Останнє оновлення: 14:09 п'ятниця, 9 травня
Надзвичайні події
Ви знаходитесь: Кримінал / Надзвичайні події / Екологи зупинили підприємство
Екологи зупинили підприємство

Екологи зупинили підприємство

Інспекторський склад Державної екологічної інспекції у Чернігівській області протягом лютого провів 140 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України.

Перевірки пройшли на 82 об’єктах різної форми власності, з них комплексно 61.

Про подію «Високий Вал» повідомив представник екологічної інспекції в Чернігівській області.

За результатами перевірок складено 156 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 144 особи. Матеріали 12-ти справ передано у судові органи та 8-ми - у правоохоронні органи.

Загальна сума накладених штрафів склала 26,095 тис.грн., стягнуто 18,921 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:

- у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 54 особи. Накладено штрафів на суму 12,971 тис.грн., стягнуто 8,823 тис.грн.;

- у сфері державного контролю за тваринним світом до адміністративної відповідальності притягнуто 22 особи. Накладено штрафів на суму 3,978 тис.грн., стягнуто 3,604 тис.грн.;

- у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 22 особи. Накладено штрафів на суму 3,213 тис.грн., стягнуто 2,822 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у лютому, пред’явлено 12 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 4046,802 тис.грн.

Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 4057,801 тис.грн.

Порушення вимог п.п. 43 та 44 “Санітарних правил в лісах України” та п. 2 “Порядку спеціального використання лісових ресурсів” екологи виявили під час перевірки у ДП “Остерське лісове господарство”, ДП “Остерський військовий лісгосп” (м. Остер, Козелецький район) та ДП “Семенівське лісове господарство” (м. Семенівка).

На землях лісового фонду ДП “Остерське лісове господарство”:

- на території Смолянської сільської ради Куликівського району під час санітарних рубок вибіркових 2012р. кв. 39 вид. 15 частина дров’яної деревини не вивезена – 34 м.3;

- на території Стависької сільської ради Козелецького району під час санітарних рубок вибіркових 2012р. кв. 2 вид. 4,2 при заготівлі і вивезенні деревини пошкоджені до ступеня неприпинення росту не призначені в рубку дерева сосни;

- на території Вовчківської сільської ради Козелецького району під час прохідної рубки 2012р. кв. 43 вид. 9 .

ДП “Остерське лісове господарство” пред’явлена претензія про відшкодування шкоди у сумі 4 071 грн. та майнові стягнення у сумі 166 грн., заподіяних державі порушенням природоохоронного законодавства.

В результаті перевірки ДП “Остерський військовий лісгосп” встановлено, що на території Козелецького району Деснянської селищної ради виявлено: пошкодження дерев до ступеня припинення росту, не призначених до заготівлі за межами ділянки; пошкодження дерев не призначених в рубку до ступеня неприпинення росту; невивезену деревину з лісосік в установлений період.

ДП “Остерський військовий лісгосп” пред’явлена претензія про відшкодування шкоди у сумі 2760 грн..

В результаті перевірки ДП “Семенівське лісове господарство” встановлено, що на землях лісового фонду на території Семенівського району виявлено пошкодження дерев берези не призначених в рубку за межами ділянки до ступеня припинення росту; при розробці ділянки допущено пошкодження дерев не призначених в рубку до ступеня неприпинення росту.

ДП “Семенівське лісове господарство” пред’явлена претензія про відшкодування шкоди у сумі 3350 грн.

В той же час, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ “Бобровицький молокозавод” (м. Бобровиця) виявила порушення Кодексу України “Про надра”.

Встановлено, що товариством за період з 03.07.2012 року по 12.02.2012 року з артезіанської свердловини самовільно без дозволу на користування надрами (підземні води) забрано 104900 м³ підземних вод.

Сума збитків, заподіяних державі в результаті самовільного використання води ПАТ “Бобровицький молокозавод” становить 4037601 гривню. Порушнику пред’явлено претензію про добровільне відшкодування збитків.

За порушення природоохоронного законодавства у лютому Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність одного об’єкту. Підприємством порушено вимоги Водного Кодексу України. Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 6424 одиниці пересувних транспортних засобів та 2144 вагони.

Здійснено екологічний контроль 17489,1 тон вантажів та радіологічний контроль 280096,3 тон вантажів.

Коментарі (7)

Алекс | 2013-03-13 18:03

777Розумні речі кажеш - але вдома під ковдрою...,якщо все тек погано і всі куплені(звісно крім тебе),то чому ти, ще тут живеш?, аби розумнічать?. АЛЕКС - Їдь до юстаса або ще куди аби не жити серед всих продажних.
Судя по всьому я поспілкувався з 777, а це не нижче ніж з Олександром, колишнім комсомольцем, в недалекому минулому кандидатом в депутати в ВР.......який і сдав комунальне підприємство на погибель!!!

777 | 2013-03-13 15:45

Розумні речі кажеш - але вдома під ковдрою...,якщо все тек погано і всі куплені(звісно крім тебе),то чому ти, ще тут живеш?, аби розумнічать?. АЛЕКС - Їдь до юстаса або ще куди аби не жити серед всих продажних.

Алекс | 2013-03-13 09:31

777Якщо ти все знаєш то чого тоді під псевдонімом питаєш, та ще й звертаєшся в нікуди.? Пиши в прокуратуру,екоінспекцію,адміністрацію і офіційно отримаеш відповіді або, зміниш життя на краще( також - можливо доб"єшся перенесення ТЕЦ або його закриття.,заради історичної справедливості!) *** - не мешки ворочать,особенно из-за угла!
Відповім тобі, бо ти ж пишеш не під псевдонімумом!. Не треба переносити ТЕЦ, або закривати. ТЕЦ існує вже більше 50 років і працювала вона нормально. Але чомусь в останні роки стало твориться те, що твориться сьогодні. Технологія виробництва електроенергії і палива за ці роки не змінилась. А що ж трапилось? Да тапилось те, що на ТЕЦ прийшли керівники, яким плювати на людей і екологію. Їм головнем гроші, гроші, гроші.... Обладнання своєчасно не ремонтується, парогазопроводи не замінюються, паливо йде низької якості, практично земля. На це плювати і міській владі, бо за відкати віддали в аренду комунальне підприємство, на це плювати екологам, бо мають свою частку в цій справі, на це плювати прокуратурі, бо свій своєму на ногу не наступить !!!!!

777 | 2013-03-13 08:52

Якщо ти все знаєш то чого тоді під псевдонімом питаєш, та ще й звертаєшся в нікуди.? Пиши в прокуратуру,екоінспекцію,адміністрацію і офіційно отримаеш відповіді або, зміниш життя на краще( також - можливо доб"єшся перенесення ТЕЦ або його закриття.,заради історичної справедливості!) *** - не мешки ворочать,особенно из-за угла!

Алекс | 2013-03-12 18:57

І де ж ти в районі ТЕЦ такі хатинки бачив ???? Там село, яке ще Олег Вселодович заснував і монастирю передав стоїть. До речі його в 60-ті роки на дві частини розірвали, коли ТЕЦ будували і через нього канал прорили. То ж чого не знаєш, ***!

777 | 2013-03-12 15:45

Нічого було землю хапати в промисловій зоні, та хатинки сирітські будувати на рівні з трубою ТЕЦ.

Алекс | 2013-03-12 10:33

Цікаво, а чи коли-небудь знайдуть екологи пального щоб доїхати від вулиці Малясова до вулиці Ушинського, де в чорній хмарі сажі і вугільного пилу чуть видно цех Чернігівської ТЕЦ????
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM