Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Світ
Ви знаходитесь: Політика / Україна / ЗМІ: з Фінляндії до РФ досі надходять компоненти й обладнання, потрібні для оборонки
ЗМІ: з Фінляндії до РФ досі надходять компоненти й обладнання, потрібні для оборонки

ЗМІ: з Фінляндії до РФ досі надходять компоненти й обладнання, потрібні для оборонки

З Фінляндії до країни-агресорки Росії продовжують надходити компоненти й обладнання, які використовуються в оборонній промисловості.

Це з’ясували розслідувачі суспільного мовника Yle.

Зазначається, що такі надходження до РФ відбуваються завдяки низці компаній, які зареєстровані у Фінляндії і мають зв’язки з Росією, а їхні клієнти пов’язані з російськими силовими структурами.
Ідеться про близько 20 компаній, які експортували до РФ компоненти, що можуть використовуватися в оборонній промисловості. Це є невеликі логістичні фірми, власниками яких є пов’язані з Росією особи, а офіси розташовані у крихітних приміщеннях переважно у південно-східній частині країни, біля великих логістичних хабів.
Одна з компаній, на яку звернули увагу розслідувачі, працює в районі Лаппеенранти. Згідно з митною інформацією, вона постачала до Росії датчики, дизельні двигуни, паливні насоси, компоненти, що використовуються у коробках передач автомобілів.
Подібні західні компоненти знаходили у знищеній в Україні російській техніці, проте не усе це підпадає під західні санкції.
Згідно з публічними даними про російські закупівлі, двоє клієнтів цієї фірми мають зв’язки з ФСБ. Одна з компаній-клієнтів навіть публікувала у себе на сайті подяку від ФСБ за гарну співпрацю. Від спілкування з журналістами в офісі фірми відмовилися.
Розслідувачі також виявили випадки експорту до Росії різноманітного оптичного та електронного обладнання – як напряму, так і через посередництво фінських фірм.
Зокрема, є випадки постачання такого обладнання до Узбекистану, який вважається одним зі шляхів продажу підсанкційних товарів у Росію.
Невідомо, яка частка такого чутливого обладнання, експортована завдяки цим компаніям, врешті опинилася у російській військовій техніці. Проте в розслідуванні зазначається, що щонайменше дев’ять російських клієнтів цих фінських компаній мають зв’язки або з ФСБ, або з російським ОПК.
Ще в одному випадку фінська компанія експортувала в Росію металообробне обладнання, а про її російського партнера знайшли інформацію, що серед клієнтів – у тому числі підприємство ОПК, що займається виробництвом розвідувальних літальних апаратів та бомбардувальників.
У компаніях, до яких зверталися по коментар, не погодились спілкуватися відкрито. Кілька посадовців фірм погодились говорити не під запис та у цих коментарях заперечували, що порушують санкції та не мають інформації про те, що продукція опиняється в російському ОПК.
Повідомляється, що щонайменше чотири з фірм, на які звернули увагу у розслідуванні, вже фігурують у кримінальних провадженнях. Дві такі компанії восени 2023 року потрапили під санкції США через те, що експортовані ними компоненти опиняються у російських безпілотниках.
Про одну з компаній пишуть, що її власником є громадянин Франції-резидент Фінляндії і він нібито вже під арештом за підозрою у порушенні санкцій.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM