Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Україна / За 2023 рік Московія скоїла понад 60 злочинів проти українських медіа
За 2023 рік Московія скоїла понад 60 злочинів проти українських медіа

За 2023 рік Московія скоїла понад 60 злочинів проти українських медіа

У 2023 році в Україні зафіксували 150 випадків порушення свободи слова, відповідальність за 67 з них несе Московія.

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

У 2023 році серед російських злочинів на українській території – вбивства журналістів, їхні викрадення, обстріли та поранення журналістів, погрози, пошкодження редакцій медіа, кіберзлочини, вимкнення українського мовлення, юридичний тиск, блокування інтернет-доступу. Окрім того, українські медіа продовжують закриватися внаслідок фінансових криз, спричинених повномасштабною російською агресією.
За даними ІМІ, у 2023 році росіяни вбили на території України 27 медійників. З них двоє загинуло під час виконання журналістської діяльності. Йдеться про:
- Українського фіксера італійського видання La Repubblica Богдана Бітіка, який загинув у квітні 2023 року в Херсоні внаслідок російської атаки.
- У травні біля Бахмута під час російського обстрілу загинув французький журналіст агенції AFP Арман Солдін.
- Решта 25 медійників загинули як учасники бойових дій. Водночас загибель одного з них підтвердилась у 2023 році — це системний адміністратор Детектора медіа Владислав Дзіковський, який вважався зниклим безвісти з грудня 2022 року.
Загалом з початку повномасштабного вторгнення росії на територію України окупанти вбили 70 журналістів, з них 10 — під час виконання професійної журналістської діяльності.
За даними ІМІ, щонайменше 12 знімальних груп та окремих журналістів потрапили під обстріли росіян. Окрім того, торік російські обстріли зруйнували або пошкодили 8 редакцій медіа. Публічно відомо про 4 викрадених росіянами у 2023 році журналістів.
У 2023 році ІМІ зафіксував 83 випадки порушення свободи слова, за які відповідальна Україна. Для порівняння: 2022 року ІМІ загалом зафіксував 97 випадків порушення свободи слова, 2021 року — 197 порушень свободи слова, 2020 року – 229 випадків.
Основними категоріями порушень, відповідальність за які лежить на українських громадянах, у 2023 році стали:
- перешкоджання законній журналістській діяльності – 29 випадків (у 2022 році – 32 випадки);
- обмеження доступу до публічної інформації – 20 випадків (у 2022 році – 21) та
- кіберзлочини і погрози – по 11 випадків.
Загалом найчастіше 2023 року право журналістів на професію порушували приватні особи, правоохоронці, органи місцевого самоврядування, судова влада, а також представники російської церкви тощо.
За кількістю порушень традиційно лідирує Київ з областю (21 випадок). Друге місце посіла Миколаївщина (9 випадків), третє – Рівненщина (8), четверте – Полтавщина (7), п’яте місце розділили Хмельниччина та Черкащина (по 6 випадків).
В ІМІ також наголосили, що доступ медійників для висвітлення бойових дій та звільнених територій є вкрай важливим для інформування громадян України та документування важливих історичних подій.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM