що буде завтра?..
Олександра Сердюка підтримав депутат міськради Віталій Голець:
- Стратегію розвитку міста треба виконувати. Але ніхто не знає, як це робити в сучасних умовах… При таких перекосах у державному фінансуванні, коли в містечко з населенням у кілька тисяч, яким є Батурин, інвестується грошей більше, ніж в обласні центри, працювати над здійсненням довготермінових програм дуже важко.
Та все ж таки важко-не важко, а виконувати стратегічні плани треба. Тим більше, що вони торкаються багатьох сфер економічного розвитку міста. Створення сприятливого для розвитку підприємництва середовища, трудових ресурсів, умов для залучення інвестицій, інформаційно-туристичного центру, реформування земельних відносин, актуалізації генерального плану міста.
Власні думки щодо підсумків перших трьох років виконання «Стратегії розвитку Чернігова» та перспектив висловили начальники управлінь міської ради: економіки - Людмила Максименко, інвестицій і туризму – Володимир Бурдов, та голова бюджетної комісії міськради В’ячеслав Лебідь.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8468 |
Посилання до теми:
3.11.2009 Відкритий лист: Війна Ялівщину не знищила, але у нас є депутати... Відео
10.08.2009 Чернігівці проти «культурних» атракціонів у Ялівщині. ВІДЕО
6.01.2009 Події-2008: Будівельний бєспрєдєл, страйки та протести
Додати коментар: