
Український Севастополь на вісім століть старший колишнього російського
Нещодавно МЗС Росії фактично підтримав скандальні заяви мера Москви Лужкова щодо статусу Севастополя, при цьому заявивши, що робить це «насамперед, виходячи з корінних інтересів наших народів, щирої й глибокої зацікавленості в збереженні й розвитку російсько-української дружби».
В українсько-російських відносинах діє безвідмовна ознака: як тільки в Москві починають говорити про дружбу і братерство, це означає, що руки вже ось-ось — тягнуться до української території.
Нині Росія святкує 225-ліття Севастополя і російського Чорноморського флоту.
А українці встановили контроль над Кримом на 8 століть раніше, ніж росіяни. Про це пише київська газета «День», по даними якої держава Україна існувала вже у середньовіччя.
«Прямо підлеглими Києву території в Криму стали не пізніше 988 року, хоча деякі історики вважають, що це відбулося на пару десятиліть раніше - після розгрому князем Святослав Хазарського каганату.
У 988 році переможно для Києва закінчилася Херсонеська війна. Київський князь Володимир Великий захопив візантійський Херсонес (нині на його місці й місці його колишніх володінь розташований Севастополь).
В Україні це місто називалося Корсунь. Уперше за півтора тисячоріччя свого існування неприступна візантійська фортеця капітулювала саме перед київським військом. Тому Україна без «натяжки» цієї весни може святкувати не 225-річчя, а 1020-річчя українського Корсуня», - говориться у публікації.
«Чорне море звалося Руським тоді, коли Руссю звалися винятково Київ з околицями. А до виникнення селища на місці Москви залишалися століття», - пояснює газета.
«Друга половина XVI - перша половина XVII століть характеризуються майже безперестанними походами українського козацького флоту на Чорному морі. Козаки за цей час взяли практично кожну фортецю на узбережжя Чорного моря - Варна, Євпаторія, Очаків, Трапезунд, Синоп, Ахтиар, Інкерман, Синоп, Ізмаїл, Хаджибей.
У сучасних Севастопольських бухтах козаки щонайменше двічі розбивали турецький флот. У 1616 році вдруге була взята неприступна Каффа, разом зі скарбницею Кримського хана. У 1615-1616 роках українські козаки двічі спалили пригород Стамбула», - продовжує видання.
«До речі, російським адміралам, на відміну від українського гетьмана Сагайдачного, жодного разу так і не вдалося висадитися у Стамбулі, діючи навіть проти дещо ослабленої Туреччини XVIII-XIX століть», - звертають увагу автори публікації.
«Сучасні «козирі» Росії в питанні Криму складаються головним чином у тім, що «хочеться їсти». А також у тім, що Росія анексувала Крим в 1783 році, і відтоді провела на півострові кілька хвиль депортацій місцевого населення. До речі, не тільки кримських татар, але й греків, болгар, вірменів тощо.
Тому історичні аргументи України в питанні приналежності Криму досить вагомі.
І це вже не говорячи про те, що на стороні України й закон, і Конституція (у тому числі СРСР й УРСР).
Зокрема, той факт, що в статті 77 Конституції Української РСР, прийнятої 20 квітня 1978 року, говориться: «Містами республіканського підпорядкування в Україні є Київ і Севастополь». А в Конституції СРСР від 1977 року, після якої була прийнята Конституція УРСР, у статтях 76 й 78 затверджувалося: «Союзна республіка має свою конституцію, що відповідає Конституції СРСР». На стороні України й двосторонній договір України з Росією, і рішення Ради Безпеки ООН.
Тому ідея дискусії про приналежності Севастополя може виникнути тільки під кепкою, напеченою гарячим сонцем», - завершує «День».
Фото: Олександр ВОЛОЩУК
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 10911 |
Посилання до теми:
14.05.2008 Лужков знов подав голос. ФОТО
12.05.2008 Святковий Севастополь: Свято Перемоги та футболу. ФОТО
9.05.2008 90 років тому флот в Севастополі підняв українські прапори
10.04.2007 Украина без NATO или Украина без КРЫМА?
29.11.2004 Украина объявляет Лужкова персоной нон-грата
Коментарі (9)
Алексей | 2008-06-28 21:32
Умный, адекватный, образованый, разумный ЧЕЛОВЕК!!!
костяням-імперцям | 2008-06-20 10:50
Ось логіка, костянсько-імперського умства.
Право на Русь и ее наследие в одинаковой степени в першу чергу Крим, мають німці, бо Єкатерина ІІ і більшість вищих чинів "руССкой армии" після Петра І за походженням були німцями.
Помовчимо, взагали про руССкість династії Романових і прочая, прочая.
Імперія і національність речі несумісні.
Треба мислити поняттями хоча б ХХ століття.
Читач | 2008-06-19 21:39
Костян | 2008-06-19 20:53
Всегда нужно помнить из какого города пришли Рюриковичи княжить в Киев, да и Владимир тоже туда пришел, кстати и в Полоцке белорусском тоже Рюриковичи правили.
Аналогии с Румынией- просто смешны, потому как вы тут опять путаете территорию с народом, румыны уж никак не родственники римлянам, и в случае с Румынией метрополия завоевала провинцию, а у нас Новгород завоевал Киев, т.е. провинция завоевывала метрополию.
На счет кубанцев-вообще вздор, спросите у кубанца или у донца хоть сто лет назад, хоть двести, считает ли он себя русским или украинцем.
Козаком он себя считает, казаком, но народ то один и тот же-вот что ключевое!
Читач | 2008-06-19 17:25
Білоруси? Древньою Білоруссю було Велике Литовське князівство. Тому не плутайте ту Литву і нинішню "Литву". Білорусів у нас тисячу років кличуть литвинами. І їм дуже вже не подобалися наїзди "дикуна" і "ґвалтівника" Володимира в Пінськ так само, як і "криваві діяння" козаків. Читайте уважніше історію, шановний, та ретельніше вичищайте голову від міфів.
Костян | 2008-06-19 17:00
Вы сначала определитесь с базой спора. Мы привязываемся к территориям или к народам?
Право на Русь и ее наследие в одинаковой степени имеют и Украина, и Россия, и Белорусь. Тот факт, что родные братья-князья правили на теперешних украинских , русских и белорусских территориях, только подтверждает это.
Завоеванием князя Владимира может гордится и чувствовать сопричасность и украинец, и русский, и белорус, тоже самое касается и времен козатчины, потому как козаки были и украинцами и русскими и белорусами..
Если вы хотите продискутировать на счет еврейского вопроса. То хочу вам заменить, что еврейский народ (несмотря на наличия всяких там ашкенази и прочих)- един уже на протяжении не одного тысячелетия и в этом его главная сила.
Микола | 2008-06-19 16:05
Славних прадідів великих правнуки погані
костяням | 2008-06-19 14:32
При цьому" костяни" і їм подібні ніколи це не заперечували.
Чому ж тоді така агресія щодо того, що сучасні українці бачать у Київській державі ІХ -ХІІІ ст свою минувшину.
Москофільство, гаспадін кастян, звічайнісеньке і тільки.
А так хотілося асімілювати українців..., нащастя всього людства виявилося - кішка тонка у фанів масковскай імперії
Костян | 2008-06-19 12:53
Современные разборки вокруг Севастполя- это ладно.
Но, "український Севастополь на вісім століть старший колишнього російського"- самим авторам не смешно????