Сугоняко: «Війна — не причина поранення гривні», нехлюї нищать нацвалюту
Стрімке падіння гривні в останні дні не помітив хіба що мертвий.
І то не факт.
Чому гривня скаче, москаль не плаче, а українці масово затягують паски та викладають залишки зубів на полицю?
Про це з читачами «Високого Валу» поділився український політик, економіст і громадський діяч і наш земляк, президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
Тож до вашої уваги суб’єктивно- об’єктивний огляд курсу гривні та складових елементів національного животіння.
Війна-невістка: хто винуватий у падінні гривні
Головне питання, яке хвилює кожного українця – хто ж винуватий у падінні гривні, на кого можна повісити ярлик «завинив» і тикати пальцем при кожній зустрічі. А причина нашого зубожіння аж ніяка не війна. Олександр Сугоняко стверджує, що причина осіннього падіння нацвалюти така ж, що й була навесні.
- Війна на сході абсолютно не є причиною стану з курсом. Це - не причина. Причиною є стан платіжного балансу. Його негативний зведений баланс. Негативний торгівельний баланс, негативний баланс по фінансовому рахунку, і капітальному. От і все. А це чинник, який погіршує ситуацію. Якби не війна, було б те саме, - говорить він.
Тобто курс долару був би не 16 як сьогодні, а 14.5-15…
Одиниця Уряду
Уряд гривню тримає під контролем. «Тримав» скажете ви, «намагаємось тримати» - скаже уряд. Що насправді роблять на економічному Олімпі, що бодай якось втриматись на плаву і не піти божими стежинами? Президент Асоціації українських банків не бачить жодного правильного рішення у роботі богів…
- Діяльність уряду я оцінюю за 10 бальною шкалою на 1. Уряд абсолютно нічого не зробив за весь час, починаючи з 1 березня для того, щоб у нас не було такого падіння курсу. Вина 75% на уряді, на його економічного блоці і 25% на національному банку. Але можливо і менше, можливо і 20,– стверджує економіст.
За словами Олександра Анатолійовича, ні уряд, ні суспільство не розуміють передумов для зміцнення нацвалюти. Гривня буде стабільною при стабільній економіці, основою для якоє має стати якісне виробництво.
На жаль, всі 23 роки його розвалювали і останні 8-9 місяців продовжують розвалювати. Особливо це успішно робив Янукович.
Наше виробництво повинно спиратись на агропромислових комплекс та промисловість. Саме про ці два потужних чинники забули і люди, і їх керівники.
Коаліційна угода: що потрібно прописати для існування українця
Економіст радить свідомим громадянам слідкувати за всіма процесами в коаліції. Особливо за тим, що прописують у коаліційній угоді. Слова нічого не варті.
- Якщо пройдохи будуть робить реформи, то вони зроблять ці реформи на свою власну користь. Всяка боротьба із казнокрадством і ще чимось - вони будуть імітувати – то все для того, щоб відвести увагу людей, то все наперсточні операції, - говорить Сугоняко.
- Що мають прописати у цій угоді?
- Там має бути прописано яким чином ми зменшуємо імпорт товарів, які ми самі можемо виробляти, - стверджує політик.
Наприклад за цей рік отримаємо 6 млрд імпорту продукції АПК і імпорту зернових. Чи можемо ми обійтись без цих 6 млрд? Олександр Анатолійович впевнений, що ми можемо цю саму продукцію виробити у себе.
- Навіщо нам возити яблука з Польщі чи м'ясо з Аргентини? Маячня. У мене на дачі яблука пропали. Не пропали. Я зробив вино, сік і ще лежать…
Українці повинні наразі піклуватись про те, щоб зменшити імпорт товарів, замінивши його нашим виробництвом. В силу того, що у нас іде війна з Росією і в силу того, що у нас платіжний баланс такий, який потребує саме зменшення імпорту.
Якщо цього не буде, то яким чином буде збільшуватись кількість робочих місць и доходи людей, які будуть працювати в виробництві і доходи в бюджеті від зростання виробництва?
- Якщо не буде цих заходів, пов’язаних із переговорним процесом по СОТу , тоді це означає що ця влада нездатна і не має права існування в Україні. Бо буде далі курс падати і українці будуть далі обезцінюватися, – прогнозує Президент Асоціації українських банків.
«Ми сьогодні розплачуємось за Януковича»
Нинішня влада може піти іншим шляхом. Вони зможуть позичити знов, як напозичався Янукович і знов якийсь час протримати курс стабільним. От вони протримали майже місяць 12.95 – протримали місяць.
Спалили 1.5 мільярда валютних резервів. А як тільки перестали палити – знов почало падати. Вони можуть позичити ще 10 млрд. протримати рік його, але потім і знов впаде і знов будемо платити. «Ми сьогодні розплачуємось за Януковича. Завтра будемо розплачуватись і за Яценюка з Порошенком, якщо вони акцент будуть робити на позичання».
Гонтарєва у прольоті
Роль Нацбанку у цій ситуації Олександр Сугоняко оцінив у 20-25%. Як правління користується своїми права голосу?
Економіст каже, що всі заяви Нацбанку говорять про те, що рішення приймаються не головою, а за неї: «Вона (Гонтарєва – авт.) то виходить і заявляє, що буде 12 і менше не буде. То потім говорить, що 16 і це нормально».
Люди потрапили в таку ситуації, коли вони не знають, що робити, що говорити. Це торкається не тільки Голови Нацбанку, а й Прем’єра.
Останній заявляв про те, що українська економіка 13 гривень за долар не витримає. А сьогодні виявляється о 16 уже може витримувати.
- Рішення приймаються не українці навіть. І Прем’єр, Президент, Голова НБУ – вони виконують ті умови, які ставлять начебто кредитори, які, начебто, нам обіцяють-обіцяють позичити гроші і не позичають. Ну і правильно не позичають. Тому що до цього часу ніякої нормальної економічної програми ми не маємо. Комусь давати і їх можна зрозуміти, – уточнює Сугоняко.
Порада маленькому українцю
- Більш уважно дивитися на те, що пропонує нова влада. Демонструвати, що нас уже ніхто навколо пальця не проведе. Не реагувати на популізм. Намагатися зрозуміти, що тільки в економіці наше спасіння. Конкретно в виробництві. І від влади будь-якого рівня – місцевої і центральної вимагати в міру своїх можливостей. Хоча б и розуміння просто. Давай виробництво..
От що має бути – роботу давай. Не гроші, а роботу давай. Це люди мають розуміти. Не може бути такого, що в бюджеті з’являться кошти для вчителів, пенсіонерів чи ще когось, якщо виробництво стоїть. Ми мусимо показати владі, що ми це розуміємо.
Українці - "розгильдяи"
- Кому це все вигідно?
- Вигідно тим, хто хоче щоб України не було…
Україна – це Богом дана земля, Богом дані ресурси, це все наше. МИ відповідаємо перед Богом за те, як користуємось цими благами.
- Якщо ми - "розгильдяї" повіддавали землю і сьогодні міжнародні агрохолдінги знущаються над нашою землею, то ми будемо відповідати перед Богом за це, – говорить політик.
Наша влада повинна виконувати вимоги українського народу. Але й народ не повинен мовчати, він повинен говорити.
Банки Хамасу в Ізраїлі?
В умовах братньої війни на нашій землі функціонує величезна кількість російських банків та засновників на російському капіталі… Як це виглядає зі сторони?
- Якби в Ізраїлі банки Хамасу були? Як би вони відреагували на це? – питанням на питання відповів Сугоняко.
Він впевнений, що недосвідчені керівники держави стояли весь час у керма. У нас немає досвіду держуправління. Саме тому у нас «годується» багато ворогів.
Російсько-українська війна розпочалась 1654-го
Заяву Глови Нацбанку про те, що вона захистить російські банки, якщо вони не будуть шкодити, економіст сприймає з іронією:
- А завтра вони приймуть рішення шкодити – хто буде нести відповідальність за це? Гонтарєва гарантує, що вони шкодити не будуть?
Хто відповідає за те, що в нащій військовій доктрині не був визначений наш головний ворог? Хіба не зрозуміло було що війна України з Росією ведеться починаючи з того часу, коли Хмельницький угоду так звану з ними підписав?
І з того часу ведеться безперервна війна, що б українці не дійшли до тями, що вони самі по собі русичі. І ніяких росіян, як таких, нема. Це фікція. Є Москалі, московці…
| Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
| Переглядів : 6087 |
































Коментарі (11)
Чернігів | 2014-12-13 13:16
Дохтор Більжо | 2014-11-15 21:11
\\\ДохтУр, а що ти робив, невбогий. Життя Сугоняко, як фахівця, на долоні з кінця 90-х в інтерв"ю і виступах. А ти з перетензією на Доктора. Манєчка величі...
Чмтач | 2014-11-15 19:32
/// ніяк не убогіший за "Чмтача" :)
сашко | 2014-11-15 13:08
Евгений | 2014-11-14 15:46
=================
Господи, как всё у Вас запущенно! ((
Семен Палій | 2014-11-14 13:50
Патріот | 2014-11-14 12:12
А чому мало ???
Чи не тому, що сучасна школа вбиває таланти дітей, калічить їхні душі і породжує тисячі невдах ?
У 1961 році американський президент Джон Кеннеді сказав: «Ми космос програли росіянам тільки тому, що програли шкільну парту. Програли шкільного вчителя.
А, що скажете Ви ?
глухарь | 2014-11-14 08:56
Кощей | 2014-11-14 00:42
А чому мало ???
Чи не тому, що сучасна школа вбиває таланти дітей, калічить їхні душі і породжує тисячі невдах ?
У 1961 році американський президент Джон Кеннеді сказав: «Ми космос програли росіянам тільки тому, що програли шкільну парту. Програли шкільного вчителя.
А, що скажете Ви ?
Ну да | 2014-11-13 23:06
Олигархи не почувствуют, они у корыта, за все заплатим мы!
Вот только как объяснять нашим бабушкам, что на 1000 грн пенсии прожить при такой девальвации возможно?
Бывший | 2014-11-13 17:49