Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
Позиція*
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Дубіль: «Пенсіонери працюють не тому, що хочуть збагатитися, а тому, що хочуть вижити»
Дубіль: «Пенсіонери працюють не тому, що хочуть збагатитися, а тому, що хочуть вижити»

Дубіль: «Пенсіонери працюють не тому, що хочуть збагатитися, а тому, що хочуть вижити»

Щоб отримати черговий кредит від міжнародного валютного фонду, Уряд країни вирішив зекономити на пенсіонерах – зокрема вчителях та медиках.

Так, 2 лютого, 238 нардепів, з мінімально потрібних 226, підтримали в першому читанні і в цілому урядовий законопроект № 2212 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення". У повному складі не голосувала за цей законопроект фракція «ВО «Батьківщина».

На думку голови обласної парторганізації ВО «Батьківщина», народного депутата двох попередніх скликань Валерія Дубіля, деякі зміни, за які вчора проголосувала Верховна Рада несправедливі стосовно тисяч пенсіонерів, які працюють не тому, що хочуть збагатися, а тому, що хочуть  вижити.

«Такі нововведення можуть спричинити у суспільстві соціальний бунт, адже економія торкнеться  тисяч вчителів, медиків.  Що стосується жінок, які працюють на шкідливих підприємствах, то це взагалі тотальна несправедливість. «Це не ті категорії людей, на яких треба економити.

Вчитель чи медик після виходу на пенсію працює не тому, щоб  збагатити себе, а тому, щоби вижити. Скорочувати фінансування потрібно там, де заробляють багато, через обкладення податками суб’єктів господарської діяльності, котрі заробляють мільйони», – зазначає політик.

 «Що стосується принципу нарахування пенсій «спецпенсіонерам», то ці зміни цілком слушні, адже це дасть можливість омолодити державний апарат, відтак оптимізувати його діяльність. На сьогодні прокурори, судді, нардепи і решта чиновників отримують спеціальні пенсії, які в рази перевищують заробітну плату держслужбовця.

А за нинішніх умов, погодьтеся, це є соціально несправедливим. Відтепер вони матимуть вибір: або ти спецпенсіонер і отримуєш пенсію, або ти продовжуєш працювати  і отримуєш зарплатню», - пояснив Валерій Дубіль.

Він зауважив, що з 1 квітня 2015 передбачається поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок, а також підвищення на 5 років страхового, а по окремих професіях та спеціального стажу для осіб, які мають право на пенсії за роботу в шкідливих і особливо шкідливих умовах праці і на пенсію за вислугу років. Крім того нарахування спеціальних пенсій для українців буде автоматично скасовано з 1 червня. Але до цього часу Уряд дав зобов’язання підготувати окремий закон по спеціальним пенсіям.

Крім того, до 1 січня 2016 року пенсії працюючим пенсіонерам будуть виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше 1423,50 грн. Тобто, якщо пенсія вчителя становить більше 1423,5 гривні, то її відповідно  буде зменшено на 15%.

Батьківщинівець переконаний, що 3,9 млрд. гривень, які хоче зекономити Уряд на пенсіонерах, в масштабах країни незначні. Однак, постраждає від цих ініціатив доволі значна частина суспільства.

Прес-служба Чернігівського обласного осередку ВО «Батьківщина»

Коментарі (12)

Ольга | 2015-03-04 14:02

Я, як колишній міліціонер у свої 50 років отримую пенсію 1490 гривень і працюю на держслужби з зарплатнею 1500. Сильно я збагатію? А в мене родина і син- інвалід. За новим законом я повинна отримувати тільки зарплату , або "виживати" на пенсію у 1490

Алекс | 2015-03-04 09:10

Семен Палій
АлексЦе ж на якому транспорті пенсіонер безплатно їздить на роботу ?
Юстас - АлексуНа міському.
ЦЕ ЩОСЬ НОВЕ!!!! Єдиний транспорт, в якому де-юре дозволено безкоштовно їхати пенсыонеру - це тролейбус. Але , де-факто, їх одиниці і їхны маршруту дуже далеко в стороні выд підприємств, які ще працюють і на яких залишилось ще хоч трішечки пенсіонерыв! НЕ БРЕШІТЬ ЛЮДЯМ І СОБІ САМОМУ !!!

Павло | 2015-03-04 07:57

Наталія
Гроші зайвими взагалі не бувають. Завжди їм знайдеться місце. Шана і дяка твоїй мамі. Але як що хоче допомогти хай глядить онуків. 10 це вже маленький дитсадок. Але вона працює. Отирмує і пенсію і зарплату. А поряд працює інша вчителька якій не так "пощастило" і пенсійний вік підняли і вислугу.І їй до пенсії 4 роки, але ставки у неї нема. Бо твою маму не виженеш. І от ця вчителька хрен заробить собі хоч якусь пенсію.

Наталія | 2015-03-03 21:53

Люди, про що ви говорите. Невже дійсно, нема де зекономити. Невже не можна потрясти трощшки мільйонерів. Моя мама працює у школі понад 30 років, для неї це життя. Шестеро дітей виховала, кожного вивчила. Заробила пенсію 1500 грн. Має 10 онуків, і кожному треба допомогти. Діти мйльйонерами не стали, хоча працюють денно і ношно в селі, по заробітках. Онук потребує щоденного догляду, лікування. Для неї ці 15% не зайві гроші. Тож, Алекс, Дубіль абсолютно по дєлу каже. А щодо того, "що не має права працювати", УЗБАГОЙСЯ. Молодь і ще й не піде на ту роботу. Багато в село поїхали працювати? Дзуськи. Молодь теж у нас, дипломи купили, і одразу хочуть мільйони заробяляти, а вголовах розруха і пустота.

Юстас - Алексу | 2015-03-03 20:17

Семен Палій
АлексЦе ж на якому транспорті пенсіонер безплатно їздить на роботу ?
На міському.

Кеша | 2015-03-03 18:11

Чомусь більшість моїх справжніх пенсіонерів при настанні пенсійного віку пішли на пенсію зі словами: "Все - досить, треба пожити для себе і для дітей та онуків, хай працюють молоді". Але є ряд таких, які із радянським лозунгом "Молодым везде у нас дорога, старикам у нас почет" і зі словами "тобі треба працювати та зростати, щоб належно виховати, викормити та вивчити своїх дітей" продовжують не працювати, а перешкоджати праці ініціативної молоді, накладаючи на скибку хліба з маслом червону ікру перед голодними очами молоді і осіб середнього віку. І це роблять, у т.ч. і інваліди, яким крім достойної пенсії у кілька тисяч гривень платиться ще й така ж сама зарплата, з якої єдиний соціальний внесок утримується у набагато меншому розмірі чим із зарплати звичайного працівника. Наразі, більшість працездатного населення не може дозволити собі своєчасно пройти лікування з причин або відсутності коштів, які йдуть у більшій частині на дітей, або відсутності часу, хворіємо чи працюємо. а більшість працюючих пенсіонерів мають на це кошти і час. Тому Україна і старіє, що ми плекаємо старість та загноблюємо молодість.

Алекс | 2015-03-03 17:16

Семен Палій
Це ж на якому транспорті пенсіонер безплатно їздить на роботу ?

Семен Палій | 2015-03-03 17:14

Вчителів і медиків у найближчі 10 років цей закон не зачепить. Тепер, що стосується пенсіонерів. 15% пенсії не забиратимуть у тих пенсіонерів у, яких пенсія менше 1450 грн., а це 90% пенсіонерів. У кого більше- хай поділяться, або йдуть відпочивати і уступлять своє місце молодим. Навіть за найнижчою оплатою працюючий пенсіонер отримує 2500 грн. і безкоштовно їздить на роботу. А, що робити молодій людині, яка отримує 1200 - 1500 грн. і 200 витрачає на дорогу? За пенсіонерів - держслужбовців взагалі нема про, що говорити. На піч няньчити внуків та правнуків.

Павло | 2015-03-03 16:38

 Працюєш- відраховуеш- накоплюєш. Захотів на пенсію, вперед. Живи на вже зароблене. Хочеш далі працювати, знову таки. вперед. Пенсійний рахунок росте, а ти працюєш скільки в змозі. А зараз? На пенсію вийшов, а я ні і я плачу податки на свою зарплату ще й пенсіонеру на його пенсію. мені не шкода, але я так просто до пенсії не доживу.

Алекс | 2015-03-03 15:58

МаргаритаНе мають права працювати дерслужбовці, а в освіті є кадри й під 70. Стосовно "Демарку". Гроші на депозитах явно не з пенсій, бо ж унуків, за традицією, треба до пенсії підтримувати. Швидше за усе, то від продажу спадщини (бітьківського будинку в селі) чи діти з-за кордону надсилають. Але оббирати бідних - гріх.
Дійсно є кадри і до 70. Але це ті, хто йде на пенсію ЗА ВІКОМ. У них ще передбачена пенсія ЗА ВИСЛУГУ. Так, ось якщо йдеш на пенсію за вислугою років, працювати на своїй посаді не маєш права. А стосовно "обирати бідних" я з вами повністю згоден. А чи вважаєте ви "бідними" тих, хто просидів в чиновницьких кріслах, отримав пенсію держслужбовця ( і не малу) і залишився в тому ж крислі , але змінили йому назву посади. Став консультантом, або помічником і вже не держ службовцем. А все в тому ж крислі, на тій же службовій машині, крім пенсії такий же оклад і ті ж премії. А таких в різних міськ, обл, рай радах і виконкомах сотні і тисячі, а якщо в масштабах країни, то і сотні тисяч ! А на їх місця прийшли їхні сини, внуки, дочки, невістки і т.д.

Маргарита | 2015-03-03 15:49

Не мають права працювати дерслужбовці, а в освіті є кадри й під 70. Стосовно "Демарку". Гроші на депозитах явно не з пенсій, бо ж унуків, за традицією, треба до пенсії підтримувати. Швидше за усе, то від продажу спадщини (бітьківського будинку в селі) чи діти з-за кордону надсилають. Але оббирати бідних - гріх.

Алекс | 2015-03-03 15:40

Пригадую штурм банку "Демарк". 90 % вкладників там були пенсионери. При чому не мало з них боялись, що вклад більше 200 тис і можуть не отримати через фонд гарантування. Ось і виникає питання , чи такі вже бідні пенсионери? Звичайно, я не беру до уваги мешканців сіл, які взагалі не чули слова "депозит" і не знають що це таке! До речі, вчителі і медики в разі виходу на пенсію не мають права працювати на своїх посадах. Так що Дубіль, кажи все стосовно цих категорій
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM