Останнє оновлення: 10:13 четвер, 24 липня
Служба
Ви знаходитесь: Політика / Україна / 840 доларів і більше отримують щомісячно чернігівські військові в Ліберії
840 доларів і більше отримують щомісячно чернігівські військові в Ліберії

840 доларів і більше отримують щомісячно чернігівські військові в Ліберії

840 у.о. – таку зарплатню платить Місія ООН рядовим, котрі у складі українського військового контингенту перебувають у Ліберії. Причому там їх забезпечують їжею та всім необхідним. До того ж, в цей же час на батьківщині військові отримують зарплату у гривнях.

Втім, не поспішайте заздрити, адже чоловіки розлучаються зі своїми родинами на 6-7 місяців, до африканського клімату треба звикати, і на кожному кроці на них чатує небезпека: озброєні повстанці, хвороби, отруйні павуки та змії.

Нещодавно з Африки повернулися додому чернігівці: начальник 8-го командного пункту армійської авіації Сухопутних військ Збройних сил України підполковник Сергій Шаповалов та командир відділення електрозабезпечення сержант Павло Кононенко. Вони й розповіли журналістам, як живеться українським воякам у Ліберії, та які завдання вони виконують у складі миротворчого контингенту ООН.

З’ясувалося, що на сьогодні в Ліберії перебувають 275 наших військових, серед них – і чернігівці. На озброєнні 56-го окремого вертолітного загону ЗСУ у складі Місії ООН в Ліберії 8 вертольотів «Мі-8» і 6 вертольотів «Мі-24». Українці беруть участь в евакуації населення, перевозять медичні вантажі, супроводжують делегації та патрулюють прикордонну смугу. «Наше головне завдання – демонстрація сили», - пояснює підполковник Сергій Шаповалов.

До прибуття миротворців в Ліберії тривала громадянська війна, що забрала життя близько 150 тис. осіб. Ситуація й на сьогодні залишається нестабільною. В 2003 році Рада Безпеки ООН прийняла рішення заснувати в Ліберії миротворчу місію та запропонувала Україні направити туди вертолітний загін. Ротація 56-го окремого вертолітного загону ЗСУ у складі Місії ООН в Ліберії почалася в січні 2004 року.

Сергій Шаповалов був у числі перших українців, котрі потрапили на землю цієї африканської країни. За його словами, потрапити до складу українського контингенту досить складно. Кожен кандидат проходить суворий відбір, оскільки він представлятиме свою країну за кордоном, а також серйозну підготовку в учбовому центрі за певною спеціальністю. Втім, бажаючих служити за контрактом у складі миротворчих сил не бракує. Детальніше про враження чернігівців від перебування Ліберії – читайте в окремому інтерв’ю.

Коментарі (2)

Павло Чемериський | 2010-07-26 17:14

Втім, не поспішайте заздрити, адже чоловіки розлучаються зі своїми родинами на 6-7 місяців, до африканського клімату треба звикати, і на кожному кроці на них чатує небезпека: озброєні повстанці, хвороби, отруйні павуки та змії.
_______________________________________________________________
Як говорить народна мудрість:
"Добре там, де нас немає"...

Правдоруб("Глибокий рів") | 2010-07-25 09:09

Вертайте, хлопці ,Ви назад, в запас,
Бо, треба скоро миротворити і в нас.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Про що розповів протест. Фоторепортаж

SVOBODA.FM