Останнє оновлення: 16:54 п'ятниця, 13 грудня
08.11.2006

8.11.2006 12:49
Ольга МУСАФИРОВА, "Комсомольская правда в Украине"

Казаки и разбойники

11 марта 2005 года стало для Батурина, поселка городского типа в Черниговской области, поистине знаменательным днем. Перед ним открывалась такая перспектива - аж дух захватывало! По этому поводу все невеликое население поселка, покормив скотину и закутавшись в ватники - мороз стоял не по-весеннему крепко! - собралось на равнине напротив дворца. И начало, притопывая, ждать. Каравай, чтоб не задубел на холоде, обернули рушником несколько раз. Назначенный час давно минул. Перспектива задерживалась. Наползали сумерки. Громадина дворца привычно чернела провалами окон, за которыми от самого его сотворения никто не обитал. Так уж распорядилась история…

8.11.2006 11:42
Василь ЧЕПУРНИЙ

«Президентська» парафія. Репортаж з найпівнічнішої в Україні парафії Київського патріархату

Ніде, крім Семенівки, я не бачив на віконницях такого багатого різьблення — узороччя. Разом із небіленими хатами воно говорить про близькість до Росії. Хоча насправді це давні українські землі – ген за Янжулівкою (совєтська назва досі тримається – Жовтневе) починається Стародубщина. Вона відійшла до Росії всього лише 80 років тому. Тож не випадково на гербі Семенівки – український козак з мушкетом. Парафія святого Василія Великого Української Православної Церкви Київського патріархату тут знаходиться також у звичайній хаті з чорними рубленими стінами. Про те, що це не хата, а таки храм, нагадує великий хрест біля неї. Всередині одна кімната стала вівтарем, друга – для відправлення панахид, а вірні на Божій службі стоять в коридорі та ще в одній кімнаті.

8.11.2006 11:23
Тарас ОЛЕКСАНДРЕНКО

Криваві традиції Великого Жовтня

Сьомого листопада у Чернігові й інших містах України виходили на вулицю ветерани та молоді активісти лівого руху під червоними прапорами, виголошували гучні промови про те, як добре жилося в СРСР, яким там був високим рівень соціального захисту й піклування про людей праці, нарешті, у вдячність за все, що було здобуто, але потім утрачено, покладали квіти до пам‘ятників Леніну. Так було минулого року, так і цього року. СРСР і Німеччина - спільне Краще б червонопрапорні ентузіасти спорудили десь пам‘ятник Гітлерові і покладали квіти до нього. Бо соціальна політика в СРСР була ефективною передусім тому, що була скопійована (ледь не один до одного) з соціальної політики німецького нацизму.

08.11.2006
Реклама на сайті SVOBODA.FM
Главпорт
Тижневик "СІВЕРЩИНА"