Останнє оновлення: 12:03 четвер, 13 березня
Севастополь / Кепка
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Український Севастополь на вісім століть старший колишнього російського
Український Севастополь на вісім століть старший колишнього російського

Український Севастополь на вісім століть старший колишнього російського

Нещодавно МЗС Росії фактично підтримав скандальні заяви мера Москви Лужкова щодо статусу Севастополя, при цьому заявивши, що робить це «насамперед, виходячи з корінних інтересів наших народів, щирої й глибокої зацікавленості в збереженні й розвитку російсько-української дружби».

В українсько-російських відносинах діє безвідмовна ознака: як тільки в Москві починають говорити про дружбу і братерство, це означає, що руки вже ось-ось — тягнуться до української території.

Нині Росія святкує 225-ліття Севастополя і російського Чорноморського флоту.

А українці встановили контроль над Кримом на 8 століть раніше, ніж росіяни. Про це пише київська газета «День», по даними якої держава Україна існувала вже у середньовіччя.

«Прямо підлеглими Києву території в Криму стали не пізніше 988 року, хоча деякі історики вважають, що це відбулося на пару десятиліть раніше - після розгрому князем Святослав Хазарського каганату.

У 988 році переможно для Києва закінчилася Херсонеська війна. Київський князь Володимир Великий захопив візантійський Херсонес (нині на його місці й місці його колишніх володінь розташований Севастополь).

В Україні це місто називалося Корсунь. Уперше за півтора тисячоріччя свого існування неприступна візантійська фортеця капітулювала саме перед київським військом. Тому Україна без «натяжки» цієї весни може святкувати не 225-річчя, а 1020-річчя українського Корсуня», - говориться у публікації.

«Чорне море звалося Руським тоді, коли Руссю звалися винятково Київ з околицями. А до виникнення селища на місці Москви залишалися століття», - пояснює газета.

«Друга половина XVI - перша половина XVII століть характеризуються майже безперестанними походами українського козацького флоту на Чорному морі. Козаки за цей час взяли практично кожну фортецю на узбережжя Чорного моря - Варна, Євпаторія, Очаків, Трапезунд, Синоп, Ахтиар, Інкерман, Синоп, Ізмаїл, Хаджибей.

У сучасних Севастопольських бухтах козаки щонайменше двічі розбивали турецький флот. У 1616 році вдруге була взята неприступна Каффа, разом зі скарбницею Кримського хана. У 1615-1616 роках українські козаки двічі спалили пригород Стамбула», - продовжує видання.

«До речі, російським адміралам, на відміну від українського гетьмана Сагайдачного, жодного разу так і не вдалося висадитися у Стамбулі, діючи навіть проти дещо ослабленої Туреччини XVIII-XIX століть», - звертають увагу автори публікації.

«Сучасні «козирі» Росії в питанні Криму складаються головним чином у тім, що «хочеться їсти». А також у тім, що Росія анексувала Крим в 1783 році, і відтоді провела на півострові кілька хвиль депортацій місцевого населення. До речі, не тільки кримських татар, але й греків, болгар, вірменів тощо.

Тому історичні аргументи України в питанні приналежності Криму досить вагомі.

І це вже не говорячи про те, що на стороні України й закон, і Конституція (у тому числі СРСР й УРСР).

Зокрема, той факт, що в статті 77 Конституції Української РСР, прийнятої 20 квітня 1978 року, говориться: «Містами республіканського підпорядкування в Україні є Київ і Севастополь». А в Конституції СРСР від 1977 року, після якої була прийнята Конституція УРСР, у статтях 76 й 78 затверджувалося: «Союзна республіка має свою конституцію, що відповідає Конституції СРСР». На стороні України й двосторонній договір України з Росією, і рішення Ради Безпеки ООН.

Тому ідея дискусії про приналежності Севастополя може виникнути тільки під кепкою, напеченою гарячим сонцем», - завершує «День».

 

Фото: Олександр ВОЛОЩУК

Коментарі (9)

Алексей | 2008-06-28 21:32

Слава УМНОМУ, РАЗУМНОМУ Костяну!!!
Умный, адекватный, образованый, разумный ЧЕЛОВЕК!!!

костяням-імперцям | 2008-06-20 10:50

Господин ответивший мне,Костяну, извините, но вы глупец..
Ось логіка, костянсько-імперського умства.
Право на Русь и ее наследие в одинаковой степени в першу чергу Крим, мають німці, бо Єкатерина ІІ і більшість вищих чинів "руССкой армии" після Петра І за походженням були німцями.
Помовчимо, взагали про руССкість династії Романових і прочая, прочая.
Імперія і національність речі несумісні.
Треба мислити поняттями хоча б ХХ століття.

Читач | 2008-06-19 21:39

Костян
Читач
Костян
Якщо вас з якимось хворобливим напрягом на сміх пробирає, то мене - не на шутку від такого брєда.)))))

Костян | 2008-06-19 20:53

Костян
Читач
Украинство-украинством, но нельзя же быть такими дремучими.
 Всегда нужно помнить из какого города пришли Рюриковичи княжить в Киев, да и Владимир тоже туда пришел, кстати и в Полоцке белорусском тоже Рюриковичи правили.
 Аналогии с Румынией- просто смешны, потому как вы тут опять путаете территорию с народом, румыны уж никак не родственники римлянам, и в случае с Румынией метрополия завоевала провинцию, а у нас Новгород завоевал Киев, т.е. провинция завоевывала метрополию.
 На счет кубанцев-вообще вздор, спросите у кубанца или у донца хоть сто лет назад, хоть двести, считает ли он себя русским или украинцем.
Козаком он себя считает, казаком, но народ то один и тот же-вот что ключевое!

Читач | 2008-06-19 17:25

Костян
Не знаю, які навіть підручники Вам порекомендувати. Те що київський князь влаштував собі Заліську резиденцію, яка зараз носить назву "Москва", лише дає право Україні на обґрунтовані територіальні претензії. Козаки в Росії? Ви про що? Поверніться бодай на півтора століття назад і попитайте, чи вважали донці з кубанцями себе москалями. Та й нащадки московського царства, які лише у 1715 році вкрали нашу назву, можуть претендувати на спадщину Русі так само, як румуни претендують на спадщину Римської імперії.
Білоруси? Древньою Білоруссю було Велике Литовське князівство. Тому не плутайте ту Литву і нинішню "Литву". Білорусів у нас тисячу років кличуть литвинами. І їм дуже вже не подобалися наїзди "дикуна" і "ґвалтівника" Володимира в Пінськ так само, як і "криваві діяння" козаків. Читайте уважніше історію, шановний, та ретельніше вичищайте голову від міфів.

Костян | 2008-06-19 17:00

Господин ответивший мне- извините, но вы глупец..
Вы сначала определитесь с базой спора. Мы привязываемся к территориям или к народам?
Право на Русь и ее наследие в одинаковой степени имеют и Украина, и Россия, и Белорусь. Тот факт, что родные братья-князья правили на теперешних украинских , русских и белорусских территориях, только подтверждает это.
Завоеванием князя Владимира может гордится и чувствовать сопричасность и украинец, и русский, и белорус, тоже самое касается и времен козатчины, потому как козаки были и украинцами и русскими и белорусами..
Если вы хотите продискутировать на счет еврейского вопроса. То хочу вам заменить, что еврейский народ (несмотря на наличия всяких там ашкенази и прочих)- един уже на протяжении не одного тысячелетия и в этом его главная сила.
    

Микола | 2008-06-19 16:05

Такі як "Кастян" тільки гикати і можуть
Славних прадідів великих правнуки погані

костяням | 2008-06-19 14:32

Чому сучасні євреї фактично лише на підставі записів у Біблії вважають Палестину своєю від Ніла до Єфрата?
При цьому" костяни" і їм подібні ніколи це не заперечували.
Чому ж тоді така агресія щодо того, що сучасні українці бачать у Київській державі ІХ -ХІІІ ст свою минувшину.
Москофільство, гаспадін кастян, звічайнісеньке і тільки.
А так хотілося асімілювати українців..., нащастя всього людства виявилося - кішка тонка у фанів масковскай імперії

Костян | 2008-06-19 12:53

Гы.
Современные разборки вокруг Севастполя- это ладно.
Но, "український Севастополь на вісім століть старший колишнього російського"- самим авторам не смешно????
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Новий дім у Німеччині - що українці думають про своїх співвітчизників, які втекли

SVOBODA.FM