Останнє оновлення: 11:38 середа, 24 липня
Політика
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Зеленський попередив американців, що Путін може спровокувати Третю світову війну
Зеленський попередив американців, що Путін може спровокувати Третю світову війну

Зеленський попередив американців, що Путін може спровокувати Третю світову війну

Президент Володимир Зеленський у програмі “60 хвилин” телекомпанії СBS заявив, що у війні в Україні на кону стоїть світовий порядок.

Про це він сказав в інтерв’ю ведучому СBS Скотту Пеллі в Києві. Цей матеріал отримав назву “Зеленський попереджає, що Путін може спровокувати Третю світову війну”.

“Якщо Україна впаде, що буде через десять років? Тільки подумайте про це. Якщо [росіяни] досягнуть Польщі, що буде далі? Третя світова війна?.. Ми захищаємо цінності всього світу. І це українці, які платять найдорожчу ціну. Ми справді боремося за нашу свободу, ми вмираємо. Ми не вигадка, ми не книга. Ми боремося насправді з ядерною державою, яка загрожує знищити світ”, – наголосив Зеленський.

“Сполучені Штати Америки фінансово підтримують Україну, і я вдячний за це, – сказав він. – Я просто думаю, що вони (США) підтримують не тільки Україну. Якщо Україна впаде, Путін обов’язково піде далі. Що робитимуть Сполучені Штати Америки, коли Путін дійде до країн Балтії? Коли він дійде до польського кордону? Він може. Це багато грошей. Ми маємо велику вдячність. Що ще має зробити Україна, щоб усі виміряли нашу величезну вдячність? Ми гинемо на цій війні”.

Ведучий Пеллі запитав: “Що знадобиться [з боку США] – ще 70 мільярдів доларів?”

“У мене немає відповіді, – сказав Зеленський, – весь світ має вирішити, чи ми хочемо зупинити Путіна, чи ми хочемо почати світову війну. Ми не можемо змінити Путіна. Російське суспільство втратило повагу світу. Вони обрали його, переобрали і виховали другого Гітлера. Вони зробили це. Ми не можемо повернутися в минуле. Але ми можемо зупинити це тут”.

На запитання про повільний прогрес ЗСУ під час контрнаступу сказав, що українським силам важливо просуватись уперед хоч на невеликі відстані та не давати перепочинку окупантам.

“Ми повинні звільнити нашу територію якомога більше і рухатися вперед, навіть якщо це менше (півмилі) або (сто) метрів, ми повинні це зробити. Ми не повинні давати Путіну перепочинку”, – сказав президент України.

Зеленський визнав, що прогрес у наступі повільний, але, за його словами, війська продовжують рух уперед. Наразі лінія фронту перетворилася на артилерійську дуель, де росіяни й українці випускають по 40 тисяч снарядів щодня. Війна з використанням безпілотників також сповільнила прогрес.

“Це складна ситуація. Я буду з вами абсолютно відвертим. У нас є ініціатива. Це плюс. Ми зупинили російський наступ і перейшли в контрнаступ. І незважаючи на це, він не дуже швидкий. Важливо, що ми щодня просуваємося вперед і звільняємо території”, – зазначив президент України.

Говорячи про те, чого домагається Росія, вбиваючи цивільних в Україні, Зеленський сказав: “Зламати [нас]. Обираючи цивільні цілі, Путін хотів досягти саме цього – зламати. Цій людині, яка пройшла свій шлях із такими кривавими діяннями, з усім, що вона говорила, не можна довіряти. Такій людині не можна довіряти, тому що вона вже давно не є людиною”.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM