
«Літературному Чернігову» авторів не бракує. Але гроші... ВІДЕО
Щоквартальний мистецький журнал «Літературний Чернігів» - чи не єдине подібне видання в нашому регіоні. Його головне завдання – підтримка молодих місцевих обдарованих прозаїків і поетів, а також розвиток української мови та літератури на Чернігівщині.
«Літературний Чернігів» з’явився ще в 1992-му році. Він пережив кризові 90-ті минулого століття, але 2010-й випробовує цей журнал на міць і витривалість.
Про це розповів журналістам його незмінний редактор письменник Михась Ткач. Зустріч з ним відбулася в середу в мистецькому центрі «Інтермецо».
Перший цьогорічний номер «Літературного Чернігова» з’явився із запізненням майже на два місяці – мав вийти ще в квітні, а надрукований наприкінці травня. Причому наклад ще не оплачений, типографія віддала його редактору під чесне слово.
Річ у тім, що з 2002-го журналом опікується обласна влада, витрати на друк закладені в обласному бюджеті окремим рядком. Доки не був затверджений бюджет, ну було коштів і на видання. Так чи не вперше за 18 років вихід «Літературного Чернігова» опинився під загрозою. А це – і певні фінансові втрати, і підрив довіри читачів, які передплачують видання.
- Сумнівів щодо того, чи цей журнал потрібен, ні в кого не виникає, - вважає редактор «Літературного Чернігова» Михась Ткач. – Він завжди буде актуальний тим, що підтримує молодь Чернігівщини. У нас часто друкують свої твори літературні студії, які є в області. Подаємо також краєзнавчі та літературознавчі матеріали, відгуки на рецензії на нові книги. Наш край літературно багатий, і все це треба доносити до нашого народу. Адже сьогодні окрім «Літературного Чернігова» друкуватися нема де. У газет інші пріоритети, там віддають перевагу рекламі. Це за радянських часів можна було надрукувати вірш, оповідання чи новелу в газеті, а нині – лише в нашому журналі.
Серед тих людей, які колись починали друкуватися в «Літературному Чернігові», багато хто вже став членом Спілки письменників України. Це, приміром, Анатолій Дністровий з Ніжина, котрий зараз живе у Києві, видав багато книжок. Це Сергій Дзюба з Чернігова, Кудряшов з Ічні, Кононенко з Ніжина. Серед інших постійних авторів: В.Савенок, В. Коваль, О.Брик, Г. Арсенич-Баран та інші.
За 18 років у журналі побачили світ твори авторів з усіх регіонів України, а також Росії та Білорусі. Багато хто з них пов’язав своє життя з літературною діяльністю, і це надзвичайно приємно відзначати. Сам журнал вдвічі збільшив свій об’єм, має кольорові сторінки, гарну обкладинку (за традицією її прикрашають храми Чернігівщини). Видання приємно і тримати в руках, і читати.
До речі, наступний номер «Літературного Чернігова» буде ювілейним, п’ятидесятим. Тож нехай він народжується без затримок і фінансових проблем! Бажаємо журналу побільше вдячних читачів і щедрих меценатів!
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 9500 |
Посилання до теми:
13.04.2009 Гоголь плакав би: Літературний фестиваль у Ніжині. ФОТОрепортаж
19.05.2008 Перший номер "Прилуки. Фортеця"
30.05.2010 Російський письменник: Вєлікодєржавіє – глухий кут, що знищив національну свідомість росіян
11.05.2010 Чернігівську періодику представлено у Білорусі
7.04.2010 Філіалу бібліотеки ім. Коцюбинського виповнилося 60 років. ФОТОрепортаж
Коментарі (1)
Правдоруб | 2010-06-17 12:43
Потрібно не співать романси.
А правду-матінку рубать,
Тоді Вас люд буде читать.