Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Як швидко знайти потрібну інформацію в пошуковій системі?
Як швидко знайти потрібну інформацію в пошуковій системі?

Як швидко знайти потрібну інформацію в пошуковій системі?

Уявіть, що ви питаєте у водія маршрутки, проїжджає він через потрібну вам вулицю в місті чи ні.

Якщо він туди їде, то зможе доставити й вас.

Але якщо водій не знає місцеперебування вулиці, то доведеться шукати іншу маршрутку.

Такий самий алгоритм й під час пошуку інформації у Гуглі та Яндексі.

Отже, коли розкручується інтернет-магазин меблів, то ключові слова «зробити меблі своїми руками» не використовуються. Адже у цьому випадку потрібно задати пошукувачу запит «купити меблі».

Аналогічне відбувається й під час пошуку новин. Наприклад, якщо у пошуковій стрічці ви напишете «новини», то «Дядько Гугл» видасть вам найактуальніші новини, але вони не матимуть географічної прив’язки. Тож шукаючи новини у Чернігові, потрібно писати «новини Чернігова».

Але є ще один важливий нюанс. Якщо місто російськомовне, то краще шукати завдяки російськомовному запиту. Наприклад, «новости Харькова». У такому випадку ви обов’язково знайдете те, що шукали.

Запити бувають однослівні та багатослівні. До того ж стоп-слова (займенники, прийменники, сполучники й вигуки) не враховуються. Чим більше слів у запиті, тим він точніше, відповідно простіше користувачеві пошукової системи знайти необхідну інформацію. Наприклад: новини, новини в Чернігові, останні новини в Чернігові, новини на Свобода.ФМ.

Всі пошукові фрази діляться на чіткі та нечіткі. Конкретний запит - конкретна відповідь. Якщо питання заплутане, то пошукова система видасть відповідь лише трохи схожу на запит. Наприклад, запити «фільм Дружба» та «фільми в кінотеатрі Дружба» відрізняються тільки одним словом, але саме воно ґрунтовно змінює зміст і користувач отримає абсолютно різну інформацію.

У першому випадку з'являться посилання на фільми, які мають у назві або описі фільму слово «дружба», а у другому – перелік стрічок у відомому Чернігівському кінотеатрі.

І на останок декілька порад. Google особливу увагу приділяє доменному імені та посиланням. Це міжнародний пошуковик, тож краще шукає англійською. Натомість Яндекс оптимізований для пошуку інформації російською мовою.

Також візьміть до уваги те, що через якийсь час пошуковик може видати зовсім іншу інформацію. Тому знайдені сайти, якщо вони вам дійсно важливі, краще заздалегідь зберегти у закладках браузера. Створюйте для цього папки, натиснувши на панелі правою кнопкою миші «Додати папку».


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM