Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
онлайн
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Рожевий патруль. Чоловіки проти раку грудей – LIVE!
Рожевий патруль. Чоловіки проти раку грудей – LIVE!

Рожевий патруль. Чоловіки проти раку грудей – LIVE!

Прес-конференція з нагоди старту Всеукраїнського соціально-інформаційного проекту «Рожевий патруль. Чоловіки проти раку грудей» до Дня боротьби з раком грудей проходить в Чернігові.

«Совобода.ФМ» веде пряму трансляцію заходу.

Адже щогодини в Україні від раку грудей помирає одна жінка, основна причина високої смертності– пізнє звернення до лікарів.

Медики констатують, що через ситуацію в країні протягом останнього року відвідуваність мамологів різко знизилася, а це означає, що через кілька років слід очікувати спалаху «пізніх» діагнозів.

У рамках проекту «Чоловіки проти раку грудей» відбудеться акція «Рожевий патруль». В день старту проекту у Чернігові волонтери роздадуть жінкам на вулицях Чернігова тисячу рожевих троянд – як тисячу нагадувань про те, що кожна жінка повинна подбати про своє здоров’я і знайти час сходити до мамолога.

А чоловікам волонтери нагадуватимуть, що здоров’я жінки – справа родинна і вони повинні спитати у близьких жінок, коли ті востаннє були у мамолога. Акція проходить в п’яти містах України.

Протягом місяця в Чернігівському онкодиспансері будуть проведені Дні відкритих дверей. Одночасно прийом проводитимуть 5 фахівців-мамологів, за їхніми рекомендаціями всім, кому необхідно, безкоштовно буде проводитися мамографія. Волонтери також роздаватимуть інформативні листівки.

Учасники прес-конференції Валерій Зуб, головний лікар Чернігівського онкодиспансеру, Олександр Заїка,мамолог, завідувач поліклінічним відділенням Чернігівського онкодиспансеру, Алла Шаталюк , голова пацієнтської організації «Вікторія», Лілія Гудзь, головний редактор onco.com.ua, волонтери.

Місяць тому Управління ООН з координацп гуманітарних питань оприлюднило цифру: жертвами війни на сході стали 6 832 особи. І це жахливо.

У виступах головного онколога МОЗ Валерія Чешука можна знайти іншу цифру - щороку в Україні через рак молочної залози помирає 7 з половиною тисяч жінок, кожної години через цю хворобу з життя іде одна жінка.

Тобто, це така ж сама війна, підступна жорстока і поки що непереможна. Рак грудей- найпоширеніша жіноча онкохвороба.

Щороку цей діагноз чують понад 15 тисяч жінок в Україні, щогодини -дві українки дізнаються, що мають рак грудей. І якщо в Сполучених Штатах 5-річний рубіж переживає 85 відсотків пацієнток з раком грудей, в Україні - всього 45.

За твердженням лікарів: причина у пізньому виявленні хвороби, у відсутності культури дбати про власне здоров'я і проходити профілактичні огляди. Медики констатують, що через ситуацію в країні протягом останнього року відвідуваність мамологів, особливо в східних регіонах, різко знизилася, а це означає, що з часом слід очікувати спалаху «пізниі. діагнозів.

У Чернігові з 20 жовтя по 20 листопада у обласному онкодиспансері пройдуть дні відкритих дверей, де зможуть обстежитися безкоштовно всі бажаючі.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM