Бережіть унікальні «зелені легені» міста (фото)
Мальовниче місто з багатою історією та неповторним природним потенціалом – це про наше рідне місто, про Чернігів.
Розташуваний на березі Десни, славиться багатством перлин і «зеленими легенями» – лісовим урочищем «Ялівщина» та великою кількостю інших природно-заповідних об’єктів.
Насправді в Україні не дуже багато міст, які б мали свій міський ліс.
У результаті послідовної державної політики щодо збільшення природно-заповідного фонду (ПЗФ), Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області вважає за пріоритетний реалізацію цього напрямку в своїй діяльності. За останні 10 років площа ПЗФ області збільшилась майже у 2 рази (більше ніж на 150 тис.га).
Серед територій та об'єктів природно-заповідного фонду міста Чернігова можна назвати лісовий заказник «Ялівщина». В 2012 році органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, зусиллями громадськості вирішено збільшити природоохоронний статус урочища «Ялівщина» на регіональний ландшафтний парк.
Велика кількість у місті ботанічних пам'яток природи – багатовікові дуби та їх групи. Вік таких дерев від 200 до 400 років! Розташовані вони по вулицях міста – Толстого, Воїнів Інтернаціоналістів, Коцюбинського, Пушкіна, Шевченка, Магістратська (територія обласної стоматполіклініки), в парках «Міський сад» та ім. Коцюбинського, в урочищах «Святе» та «Маліїв рів». Є старовинна ялинова алея з 23-х дерев віком понад 100 років, розташована по вул. Шевченка.
Гідрологічні пам'ятки природи Чернігова – старовинне мальовниче озеро Глушець на лівому березі р. Десни, площею
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва - «Болдина гора». Старовинний парк на високому гористому березі р. Десни, заснований на базі старовинних пралісів та древніх курганів IX та X століть. Серед деревних порід - дуб звичайний, сосна звичайна, клен гостролистий, клен польовий, ряд інтродуцентів (туя західна, кизильник).
«Міський сад», розташований по вул. Шевченка. Старовинний парк, який охоплює частину тераси та заплави р. Десна, з багатовіковими деревами та рядом декоративних насаджень. Парк був закладений у XVIII ст. на базі природного лісу. Серед видів, занесених до Червоної книги, можна зустріти коручку чемерниковидну та сальвінію плаваючу.
Заповідне урочище «Святе», площею
На жаль, бувають випадки, що ми – жителі міста та його численні гості, дуже мало приділяємо уваги таким шанованим у всьому світі унікальним природним ландшафтам! Давайте загальними зусиллями поважати та зберігати унікальні дарунки навколишнього середовища для себе та прийдешніх поколінь.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10403 |
Посилання до теми:
22.10.2009 Відбудеться ІІ круглий стіл «Ялівщина»: вчора, сьогодні, завтра…» Запрошуємо!
10.04.2006 Студенти не смітять – студенти прибирають. Фоторепортаж
9.04.2006 Похмілля після зими. Урочище Ялівщина і Космосмольський парк Чернігова волають про допомогу. Фотореп
10.06.2008 Створення РЛП «Ялівщина» гальмує міська рада
26.12.2012 З ландшафтним парком "Ялівщина" депутати вирішили "потягнути"
31.10.2012 Дубіль дотисне Ялівщину у вигідних для громади межах (фото+відео)
26.04.2012 Україну (і Чернігівщину також) "зроблять чистою" (Анонс)
15.04.2010 У Ялівщині 17 квітня відбудеться суботник. Запрошуємо небайдужих!
Коментарі (1)
Експерт | 2013-02-21 13:47
Панове, якого року цей опус про те, " что у нас всьо харашо?
Вул. Куйбишева перейменовано у вул. Магістратську 12 рок в тому рішенням міськради від 07.06.2001р.