
Футбол для… сліпих
Навряд чи хтось сперечатиметься з тим, що футбол – це найпопулярніший вид спорту в світі.
Займатися ним може кожен з нас, на своєму, аматорському рівні. А як же бути з тими, хто обмежений у фізичних можливостях? З тими, хто не бачить м’яч і своїх суперників? Виявляється, футбол відкритий і для них.
Більше двадцяти років проводяться змагання з футболу для сліпих та слабозрячих. У 1986 році в Іспанії відбувся перший Чемпіонат світу для сліпих футболістів, а в 2004 році футбол було включено в програму Паралімпійських ігор в Афінах. З 2007 року цей вид спорту став культивуватися і в нашій країні.
Всього в Україні 3 офіційних команди з футболу для сліпих та слабозрячих – у Харкові, Донецьку та Чернігові. Чернігівська команда – найдосвідченіша та найтитулованіша, адже функціонує вже більше трьох років та брала участь у багатьох міжнародних змаганнях. Вік гравців – від 20 до 28 років. Тренує «екзотичну» збірну студентка IV курсу факультету фізичного виховання Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка Катерина Андрющенко. Опікується командою Чернігівська громадська організація міська асоціація «Конкордія» за підтримки Чернігівської міської ради.
Так сталося, що саме побачений в Інтернеті відео-ролик про незрячих чернігівських футболістів надихнув знімальну групу з Міждержавної телерадіокомпанії «Мир» відвідати древнє місто Чернігів і завітати на тренування, а якщо пощастить, то й на гру команди.
3 жовтня 2011 року на базі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка відбувся товариський матч між командами «Спорт-Конкордія» (м. Чернігів) та збірною вищезазначеного вишу. Футболісти команд вийшли на поле з чорними пов'язками на очах, щоб можливості гравців були більш-менш рівними.
Як зазначив представник МТРК «Мир», автор документального фільму про сліпих та слабозрячих людей Джаваншир Даногуєв: «Це не буденна справа, коли малозрячі люди грають у футбол. Я захоплююсь такими людьми, які незважаючи на свої вади, роблять неймовірні речі і досягають великих успіхів. Їхній характер, воля і наполегливість надихають інших на такі ж неймовірні вчинки. Вони демонструють, що люди з обмеженими фізичними можливостями можуть і повинні займатися цим цікавим і азартним видом спорту».
Інформаційна довідка: Футбол, у який грають незрячі люди, має свої особливості. Кожна з команд має по чотирьох сліпих польових гравців і зрячого воротаря. Футбольне поле має розміри 40 на 20 метрів і покрите не травою, а цементом. По краях поля є заглиблення, які служать своєрідним орієнтиром для гравців.
На відміну від класичного футболу, на матчах з футболу серед сліпих від уболівальників потрібне строге збереження тиші. Тут використовується спеціальний м’яч із дзвіночком для того, щоб по звуку можна визначити напрям його переміщення. Керують грою кожної з команд воротар, тренер і так званий «глашатай», який розташовується позаду воріт суперника.
Саме вони є свого роду "звуковими інформаторами", які повідомляють футболістів про ситуацію на полі і допомагають гравцям своїми порадами в ході гри.
Гра складається з двох таймів по 25 хвилин з десятихвилинною перервою.
Олена Бабич,
відділ профорієнтаційної роботи
та зв’язків із громадськістю
ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7908 |
Посилання до теми:
26.01.2011 Діти з вадами зору мають право жити повноцінним життям
25.03.2011 Бачити — це щастя! ФОТОрепортаж
Додати коментар: