
Рожевий флешмоб «Я пройшла. А ти?»
У межах Всесвітнього для боротьби з раком молочної залози 20 жовтня на території Чернігівського обласного онкологічного диспансеру відбувся флешмоб «Я пройшла. А ти?».
Захід мав за мету привернення уваги суспільства до онкологічних захворювань і спонукання жінок до своєчасного мамологічного обстеження.
Ініціаторами заходу є студенти Чернігівського національного технологічного університету та онкологи диспансеру.
Як акцентував увагу головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб, Всесвітній день боротьби з раком грудей – це можливість привернути увагу спільноти до стану свого здоров’я.
«Цього дня ми намагатимемось нагадати про важливість своєчасної діагностики раку і можливості його подолання на ранніх стадіях. Суспільна акція мотивує людей до того, що пріоритети треба віддати на користь здорового способу життя та вкотре доводить, що на Чернігівщині є спеціалізований медичний заклад, високодосвідчені фахівці, є апаратура − усе це дозволяє отримати комплексну допомогу, від високоякісної діагностики до лікування», - розповів лікар-онколог.
Як зазначила завідувач кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню Чернігівського національного технологічного університету Катерина Кальницька, студенти вишу вже котрий рік поспіль беруть активну участь в акціях.
Тож цього разу, створивши масштабну живу рожеву стрічку (а це майже 80 осіб!), яка є символом протидії страшному захворюванню, студентська спільнота намагатиметься особистим прикладом довести, що жіноче здоров’я – це не лише особиста проблема жінки, це соціальна проблема суспільства, яке враховує кожне «я»!
«Тож майбутні соціальні працівники, які фахово розуміються на тому, через яку психологічну травму доводиться пройти онкологічному хворому, його оточенню вкотре наголошують на своєчасному медичному огляді, яке рятує життя», - наголосила Катерина Кальницька.
Подовжити рожеву стрічку можеш і ти – пройди мамологічний огляд! Збережи своє життя! Ти в нас одна! Ти нам так потрібна… В онкодиспансері – день відкритих дверей. Заради вашого здоров’я працює бригада мамологів. Кожна бажаюча отримає консультаційний огляд лікаря та пройде за показаннями мамографію.
Довідка
За дев’ять місяців 2017 року в Чернігівській області зареєстровано 231 випадок первинних захворювань на рак молочної залози, що на 7,2% нижче за показник у такий же період 2016 року, коли він дорівнював 252 особи.
* * *
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4687 |
Посилання до теми:
19.10.2016 Онкохвора Лариса Скиба народила здорову дитину
26.07.2016 Кожна десята жінка ризикує захворіти на рак молочної залози. Як вберегтися?
4.02.2016 Чому важливо бути обізнаним щодо збереження репродуктивного здоров’я?
16.10.2015 Рожевий патруль. Чоловіки проти раку грудей – LIVE!
7.04.2014 Профілактика раку молочної залози - тісний бюстгальтер у сміття
25.11.2013 В онкологічній клініці «Інновація» борються з раком за новітніми технологіями
16.08.2013 Рак жінок не жаліє
13.06.2013 Методи ранньої діагностики раку молочної залози
12.07.2012 Чернігівщина: Кожна 9-та жінка може захворіти на рак молочної залози
21.10.2008 Рак молочної залози поширює метастази на Чернігівщині?
Додати коментар: