
Держава має захистити власний народ
Минулий 2009 рік був надзвичай складним для нашої держави. Українці проти власної волі стали свідками політичних скандалів, які виникали майже не щодня.
Як результат – люди перенаситилися політикою настільки, що навіть самі брудні викиди компромату нічого крім огиди в них не викликали.
А тим часом вітчизняна економіка продовжувала скочуватись вниз. І сьогодні пересічного українця більше турбує не те, хто з політиків на якому з курортів і з ким відпочиває, а те, чи зможе він, «маленький українець», забезпечити свою сім’ю в наступному році найнеобхіднішим.
Питання виходу з економічної кризи хвилює в першу чергу простих українців, статки яких найбільше залежать від політико-економічної ситуації в країні. Але конкретних шляхів вирішення проблеми від «власноруч обраних» депутатів вони, нажаль, не чують. Політики свідомо розділили країну на два табори, одному з яких намагаються нав’язати думку, що всі українські проблеми вирішаться в результаті нашого союзу з Росією, іншому - торочать про союз із Європою. Насправді, всі ці «народні обранці» забувають про головне – Україна єдина держава, вирішення проблем якої, в першу чергу, задача і політиків, і простих громадян.
«У нас весь час говорять про Європейське товариство, а про те, як упорядкувати життя в Україні – ні. Не варто постійно кудись направляти країну. Слід навести порядок усередині, зробити все для того, щоб захистити власні інтереси, підвищити соціальний рівень життя, дати людям нормальні зарплати та пенсії, можливість спокійно достойно жити». – Висловився з даної проблематики Володимир Литвин, Голова Верховної Ради України, під час свого останнього візиту до Чернігівської області. – «Нам слід вибудувати власний шлях розвитку і зайняти той щабель, коли ми представлятимемо інтерес для інших держав щодо напрямку співпраці і рівноправного партнерства».
За словами спікера, держава має стати на захист власного народу. Вона повинна гарантувати безпеку харчової, оборонної, медичної та інших галузей. І тоді, коли це станеться, вже не потрібно буде мріяти про приєднання до будь-яких союзів.
Що б там не говорили деякі політичні спекулянти, а в будь-якому разі і з Росією, і з Європою Україні потрібно будувати добросусідські відносини, але обов’язково підходити до цього раціонально. Наприклад, Росія - це величезна країна, але підтримувати з нею добрі відносини потрібно не тільки тому, що вона є великою і впливовою, а тому що це, в першу чергу, потужний ринок для збуту українських товарів, а також можливість розвитку вигідних для України інвестиційних проектів. Нажаль, в Україні геостратегічні підходи розглядаються зазвичай однобоко – «або ми йдемо до Європи, або ми разом із Росією». Потрібно ж діяти прагматично – співпрацювати з усіма країнами, але обов’язково в інтересах України.
На сьогоднішній день, для того, щоб розпочати підйом з кризових глибин, в першу чергу потрібно дуже багато уваги приділити підтримці вітчизняного виробника. За словами Володимира Литвина, який добре знайомий з багатьма проблемами Чернігівської області, насамперед потрібно створити такі умови, щоб продукція, яка виготовляється в Україні, хоча б на 80% споживалась в межах країни. А всі товари, які ввозяться з-за кордону, але аналоги яких виробляються в Україні, необхідно обкладати високими митними тарифами, і ретельно перевіряти на якість.
За прикладами далеко ходити не потрібно. Україна має унікальні чорноземи і може стати житницею не тільки Європи, але й багатьох інших країн світу. В той самий час держава завозить до країни картоплю з Польщі та Нідерландів. Про це соромно навіть говорити. Адже одна тільки Чернігівщина здатна забезпечити картоплею всю Україну, а ми годуємо солдатів сушеною імпортною картоплею невідомо якої якості.
Чимало питань виникає, коли розмова заходить про ввезення до України товарів, що містять генетично модифіковані організми. «Я виступаю категорично проти таких товарів. Бо якщо нам вже пропонують картоплю, яку колорадський жук не їсть, то виникає питання, - що тоді буде з людиною?», - коментує проблему Володимир Литвин. Іноземні виробники товарів з вмістом ГМО зацікавлені у величезному українському ринку збуту. А люди в нас, нажаль, нерозбірливі, і скоріше куплять дешевий імпортний товар з ГМО, ніж дорожчий вітчизняний, але без небезпечних складових.
Неможливий вихід з кризи й без дієвої державної програми підтримки малого та середнього бізнесу. Вона має відображатись у зменшенні податкового навантаження, спрощенні податкової системи та процедур отримання кредитів, а також - у створенні державної системи підтримки підприємців-початківців.
Безперечно, що сьогодні Україні потрібно менше намагатись сподобатись Заходу, в очікуванні того, що нас «поплескають по плечах», і скажуть як далеко ми просунулися в євроінтеграції. Диким виглядає рішення Конституційного суду який відмінив для АПК закон, який стосується пільгового оподаткування сільського виробництва. Тепер сільгоспвиробникам доведеться платити 20% ПДВ, а це схоже на свідоме намагання знищити українського товаровиробника.
Є й інші проблеми, першочергове вирішення яких прискорить вихід України з кризи. Одна з таких – нова філософія формування місцевих бюджетів. Не секрет, що на сьогодні лише три області в Україні є недотаційними. Якщо брати в менших масштабах, то щоб зрозуміти ситуацію, візьмемо для прикладу візьмемо місто Прилуки Чернігівської області. Всі підприємства цього району мобілізують до бюджетів всіх рівнів 1 мільярд гривень, а отримують з цієї суми лише 7%. Виникає питання, чи є зацікавленість працювати? Так тривати не повинно. На зустрічі з робітниками прилуцького підприємства «Білкозин» Володимир Литвина зазначив, що бюджети мають формуватись знизу. Тобто 30% йде на гору, а 70% – залишається в районі. В такому випадку держава буде працювати.
В результаті буде ретельно вивчатись робота кожного підприємства - яке ефективно працює, а яке – «лежить». Ті, що працюють, будуть отримувати пільгові умови від держави, а для «лежачих» – будуть створені всі умови, для розвитку. В такому випадку ми станемо будувати не державу імпортерів, а державу експортерів, і це, безумовно, принесе лише позитивні зміни в життя пересічних українців.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 8638 |
Посилання до теми:
19.11.2009 У Чернігові пошкоджені біг-борди Ющенка та Литвина
13.11.2009 Президенти, хто не встиг – той спізнився!
3.11.2009 Ще мільярд «на грип» підкинула Верховна Рада
29.10.2009 Відкритий лист виборцям: «Дивись у корінь, а не на бігборди»
19.10.2009 БЮТ: Вибори – час появи депутатів-канібалів
14.10.2009 Володимир Литвин зустрівся з духом Масанів. ФОТОрепортаж
12.10.2009 Володимир Литвин: У мене є мізки
12.10.2009 Володимир Литвин: Соколов обіцяє, але не робить
4.07.2009 Литвин: Всі політики циніки! ФОТО
Коментарі (2)
Прилучанин | 2010-01-06 22:48
Як би не ці підприємтсва, то чернігівські бюджетники з голоду вже здохли б давно. А Чернігів - це місто ревізорів. Від вас тільки первірочні комісії приїжджають з протягутою рукою.
Oper | 2010-01-05 14:43
Бо для чистоти прикладу варто би згадати, що саме там розташоване виробництво, що не тільки вистоїть, а й збагатиться за умов всіляких криз - виробництво наркотиків.