Останнє оновлення: 20:07 четвер, 3 липня
Надзвичайні події
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Аферисти гарні психологи, або Як «кинути» родича напризволяще
Аферисти гарні психологи, або Як «кинути» родича напризволяще

Аферисти гарні психологи, або Як «кинути» родича напризволяще

Останніми днями в Чернігівській області до міліції надійшло декілька звернень громадян про факти шахрайств, пов’язаних з використанням мобільного зв’язку.

Найхарактерніша схема так званого «телефонного» шахрайства це — ваш син (брат, чоловік) в міліції або потрапив у неприємну ситуацію (ДТП, лікарню тощо).

Повідомляє СЗГ УМВС України в Чернігівській області.

На такий гачок аферистів днями потрапила жителька Чернігова. Потерпіла 1973 року народження втратили 3 тисячі гривень. Схема цих шахрайств проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого. Шахраї дзвонять на мобільний або стаціонарний телефон, як правило, увечері або вночі (номер набирають навмання). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий працівниками міліції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути найрізноманітніший).

Якщо жінка починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує - жертва «на гачку». Аферисти – хороші психологи, вони не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві і слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

Мета одна - виманити з вас гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський рахунок або на вказану шахраями сім-карту.

Тож, щоб не стати жертвою шахраїв, варто дотримуватися наступних правил:

Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють.

Уточніть в якому саме відділі міліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію.

Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.

Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок аферистів або відносно вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до міліції. Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах». Шановні громадяни будьте пильними і обережними!

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чи працюють хештеги в Інстаграм? І до чого тут ШІ?

SVOBODA.FM