Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Страшне перо не в гусака
Ви знаходитесь: Культура / Архітектура / Лауреат премії спростовує!.. І сміх, і гріх
Лауреат премії спростовує!.. І сміх, і гріх

Лауреат премії спростовує!.. І сміх, і гріх

Лауреат премії імені Михайла Коцюбинського 2008 року в галузі журналістики Віталій Миколайович Леус прислав листа з повідомленням на адресу редакції «Високого Валу».

Люди добрі, в тому листі - ні початку, ні кінця, ні розуміння того, ЧОГО САМЕ вимагає шановний лауреат.

Отже, ми розміщуємо фотографію листа, щоб не сказали, що «Високий Вал» щось видумав чи «наклепав» на людину.

А тепер запитання: хто додумався до того, щоб висунути цю людину на звання лауреата премії нашої гордості - неперевершеного стиліста і блискучого прозаїка - Михайла Коцюбинського?!

Віталій ЛеусХто проголосував за «генія сучасної журналістики Віталія Леуса»?!

І останнє запитання - хто від імені Чернігівської обласної влади підписав розпорядження про присвоєння премії імені нашого славетного земляка Михайла Коцюбинського !?.

Після цього листа звання останнього лауреата в галузі журналістики буде означати діагноз?

І сміх, і гріх…

Коментарі (34)

Влад | 2008-10-09 09:53

Надюшкина
Шановна Надюшкіна, судячи з того, що написав Леус у цьому листі, то він просить спростувати ці коменарі читачів до попередніх матераалів про премію. Але шановний пан лауреат не зміг цього пояснити зрозуміло (слів не вистачило у письменника-журналіста) от ви і не зрозуміли :)

Надюшкина | 2008-10-09 09:35

В данном письме написано, цитирую: "Я давно считалА эту премию карманной". Леус, что? Женщина?

Иван Побиван | 2008-10-08 17:34

Іван Кампо
Иван Побиван
Іван Кампо
В любом нормальном коллективе знают: кто стучит - это не утаишь. Леуса посылали в разные места, особенно к "политически неблагонадежному" в покойному Небылице в "Деснянской правде".
   Ещё, как при советах так и сейчас, стукачи в "пошане" у власти. С ними легче , они рвут горло за "хорошую" власть любую, помаранчевую или кучминскую, а власть их любит. А вы,Кампо, рвёте глотку за Леуса, значит из власти, которая любит марионеток.

Metallist | 2008-10-08 15:53

Мне бы тоже интересно было узнать: если премия ежегодная и в номинации "журналистика", то что в плюсах у пана Леуса за последний год? Что интересного написал и чем выделился?
А то всё книжку хвалят - реально какая-то непонятка. Тем более, что есть номинация и литературная...
  Еще хотел бы заметить. Раз премия государственная, то лицо, получающее её, становится публичным. И это нормально, когда лауреата обсуждают. Среди прочего и тем, что в следующий раз лучше будут думать кому премию давать и более конкретно объяснять за какие именно заслуги.

Іван Кампо | 2008-10-08 15:10

Іван Кампо
Иван Побиван
А Ви, вибачте, на кого працювали, раз така поінформованість. Важливо хто ким є зараз. Тоді й теперішнє СБУ треба хаяти, виходить? Досить брудом заливати нещасного Леуса, він вже й сам не радий майбуть, що отримав премію. Очевидно ця "мочілка" проти нього не остання...

Иван Побиван | 2008-10-08 13:15

Іван Кампо
Сергій
Іван Кампо
Да, Владимир Валентинович .... Лучше подписываться собой

Іван Кампо | 2008-10-08 13:08

Іван Кампо
Сергій
Чим відвертіша брехня, тим охочі скоріше повірять. Можливо у когось якісь факти є або документи??? Як кажуть - друзям не потрібно, а вороги не повірять...

Сергій | 2008-10-08 12:31

Іван Кампо
Так, ну про "конверт" мені вже популярно пояснили.
Тепер ще така нєпанятка, допоможіть хто може. Премія значить "в галузі журналістики", а тут говорять про якусь книжку, здається про вірші хтось казав.
Яке відношення мають книжки до премії "у галузі журналістики"?

Иван Побиван | 2008-10-08 12:30

Іван Кампо
Нынешний пенсионер сделал себе блестящую карьеру из простого стукача районной газеты в Сребном до стукача обласного КГБ. Так что у лауреата есть бесспорные заслуги , за это его и наградили на идеологическом фронте, где восседают такие же бывшие и нынешние стукачи. Так что эта награда никак не за журналистику.

Serhiy | 2008-10-08 12:29

Ну те, що користуватись комп'ютером не вміє - це ще не біда. А от передрукувати начисто після всіх креслень і виправлень треба було б не полінуватись, якщо маєш хоч якусь повагу до того кому пишеш.

Іван Кампо | 2008-10-08 12:19

Чому виникло мишине вовтузіння навколо Леуса? Виявляється у нас є суперпринципові журналісти, які його не визнають. Зате, на жаль, друкують статті ***, перебріхують один одного, обслуговують певні сили і т ін. А книжка Леуса -за яку він був нагороджений премією - річ непогана, як для Чернігова. Легко оббріхувати пенсіонера, "стібатися" з його "непродвинутості". А кого у нас можна вважати справжнім Журналістом?

Українець | 2008-10-08 12:09

Насправді отреба обговорювати питання не про премію, журналістів і леусів, а про посадовців , що представляють владу, і впершу чергу, Президента на Чернігівщині.
На жаль, останні вихованці ленінського комсомолу навіть натягнувши на себе вишиванки(щоб отримати бажану владу), крім паплюження української ідеї, по суті нічого доброго для українського народу не роблять.

Николай | 2008-10-08 11:49

Госпожа , вы что-то путаете. Речь идёт не только о механизме распределения премий. Речь о том, как продвигают "своих" людей, а ещё - о деградации культурный ценностей. А эти "продвинутые" люди безграмотны и воинственны в своей безграмотности. Такие лауреаты - это плевок в лицо обществу и культуре. Я против, а вы може сюсюкать и вытираться, понимая, что король-то голый.

теж журналістка | 2008-10-08 11:34

Журналістка Друзі! Не треба сміятися.
По-перше, більшість людей старшого віку не знають комп’ютера, а В. Леус пенсіонер. По-друге, як журналіста "молода гвардія писак" його не знає, бо не працювала з ним, і я в тому числі. По-третє, візьміть почитайте його книжку "День, осяяний ранковою зорею" і порівняйте зі збіркою шанованого Д. Іванова "Здрастуйте, я повернувся". Уважно вчитайтесь у зміст тих віршів. Я почитала обидві книжки після цього скандалу з премією, від Леусових оповідань - плакала, віршами була розчарована. Вважаю, що премію Коцюбинського не треба щороку присуджувати - рівень зараз не той. А висувати кандидатів і визначати лауреатів мають фахівці, а не чиновники, яким або ніколи, або не цікаво читати твори. Та й розібратися в них вони не завжди можуть. А Леуса мені шкода у зв’язку з цими неприємностями, хоч я з ним і не знайома. Принаймні художні твори він пише не гірше за всіх.
  
Підтримую. Сперечатися з тими, хто видає ті чи інші премії і нагороди, критикувати їх, крити аргументами, підносити до небес свою думку — можна і треба. Нападати особисто на того, кому дали премію — низько. Це, врешті решт, літня людина, з усім набором вікових недоліків... Чи беззубого вовка кожен заяць скубоне? Чи був він замолоду вовком у журналістиці - не знаю, я теж з досить молодого покоління. Може, бараном був. Але річ принципово не в тому. А в тому, що підміняються поняття. Цей матеріал ВВ- вже не стільки критика неадекватного механізму вибору лауреата, скільки цькування того, кого (і тепер вони можуть нарешті в цьому признатись!) багато людей активно не любить.

Сергій | 2008-10-08 11:28

чиновник
А, ну тепер на комп'ютер вистачить. Принаймні на пару-трійку нових літер для друкарської машинки.

чиновник | 2008-10-08 11:08

У тому то й суть, що сумма премії Коцюбинського 5000 гривень. Ця сума роздерибанена між лауреатом і тими хто його лоббіював. І це уже не перший рік, що стосується премії в галузі "жерналістика"

Сергій | 2008-10-08 10:49

Одного не розумію - нащо йому та премія і чого псувати нерви собі та людям, попутно повеселивши народ? Вже ж на пенсії - гуляй-відпочівай!
Чи там конверта пухкого додають?

Влад | 2008-10-08 10:43

А якщо серйозно, то запис журналіста, який буде оприлюднюватися, повинен проводитися після попередження співрозмовника. Це з кодексу етики журналіста. Мова не йде про запис погроз, залякування і подібних "штучок", які кваліфікуються Карним кодексом чи Адміністративним

Влад | 2008-10-08 10:37

s.v.a.t.
Влад
Сергій
Сергію, не передбачив, каюсь :)) не уявляв, що така шанована людина зателефонує ОСОБИСТО :)) міг би розставити всі крапки над "і" і повеселити народ :))

Сергій | 2008-10-08 10:27

s.v.a.t.
Влад
Аудіо, де аудіо? :) Народу гадаю сподобалося би.

Влад | 2008-10-08 10:21

Antij
Чому цидулка не підписана, запитайте у пана Леуса. Це говорить про його уміння оформлювати документи, правити їх власноручно і відсилати до редакції листом з повідомленням - документи про це збереглися, про що він попередив по телефону.
  Іще один нюнс. Досить високопоставлений чиновник адміністрації скаржився на те, що, коли вони не присудять премію Леусу, то Віталій Миколайович закидає скаргами і Президента, і Кабмін, і затягає їх по судах. Отже, нещасна Чернігівська обласна державна адміністрація "пала жертвой" психологічного натиску Леуса :)

Горожанка | 2008-10-08 09:57

Ну вот вам и подтверждение "гениальности". По-моему, это клиент психатра. Предлагаю срочно учредить антипремию имени В.Леуса -
для горе-журналистов!
И кстати, "ВВ", так кто же из властей подписал премию? Напишите,
плыз, а то как-то несолидная публикация получается без этих данных.

Antij | 2008-10-08 09:39

А чому цидулка не підписана? Отож. А які досягнення конкурентки Леуса у журналістиці, яка у своєму "плачі Ярославни" звинувачує рядових членів комісії з присудження премії, перекрутивши факти??? Створіть премію імені автора цих статейок проти Леуса ***, і спіть спокійно...

Читач | 2008-10-08 09:31

ВладПечально.
Я дізнався ще про нинішнього лауреата Віталія Леуса, що ось уже 17 років, як він не міг перепаяти літери в друкарській машинці. А до того ще, мабуть, стільки ж часу він працював лише в українських газетах Чернігівщини, починаючи з районки. Може ще в часи СРСР йому було шкода 25 рублів на цю справу, а зараз 50 гривень.
  "Геніальний" текст спростування говорить про людину більше , ніж рекомендації і висунення на премію Коцюбинського. Сором який.
Сором і Хоменку, і Приходьку, і тим чиновникам культури, які підмахнули цей папірець і скріпили присудження премії розпорядженням, виділивши на це державні кошти.
Що можна було зробити більше для дискредитації славетного імені Михайла Коцюбинського!
"Село неначе погоріло, неначе люди подуріли..."
Щось нагадує О.І.Бендера: "На базаре была куплена старая пишущая машинка "Адлер", в которой не хватало буквы "е", и ее пришлось заменять буквой "э" "-Илья Ильф и Евгений Петров. Золотой теленок.

Врач | 2008-10-08 09:18

Наш пациент. У человека просто неадекватное восприятие окружающего мира. + Мания величия. Милости просим к нам в Халявин. У нас уже есть Наполеон, Эншнейн, Рузвельт и другие.

Влад | 2008-10-08 09:07

s.v.a.t.
Не сміюсь із себе.
Просто соромно за державу, коли вона скріпляє такі рішення. Якщо б це була приватна премія - "хто дає , той і пан", але тут зовсім інше.
А що до Леуса, то я черговий раз переконався в справеливості істини, яку дізнався ще у школі: "Талантам надо помагать, бездарности пробьются сами".
Іще дивуюся агресивності пана-лауреата, він дзвонив і погрожував притягти до суду, за те, що я висловив свою думку про його "геніальну журналістику".

s.v.a.t. | 2008-10-08 08:40

Кажуть, гріх сміятися з ... людини. Чомусь тенькає в голові думка, що кожен, хто додав коментар, сміється сам із себе!!! Одні - бо оченята відкрились на деякі речі, інші - тому що система така: "ніколи або не цікаво"

Влад | 2008-10-08 08:29

Печально.
"Село неначе погоріло, неначе люди подуріли..."

TAO | 2008-10-07 23:35

Журналістка Друзі! Не треба сміятися.
По-перше, більшість людей старшого віку не знають комп’ютера, а В. Леус пенсіонер. По-друге, як журналіста "молода гвардія писак" його не знає, бо не працювала з ним, і я в тому числі. По-третє, візьміть почитайте його книжку "День, осяяний ранковою зорею" і порівняйте зі збіркою шанованого Д. Іванова "Здрастуйте, я повернувся". Уважно вчитайтесь у зміст тих віршів. Я почитала обидві книжки після цього скандалу з премією, від Леусових оповідань - плакала, віршами була розчарована. Вважаю, що премію Коцюбинського не треба щороку присуджувати - рівень зараз не той. А висувати кандидатів і визначати лауреатів мають фахівці, а не чиновники, яким або ніколи, або не цікаво читати твори. Та й розібратися в них вони не завжди можуть. А Леуса мені шкода у зв’язку з цими неприємностями, хоч я з ним і не знайома. Принаймні художні твори він пише не гірше за всіх.
  
Суть не в знании компьютера.
А в элементарной неграмотности письма.
На которую человек, называющий себя журналистом, писателем ПРАВА НЕ ИМЕЕТ.

Журналістка | 2008-10-07 19:23

 Друзі! Не треба сміятися.
По-перше, більшість людей старшого віку не знають комп’ютера, а В. Леус пенсіонер. По-друге, як журналіста "молода гвардія писак" його не знає, бо не працювала з ним, і я в тому числі. По-третє, візьміть почитайте його книжку "День, осяяний ранковою зорею" і порівняйте зі збіркою шанованого Д. Іванова "Здрастуйте, я повернувся". Уважно вчитайтесь у зміст тих віршів. Я почитала обидві книжки після цього скандалу з премією, від Леусових оповідань - плакала, віршами була розчарована. Вважаю, що премію Коцюбинського не треба щороку присуджувати - рівень зараз не той. А висувати кандидатів і визначати лауреатів мають фахівці, а не чиновники, яким або ніколи, або не цікаво читати твори. Та й розібратися в них вони не завжди можуть. А Леуса мені шкода у зв’язку з цими неприємностями, хоч я з ним і не знайома. Принаймні художні твори він пише не гірше за всіх.
  

Я в ауте | 2008-10-07 19:14

Автор! Ни один нормальный журналист в обласном центре даже Украины не работает на печатной машинке!
Выдал себя с потрохами! Школьнику хоть бы какому надиктовал, чтоб не позориться!

Сергій | 2008-10-07 19:07

"Порочать честь, г1дн!сть, д!лову репутац!ю..."
! ! ! 1 1 адын адын
Вс! ц! файн! хлопц!, що заявляють про честь та г!дн!сть разом з репутац!ею, не в курсах одно! елементарно! штуки.
Що порочити !х, треба !х мати ПОЧАТКОВО.

Сергій | 2008-10-07 18:48

Писав писака - не розбере читака... %-о

кок | 2008-10-07 18:39

Как говорил Петр Первый - показали, "Дабы дурь каждого видна была" :-))
Это убожище стало лауреатом?
закрити