Велограмота – досвідчені велосипедисти мають багато прогалин
«Урок велосипедної грамоти», в якому залюбки взяли участь два десятки шанувальників цього виду транспорту, відбувся в обласному центрі завдяки спільним зусиллям управління ДАІ УМВС в Чернігівській області та представників громадської ініціативи «ВелоЧернігів».
Повідомляє СЗГ УМВС України в Чернігівській області.
— Державтоінспекція та громадські активісти мають спільну мету: за умови зростання популярності користування велосипедами не допустити збільшення кількості дорожніх інцидентів за участю велосипедистів, — пояснила заступник начальника відділу кадрової та профілактичної роботи УДАІ УМВС підполковник міліції Олена Царюк. — В цьому витоки нашої співпраці, яку ми розпочали не сьогодні й не вчора, і яка лише набирає обертів.
Цікавий і корисний профілактичний захід розпочався у вечірній час біля підніжжя пам’ятника Богданові Хмельницькому у Чернігові. Олена Царюкрозповіла учасникам основні вимоги Правил дорожнього руху, які регламентують безпечний рух велосипедистів. Також представниця ДАІ відповіла на численні питання аудиторії, яка складалася з велосипедистів, різних не тільки за віком, а й за практичним досвідом. Причому у більш досвідчених велосипедистів виявилося навіть більше питань, ніж у новачків: тривала їзда не завжди впорядкованими вулицями та автошляхами породжує потребу у відповідних фахових роз’ясненнях.
Співорганізатор «Велоуроку», представниця громадської ініціативи «ВелоЧернігів» та активна велосипедистка Анастасія Леухіна із задоволенням відзначила готовність працівників міліції до спільної профілактичної роботи. За її словами, вона не очікувала такої оперативності реагування на цінну пропозицію від, у загальному уявленні, доволі забюрократизованої структури. Зі свого боку, бажання провести семінар-тренінг для велосипедистів вона пояснила результатами онлайн-опитування, здійсненого «ВелоЧерніговом» на своєму сайті.
До найбільш неприємного моменту користування велосипедом у місті та за його межами опитані чернігівці віднесли власну невпевненість на дорогах, недостатнє знання своїх прав та обов’язків як учасників руху, слабке взаєморозуміння з водіями інших видів транспорту. Цю прогалину і було вирішено усунути спільними з ДАІ зусиллями.
Після плідного спілкування, яке, замість запланованих півгодини, розтяглося майже удвічі довше, учасники «Велоуроку» закріпили здобуті знання на практиці. В ході підготовки до практичного етапу, який мав відбутися вже у сутінках, представники управління ДАІ обласної міліції перевірили відповідність наявних велосипедів тим вимогам, що висуваються до них з точки зору руху в темну пору доби. Правоохоронці подарували комплекти білих та червоних світловідбивачів (катафотів) усім, хто їх не мав, та наполягли на негайному закріпленні цих засобів безпеки на велосипедах.
Після цього група, розподілена на дві короткі колони, рушила міськими вулицями за спільно визначеним маршрутом. Його учасники «Велоуроку» затвердили в процесі обговорення, подбавши, аби в ході його подолання довелося відпрацювати всі основні положення здобутих знань. У складі однієї з колон особисто проїхала на велосипеді весь маршрут і Олена Царюк.
Велоактивісти побували на площі Перемоги та біля залізничного вокзалу, проїхали жвавими проспектом Перемоги та вулицею Щорса і досить тихими в цю пору доби вулицями Комсомольською, Коцюбинського та П’ятницькою. На завершення подолання навчально-прогулянкового маршруту представниця УДАІ УМВС вручила кожному велосипедистові подарунки від імені свого підрозділу — яскраві світлоповертальні стрічки, які також сприятимуть безпечній їзді чернігівськими вулицями та автошляхами.
Відео телеканалу «Дитинець»
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4570 |
Додати коментар: