Останнє оновлення: 09:03 п'ятниця, 23 травня
Щоб заховати надійно, поклади на видному місці
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Цілком не таємно: Чому ми «маємо те, що маємо»
Цілком не таємно: Чому ми «маємо те, що маємо»

Цілком не таємно: Чому ми «маємо те, що маємо»

«Многие вещи нам непонятны не потому, что наши понятия слабы; но потому, что сии вещи не входят в круг наших понятий». Козьма Прутков

Я зробив незвичайне відкриття. Такого не доводилось бачити раніше, незважаючи на те, що за плечима – «кар'єра» мандрівника обласного масштабу. Річ у тім, що під час останньої подорожі Чернігівщиною мені вдалося виявити село, що… ожило.

Проїхати довелося чимало населених пунктів рідної області, що називають іноді «депресивним, а часом «аграрним» регіоном». Побачене там... Якщо Ви знаєте, що батони ростуть не на ялинах, описувати ці картини не варто. Для молоді поясню: це як у грі «Stalker», тільки без зброї. Зате є зомбі. Хоча, переважно, вони безпечні, коли… проспляться.

А тут, до того ж, ці вибори. Ось і згадалося, як у далекому 2004 (далекому для короткого «президентського» життя) році тодішній банкір-кандидат у своєму передвиборчому агіт-ролику голосом професійного диктора заявляв: «Оживе українське село...».

Не те, щоб я вірив передвиборчим роликам навіть 10 років тому. Але визнаю: тонкого гумору цього вислову оцінити тоді не зміг.

А «ларчик» просто відкривався. Саме це село - цілком конкретне - попалося мені в об'єктив. Знайшлося воно у півторастах кілометрах від Чернігова. І від Києва не дуже далеко - двісті кілометрів (це, якщо навпростець, вертольотом).

Це - улюблене село останнього Президента. Батурин. Оживлене потужним впорскуванням бюджетного допінгу. Штучно.

«Оживе українське село - колиска нашого народу, - запевняв той кандидат, оголошуючи похід у президенти. - Я бачу Україну державою, яку цінують і шанують власні громадяни, і до якої з повагою ставляться на Сході і на Заході. Я бачу Україну, в якій житимуть, як казав Олександр Довженко, «по закону Божеському і людському».

Останнє ще називають простіше - совістю. Знати б тому кандидату, що для виховання совісті у «моєї нації» треба бути молодим генсеком із запасом здоров'я на півсторіччя. А краще це розуміти всім нам.

А тут ще й таке собі «dejа vu»! Як і тоді, 5 років тому, у президенти йде банкір. Як і тоді - колишній голова Центробанку України (його ще, чомусь, називають «національним банком».) Теж говорив про село. Серед звичайного «набору кандидата».

Кому розуміти, як не таким кандидатам, чому не оживає те село? І як йому ожити за умов рентабельності сільського господарства у 13-14% і вартості кредиту, значно вищій за неї?! І хто, як не ці два кандидати, мали би пояснити, чому облікова ставка центробанку України у 10-20 разів вища, ніж у США, Європі чи Японії... Якщо кандидати це й розуміють, то не кажуть. То ж лишається вводити це до кола свого розуміння нам самим.

Тим часом «президентське село» Батурин чекає на нову порцію допінгу. Це будівництво військового ліцею. Воно допоможе оживити це окремо взяте село. Штучно… Знову.

Чи не турбували Вашу, читачу, свідомість інтуїтивні здогади, що є сили, потужніші за військо? Вони правильні. Але важливо розуміти, наскільки. Цього ніколи не розкажуть на біг-бордах кандидати. Ті, які обіцяють всіх почути. Ті, які говорять про працю, не кажучи про банківське ярмо. Ті, які встановлюють плакат «Країну врятує боєздатна армія» над... пивним павільйоном.

Переглядаю знімки «фотомоделей», які ще називаються «кандидатами в Президенти», у розділі про вибори-2010 на сайті Центрвиборчкому. Хто з них розуміє, як здійснюється управління? Людиною, країною, світом врешті-решт. Хто з них живе за «Божеським і людським законом», тобто, совістю? Хто з них має ці дві ознаки? Такі люди до цієї галереї не потрапляють. Зокрема, тому, що багато речей не входять до кола понять. Не їх кола понять, а нашого.

Наприклад, всі ми розуміємо, що зброя сильніша за Закон. Саме тому озброєний грабіжник отримує бажане. А те, що сильнішим за озброєну армію є звичайне пиво, знають вже далеко не всі. Хоча можна пригадати, що алкоголь був одним з інструментів винищення здорових і хоробрих індіанців.

Напевно ще менше людей здогадуються, що управління грошима сильніше за все назване вище. Проте над економічною зброєю також є потужніша сила. І так далі. Якщо ввести ці речі до кола своїх понять, на Вас чекатиме маса незвичайних відкриттів.

P.S. Втім, не встигло ще село (чи то селище, яка, власне, різниця) ожити, як вже у березні 2008 року Чернігівська обласна рада офіційно поклопоталася про надання Батурину статусу міста. А у вересні того ж 2008 року Верховна Рада України віднесла Батурин до категорії «міст районного значення».


Збільшити

Символічний кадр. Наочно показує, що на що замінено. (с. Смолин, Чернігівський район, 2005)


Збільшити

Человек, измученный нарзаном... (с. Слабин, Чернігівський район, 2005)


Збільшити

Загадка 'знайди відмінність'. Підказка: шукати на лобовій броні. (смт Ріпки)


Збільшити

'Село неначе погоріло' (Чернігівський район, 2005)


Збільшити

'Ну где же ваши ручки?' (Новгород-Сіверський. Парк, 2005)


Збільшити

Пишіть: 'Вже під час збирання врожаю приступили до посіву озимих' (с. Улянівка, Чернігівський район, 2006)


Збільшити

Родовище будматеріалів. У господарстві згодиться. (м. Славутич, 2006)


Збільшити

Тут більше не живуть. (с. Величківка, Менський район, 2006)


Збільшити

Тут більше не мукають. (с. Козероги, Чернігівський район, 2006)


Збільшити

с. Козероги, Чернігівський район, 2006


Збільшити

Сільськогосподарські активи (с. Козероги, Чернігівський район, 2006)


Збільшити

Скелет (с. Мохнатин, Чернігівський район, 2008)


Збільшити

с. Снов'янка, Чернігівський район, 2009


Збільшити

м. Городня, 2009


Збільшити

Скелети (смт Любеч, Ріпкинський район, 2009)


Збільшити

'Лисяча ферма' (с. Количівка, Чернігівський район, 2009)


Збільшити

с. Дроздовка, Куликівський район, 2009


Збільшити

с. Грибова Рудня, Ріпкинський район, 2009


Збільшити

Парк з мертвими атракціонами (м. Мена, 2009)


Збільшити

Руїна. (смт Гончарівськ, Чернігівський район, 2005)


Збільшити

Селище міського типу стає просто селищем. З биками на вулицях. (смт Гончарівськ, Чернігівський район, 2005)


Збільшити

Господарство села Високе, (Бахмацький район, 2009)


Збільшити

Завод. (с. Обмачев, Бахмацький район, 2009)


Збільшити

Верной дорогой идете, товарищи!


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009. Палац.


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009


Збільшити

Батурин, 2009

Коментарі (24)

Oper | 2009-11-23 15:27

dfghj
Ех, і правда! Побачити би як гурт націоналістів, замість палити портрети Ульянова, латає дах у такій-от фермі і розводять там скотину. Ну хоча б для себе...

dfghj | 2009-11-21 23:05

Вивільняти енергію легше, чим накопичувати, руйнувати - легше, чим будувати, а спалювати - взагалі дитячі забавки недоумків.
 На фото - поле діяльності для націонал-патріотів, а то все портрети мерця палять та перед дідама кулачками своїми розмахують. Г.... , а не патріоти. Ще там щось в коментарях про Україну та матір пишуть.

Сергей | 2009-11-19 17:54

Что вы пристали к Батурину. Деньги на Батурин не спасут нацию и даже отдельного села, если учесть что 1 км асфальта стоит 10 млн.грн. Пусть будет, туда туристов много ездит, в том числе из России и Беларуси. Деньги ищите в Н.Северских лесах, там гори окаменевшего асфальта, который из Броваров не доехал, окаменел, перед приездом Кучмы. И еще предлагаю заехать в Н.Северский вокзал и готель - это точно памятники тоталитаризму, которые распадаются!!!

гена | 2009-11-18 22:41

Кроме пивной палатки туник-фриз не кого не узал.

Редактор новин | 2009-11-18 14:32

Справа не тільки і не стільки в селі. Це лише ілюстрація.

Ярослав | 2009-11-18 10:13

все сёла у нас такие, я надевно в таком начал жить купил дом (самый дорогой был тысяча гривен, семь км. от райцентра) зато там недорогая рабочая сила (пол литра-литр) и таких сёл тысячи...

местный житель | 2009-11-17 22:02

Возродится Совесть Украины, а потом и возродятся и села. На очереди Глухов, Суботов..такой простор для деятельности , а главное для будущих туристов.

РИБАК | 2009-11-17 19:00

Батурин - самое настоящее село, а что назвали городом так от этого городом не будет. Лицей - это сон рябой кобили, такая народная поговорка.

місцевий патріот | 2009-11-17 17:41

місцевий націоналіст
Oper
місцевий націоналіст Oper _ам
Редактор новин
місцевий націоналіст
Редактор новин
Нерухомість у власності це те, що приносить або прибуток, або зберігає накопичення громадянина від інфляції.
Тому на "загніваючому" заході середній клас може отримувати доход не тільки як наймана робоча сила, але як співласники кампаній через цінні папери, ренту тощо.
Навіть, наприклад, Франції купують корів і передають в оренду фермерам і таким чином зберігають і накопичують свої статки.
Тобто. механізми відоми, потрібно більше раціоналізму.

Олег | 2009-11-17 17:19

місцевий націоналіст
Oper
місцевий націоналіст Oper _ам
Редактор новин
місцевий націоналіст
Трандобол ты, еще похлеще нашего президента."Ломать-не строить",вот ваш девиз.И тебе подобные демагоги уже почти все сломали, да вот что-то вместо этого построить -"кишка тонка".Одни памятники у вас получаются......

Олександр П. | 2009-11-17 15:26

Якщо вже села порожніють і на тих фермах, тощо, нікому працювати, так хоч би демонтували оті всі приміщення, щоб від не віяло занепадом, депересією, безнадією.

Редактор новин | 2009-11-17 14:33

місцевий націоналіст
Oper
місцевий націоналіст Oper _ам
Редактор новин
місцевий націоналіст
Ясно. Більш-менш.
Припустимо, власність переділили, всі при кількох цеглинах, навіть всі працюють. І на кого? Що змінилося після здійснення Вашої програми саме в цьому питанні?
Рекомендую звернути увагу на 11-й абзац і знайти відповіді на озвучені там питання.

місцевий націоналіст | 2009-11-17 13:49

місцевий націоналіст
Oper
місцевий націоналіст Oper _ам
Редактор новин
Треба щоб критична кількість українців почала сповідувати світогляд економічного націоналізму і раціоналізму і на цій основі активніші почали реально боротися з тими хто живе по не по закону, а інши їх підтримували хоча б морально.
На жаль, у нас домінує рабська психологія: при перших труднощах в рідному домі втікати за кордон за так званим довгим доларом.
І головне, не знищувати фізично матеріальні цінності, а створити реальні умови для зміни їх власників, які не можуть дати їм ради.
Щоб реальних місцевих власників в усіх регіонах України було більше, ніж найманих працівників і іноземців.
Це якщо коротко, такоу має бути "підводна" частина світогляду економічного націоналізму і раціоналізму.

Редактор новин | 2009-11-17 13:10

місцевий націоналіст
Oper
місцевий націоналіст Oper _ам
Так-с. Хто винуватий, ми з'ясували: радянська економіка!
Тепер скажіть, що ж, на Вашу думку, треба робити? Які Ваші пропозиції, програма яка?

Serhiy | 2009-11-17 12:48

Батурин припинить оживати як тільки Ющенко перестане бути президентом, тому мрії про військовий ліцей і подальші перспективи залишаться, мабуть, нездійсненними. Так само, як ожило село Чайкине при Кучмі.

місцевий націоналіст Oper _ам | 2009-11-17 12:04

місцевий націоналіст
Oper
Oper е, не придурюйся, бо граната у твоїх молодих лапах, а у мене лише слово.
І вивчай матчасть, особливо економіку, тоді буде зрозуміло як працювало радянська економіка.
Таке ляпати язиком про іноземну продукцію ?
Даруйте, я все життя їв і їм продукцію з власного городу.
А, Operе, ти сам хоч тримав лопату в руках?
А яка амбіційність і впевненість?
Що ти власне зробив в цьому житті, крім гною ?
Проаналізуй, протверезвій, а після цього шукай собі ворогів, "страшніших за націоналістів."
А нерви треба берегти.
Як казала колисть моя мати в таких випадках : "Ти що на фронті нерви втратив?"

Редактор новин | 2009-11-17 08:21

sergey
Які ще "репища"?

Читач | 2009-11-17 01:26

"Знати б тому кандидату, що для виховання совісті у «моєї нації» треба бути молодим генсеком із запасом здоров'я на півсторіччя."
Автору +1000!

Oper | 2009-11-17 01:21

місцевий націоналіст
Подібні "націоналісти" страшніші за ворогів. Тому що страшна не сама граната, а граната у лапах мавпи (даруйте за відверту аналогію).
Ви будете їсти гумове польське сало під білоруську картоплю і китайські огірки, заробляючи на те чорноробом по закордонах і лаяти кого завгодно - "москалів", "жидів" і велику ведмедицю, але тільки не себе.
Зате вони знають плани комуняк з підготовки до ІІІ світової ядерної війни...

sergey | 2009-11-16 21:49

Выучи правильные названия населённых пунктов Черниговской области - стыдно и страшно читать "Репища, Улянивка, Козирог"

місцевий націоналіст | 2009-11-16 17:21

Автор помиляється, бо порівнює абсолютно різні речі, наприклад, метри і кг.
Те що комуняки 40 ріків тримали штучно мережу сіл і колгоспів (як дармовий резерв робоче-військової сили і місць для евакуації населення і деяких виробництв з великих міст) згідно планів підготовки до ІІІ світової ядерної війни війни, вам Стахо, досі не зрозуміло?
Співчуваю, юначе.
А те що вдалося реставрувати і побудувати у Батурині, то нам чернігівцям треба тільки радіти з цього. Це інших нехай жаба давить!
Стахо, ви, що мазохист чи не місцевий ?
Де ваш місцевий патріотизм?
Існуючу мережу сіл на Чернігівщині зберегти не можливо!
Треба її оптимізувати,але все ж забезпечити контроль українців над сільгоспземлею. Для цього держава повинна створити умови економічно оптимального господарського використання сільгоспугідь і систему державних заповідних територій.
А стебаться з такої проблеми як виживання нації, Стахо, це - дебілізм або ... свідомий журналістський нарицизм.
Хоча може у Вас подвійне громадянство і Вам інша держава ближча ?

Редактор новин | 2009-11-16 16:25

Інна
На вул. Горького над самим Стрижнем

Інна | 2009-11-16 16:20

Пане Сергію, якщо не секрет, де Ви знімали заглавне фото? Дуже вже чоловік на ньому схожий на мого батька.

призьба | 2009-11-16 16:04

нашему долбаному гаранту только завхозом в детском садике, черепочки со ср-ных горшочков собирать.. провезти бы м-дилу по таким вот селам, может бы понял что, хотя вряд-ли... понемалку пчелы отъели.... тошно, братцы и безумно грусно... ибо понимаешь-это навсегда, дальше-только хуже будет.. значительно хуже...
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Чому Панявежис милував око

SVOBODA.FM