У Раді блокують проекти законів про доступні вживані іномарки
Законопроекти, що стосуються доступного розмитнення іномарок та запровадження цивілізованого авторинку в Україні, гальмує на етапі попереднього розгляду законодавчих ініціатив головне науково-експертне управління Верховної Ради України (ГНЕУ).
Висновки цього управління фактично повторюють штампи й шаблони, до яких вдаються маніпулятори-автолобісти, щоб не допустити зняття обмежень, відкриття авторинку та постачання доступних для населення автомобілів.
Про це заявив співавтор законопроектів № 5561 і № 5562, член громадської організації «Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто» («ЗАВТРА») Михайло Катрук.
Документи зареєстровані в парламенті народними депутатами з «Українського об'єднання патріотів – УКРОП» у грудні минулого року. У них пропонується, зокрема, продовжити період пільгового розмитнення вживаних авто до 31 грудня 2020 року та скасувати застосування екологічних вимог «Євро-5» при ввезенні старих транспортних засобів. Натомість пропонують запровадити жорсткий технічний контроль.
Перед розглядом у сесійній залі Верховної Ради вони мають одержати висновок головного науково-експертного управління парламенту та відповідних комітетів. У ГНЕУ вважають, що ухвалення цих законопроектів призведе до імпорту технічно несправних автівок та негативно вплине на продажі нових машин українського виробництва.
Громадські активісти переконані, що насправді заковика НЕ в зобов'язаннях України щодо екологічних стандартів, на які посилається ГНЕУ, а в захисті бізнес-інтересів певних осіб.
«Якби управління було дійсно науково-експертним, воно проаналізувало б європейський досвід», – наголошують у ГО «ЗАВТРА».
За словами Михайла Катрука, у Європейському Союзі немає загальної практики обмеження імпорту автомобілів на основі екостандарту. Єдина вимога – справний технічний стан.
Активісти довели це на практиці: на «Запорожці» 1991 року виробництва вони вирушили до Польщі, де розмитнили авто за 250 доларів США (50% від оціночної вартості).
Щоб ввезти це «авто» назад в Україну, активістам доведеться сплатити 3 тисячі доларів США самих лише митних платежів (600%!!! оціночної вартості).
«Ми завдали нищівного удару по екопропаганді, якою прикриваються автолобісти. Нам тільки замилюють очі так званими нормами ЄС, щоб поховати законопроекти, написані для простих громадян, а не для тих, хто їздить на найдорожчих авто», – наголосив Михайло Катрук.
Він додав, що активісти й надалі вестимуть інформаційну війну за запровадження в Україні цивілізованого ринку вживаних авто.
* * *
Дізнатися ціни вільного РИНКУ вживаних авто можна, наприклад, на сайтах:
https://ru.autogidas.lt – у Литві, звідки українці вимушені напівлегально купувати авто на LT-номерах
http://www.mobile.de/ru/ – у Німеччині
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7449 |
Посилання до теми:
25.04.2017 Нам брешуть про екологічні вимоги Європи щодо імпорту вживаних авто в Україну
23.12.2016 Волонтерський автопарк стає на облік
19.05.2016 Є пропозиція: звільнити українців від ввізного мита на авто
Додати коментар: