Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Культура
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Росіяни зацікавились самотнім татусем із Чернігова (фото)
Росіяни зацікавились самотнім татусем із Чернігова (фото)

Росіяни зацікавились самотнім татусем із Чернігова (фото)

Стаття про незвичайну долю батька-одинака - 20-річного Андрія Цукорника, який один виховує доньку Катюшу (зараз дівчинці рік і два місяці) вразила російських кіношників.

Після публікації до нашого земляка приїхала знімальна група «Першого каналу» з Росії.

Нагадаємо, з мамою Катюші - Марією Дзюбенко - хлопець познайомився за місяць до свого повноліття. Марії тоді було всього 15. Вони закохалися і стали жити разом. Спочатку винаймали житло в Чернігові, а коли Марія повідомила, що вагітна, перебралися до матері Андрія - в село Мохнатин Чернігівського району.

Після народження дочки молоді люди вирішили оселитися в Чернігові. Марія з Катюшею жили в Обласному соціальному центрі матері та дитини, а юний тато знімав кімнату поряд із соціальним центром. Але сімейне життя не склалося - Марія пішла шукати кращої долі, а малятко залишилася жити з Андрієм в соціальному центрі.

- Перебування в цьому закладі тимчасове, тому навесні постало питання про постійне житло, - розповідає Андрій. - Разом з іншою дівчиною з цього ж центру, у якої аналогічна ситуація, тільки двоє дітей, ми вирішили купити будинок у селі Радомка Семенівського району. Склалися грошима (у нас були заощадження). Кожен оформив свою частину будинку. Відносини з цією дівчиною у нас прохолодні. Ми з нею не живемо однією сім'єю.

Мама Каті не дає про себе знати, а дівчини у мене поки немає. На третій день після переїзду я посадив город біля будинку. Нещодавно придбав козу, курей, бройлерів. Козу доїти я вмію. Кожен день у нас два літри свіжого молока. Вважаю, що дитині молоко необхідно, а мати своє вигідніше, ніж купувати.

Займатися господарство не лінуюся, до будь-якої роботи звик. Господарство завів таке, щоб можна було його швидко продати, якщо випаде можливість переїхати в краще місце. Я хочу придбати будинок ближче до обласного центру, тому що мрію жити в Чернігові, знайти тут роботу. Здійснити цю мрію з маленькою дитиною на руках дуже складно, тому чіпляюся за будь-який шанс. Таким шансом для мене і стали зйомки у фільмі «Батьківський інстинкт». Кілька місяців тому мені написала дівчина з російського телеканалу, яка дізналася з газет про моє життя, і запитала, чи не хочу я знятися в документальному фільмі. Звичайно, я погодився!

У соціальному центрі, де раніше жив Андрій з донькою, 17 червня проходили зйомки фільму. Молодий тато показував, як доглядає за малятком, як годує її, розвішував у дворі випрану білизну. У коридорі центру все було заставлено спеціальною апаратурою.

- Як Катюша вела себе перед камерами? Не боялася, що навколо багато незнайомих людей? - Запитую Андрія.

- Звичайно ж ні. - Усміхається хлопець. - Вона з пелюшок у соціальному центрі, де завжди гамірно і багатолюдно. Дочка у мене взагалі нічого не боїться. Я можу посадити її на плечі і робити з нею всі домашні справи. До уваги вона звикла, дуже доброзичливий дитина. Швидко зростає, вже сама ходить, говорить «тато», «ку-ку». Однак у неї такий вік, що потрібно постійно стежити, щоб не наробила шкоди. З'являються нові проблеми і нові радості.

Під час нашої розмови Андрій весь час тримає Катюшу на руках, притискає до себе. Помітно, що дочка для нього зараз - найголовніша людина в житті. Всі думки, мрії і старання - лише для неї.

Погоджується з цим і автор сценарію фільму Анна Павлова:

- Справді, за час, що ми спостерігаємо за Андрієм, ми переконалися в його любові до Катюші. Саме про такі течках ми і знімаємо фільм «Батьківський інстинкт». Він документальний, буде входити в цикл передач, які виходять на «Першому каналі» у прайм-тайм (це найбільш активний час телеперегляду за добу, звичайно з 19 до 22 годин, як правило, у прайм-тайм ставлять найрейтинговіші передачі - авт .). Фільм буде йти 52 хвилини. Він має чотири сюжетні лінії, героями яких є реальні персонажі - троє батьків-одинаків з різних міст Росії (Санкт-Петербурга, Пскова, Нижнього Новгорода) і єдиний татко з України - Андрій Цукорник.

Головна ідея фільму - розібратися, чи дійсно існує батьківський інстинкт. Адже зараз рідко почуєш про батька, який самостійно виховує дитину. Можливо, це пов'язано з тим, що чоловіки частіше залишають сім'ї і забувають про своїх дітей, а роль батька зводиться лише до виплати аліментів. Але ми знайшли таких батьків, які активно займаються своїми дітьми і не залишають їх навіть у найскладніших життєвих ситуаціях, виховуючи без матері.

Тому історія Андрія дуже підійшла до теми нашого фільму. Вона дійсно унікальна - йому було всього 19, коли він залишився один з немовлям на руках. Його рішення виховувати дочку заслуговує поваги. Помітно, що він навчився всьому, що вміє кожна мама, - готувати, прибирати, доглядати за дитиною. Але, крім цього, Андрій дуже тепло і щиро спілкується з донькою, приділяє їй багато уваги, грає з нею. Ми хочемо показати його побут, йому дійсно важко, однак тішить те, що його дитина не обділений любов'ю.

18 червня знімали життя Андрія і Катюші в новому будинку в Радомці. Кіношникам навіть довелося заночувати у Андрія, тому що знімальний процес затягнувся надовго. Але вже на наступний ранок вони поїхали до Москви.

- Мені було дуже цікаво брати участь у зйомках фільму, - каже Андрій. - У ньому буде показана наше життя такою, якою вона є насправді. Можливо, цей фільм приверне увагу до наших з Катюшею проблем і допоможе знайти небайдужих людей, які допоможуть здійснити наші мрії.

Тижневик "Гарт" № 27 (2624) від 4 липня 2013

Коментарі (2)

Гриша | 2013-07-13 11:29

Молодець хлопчина не промiняв дитину на пиво.Респект.

Віктор | 2013-07-11 19:49

Щастя їм та Господнього благословіння.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM