
Загроза національній безпеці України: Хто стоїть за убивчими законами?
Україна вимирає! І закони та законопроекти тільки погіршують ситуацію. Хто в цьому винен? Треба діяти терміново – інакше стане пізно. Усім!
Про це йшла мова на прес-конференції в УНІАН народного депутата України Юрій Кармазіна та голови громадської організації "Союз споживачів України" Леоніда Школьника. Високий Вал майже повністю оприлюднює наведені жахливі факти і ситуацію, яка можуть призвести до національної катастрофи.
Юрій Кармазін, народний депутат УкраїниЮщенка не слухають. Нам же гірше
Указ Президента "Про заходи щодо вдосконалення діяльності у сфері технічного регулювання та споживчої політики" вийшов за номером 1105 від 13 липня 2005 року.
Він зобов’язує Кабінет міністрів України і центральні органи виконавчої влади вжити заходи, спрямовані на розвиток технічного регулювання і споживчої політики. Зокрема, розробити і затвердити державну цільову Програму захисту прав споживачів на 2006-2010 роки.
До цього часу Указ Президента – це я кажу до його відома і всіх контрольних служб – не діє! Такої Програми не існує. Тобто що – не треба захищати права споживачів?
Чому ми так гостро поставили питання? Бо склалася критична ситуація, і ми не можемо стояти осторонь, коли вимирає населення, українці.
Уже сьогодні українці живуть на 11 років менше за європейців.
Хто придумує закони? Клерки!
Уряд зобов’язується внести законопроекти про державний ринковий нагляд із затвердженням вимог щодо безпеки продукції та послуг.
Задумайтесь! Безпеки продукції та послуг! Чому я наголошую на цьому? Тому що зовсім інший законопроект був внесений від імені Президента України.
Тепер законопроект № 1365 називається просто "Про ринковий нагляд".
Слова щодо вимог до безпеки продукції і послуг випали не випадково і не тільки з назви, а і з суті документа. Вони просто викинуті!
Тоді ми ставимо питання: а хто готував в Адміністрації Президента цей документ?
Ми почали шукати. Виявляється, Уряд не готував такий законопроект. І не подавав.
А хто мав би подати? І хто відповідає за підготовку?
"Покласти на Державний комітет з питань технічного регулювання і споживчої політики надання офіційних роз’яснень щодо цього Указу та координацію заходів органів центральної виконавчої влади з його виконання" – йдеться у документі.
Тобто є орган, який мав це робити!
Чому висновки негативні, а проекти – є?
Виписка із офіційного сайту Верховної Ради. Поступив законопроект № 1363, розписаний він головою Верховної Ради Арсенієм Яценюком.
Щодо нього є висновки трьох комітетів Ради. Комітет сім’ї, молоді та спорту дав негативну оцінку, комітет з питань місцевого самоврядування – негативну. І тільки комітет з питань промислової політики і підприємництва більшістю в 1 голос дав позитивний результат. У мене є свідчення присутніх там людей.
І як без заключення інших комітетів, у тому числі і Мінпромполітики мав сказати, що це неконституційний закон, і його не мали право розглядати на сесії Верховної Ради.
Інший законопроект 1365 про ринковий нагляд. Має тільки один позитивний висновок. Це притому, що експерт у Верховній раді повністю його зарубав і сказав – не годиться.
Законопроекти – проти людей?
Федерація профспілок України звертається і говорить – люди добрі! Законопроект не підтримується ні один, ні другий, тому що вони порушують права наших українців.
Ряд депутатів ставили запитання: що відбувається? Що у цих законопроектах?
У них всього-на-всього пропонується скасувати обов’язкову сертифікацію продукції, замінити це введенням Технічних регламентів.
4156 стандартів є в Україні, гармонізованих із міжнародними. І все це хочуть знищити.
А на сьогодні введено у дію аж… 4 регламенти!
Чому? Фінансування нема.
Знову ж – у країні не виконується і Указ Президента, і закон. В Указі пункт 6: передбачити під час підготовки законів про державний бюджет починаючи із 2006 року фінансування заходів Комітету споживчої політики.
Передбачили 0 копійок для закупівлі зразків, проведення експертизи, управління споживчого захисту. І на 2007, і на 2008 рік!
На чию користь такі закони? Заходу?
Я хочу, щоб громадськість знала, що у нашому парламенті переважав на засіданні цього комітету представник міжнародної фінансової корпорації пан Бланк.
У якій ще державі запустять представника іншої держави, який навіть державної мови не знає, щоб він здійснював тиск?
У жодній державі це неможливо. Бо тут одразу мала включитися СБУ, МВС і так далі.
З тим, що ми вивчили, будемо звертатися і до Служби безпеки, і до Уряду, і до Президента.
Насправді якби дії, які є по просуванню законопроекту, не були такими агресивними – нам не треба було б так гостро ставити питання.
Навіть кримінальну відповідальність намагаються скасувати, яка передбачена Кримінальним Кодексом! Як це відбувається на заході? Ось Польща, її закон про безпечність продукції. Переданий нам 2003 року. Покарання до 2 років позбавлення волі! Штрафи колосальні. Може бути і те, і інше, коли випускається недоброякісна продукція. Вимоги щодо безпечності і визначення безпечності дуже суворі.
Я вам скажу, що законопроект, на жаль, з’явився у тому числі у зв’язку з непрофесіоналізмом і лобіюванням, які застосовувалися одним із директорів Департаменту мінекономіки на прізвище Жовтуха.
Хочу, щоб народ знав такі прізвища. Я хочу, щоб міністр економіки і Юлія Тимошенко звільнили пана Жовтуху, а СБУ перевірила факт його причетності, зацікавленості і зв’язків з міжнародною фінансовою корпорацією. З лобізмом треба кінчати. Із тим, що по закону називається просто корупцією.
Леонід Школьник, голова громадської організації "Союз споживачів України"
Споживач в Україні – зайвий? Як і люди загалом?
15 березня світ відзначав Всесвітній день прав споживача.
Ми його святкуємо зі сльозами на очах. Положення Конституції кажуть про те, що держава, на жаль, це таке аморфне слово. Вона забезпечує певні потреби. Найперше – наше право на безпечне життя, а також на інформацію.
Що ми маємо сьогодні? Маємо гаранта Конституції – Президента Ющенка.
Чому він не поставив питання керівникам Секретаріату: три роки не виконується його Указ? Три Уряди – Тимошенко, Єханурова та Януковича – так і не спромоглися Указ виконати.
З чого починає роботу Уряд Юлії Володимирівни? Утворюють додаткові Ради по підприємництву: Рада підприємців, Рада експортерів, Рада імпортерів, Рада інвесторів. І ухвалюють рішення про ліквідації Національної координаційної ради з питань захисту прав споживачів при Кабінеті Міністрів.
Навіщо ліквідувати орган, який єдиний намагається щось зробити?
Міністри економіки у нас змінюються ледь не вдвічі частіше за Уряди. Щойно назвали одне прізвище Жовтухи.
Міністри приходять і йдуть, а такі Жовтухи лишаються. І що вони роблять? Ліквідувати Національну координаційну раду! Ось пропозиція нового міністра економіки.
Ці законопроекти – 1365, 1363 – показують безвідповідальність і безкарність чиновників і продажних політиків. Ніхто не відповів за свої програми. У бюджеті немає грошей на фінансування. Немає грошей на фінансування програм, хоча у Європі прийнята така програма, і виділено більше 150 мільйонів євро.
Україна – Королівство кривих дзеркал
Виходить парадокс – як у Королівстві кривих дзеркал. Світове суспільство визнає стан споживчого ринку України критичним, виділяє 3 мільйони доларів на покращення цієї ситуації. А Міністерство економіки і керівники Держспоживстандарту пишуть – немає у нас проблем на споживацькому ринку. І тому Указ Президента не треба виконувати.
Шановний Вікторе Андрійовичу – до вас звертаюся! Ухваліть нарешті рішення! Не може бути гарним тільки цар, а погані тільки його слуги. Наведіть порядок! Приведіть до відповідальності тих людей, які за ці питання відповідають.
Я у свій час доповідав на Раді національної безпеки з питань ситуації на споживчому ринку. Бо ці цифри замовчуються або у кращому разі не афішуються.
А тим часом смертність від отруєння неякісним алкоголем вища за смертність від нещасних випадків у промисловості. І ніхто національного трауру не оголошує.
Висновки експертів – негативні?
Конкретно по цих законах. Маю висновки європейських експертів.
"Детальне вивчення законопроектів про ринковий нагляд показує, що на даний момент не рекомендується ухвалювати такий закон, оскільки досі не існує технічних регламентів, яких треба дотримуватися з метою убезпечення продукції" і далі розписано, що потрібно зробити.
Що таке технічний регламент? Це обов’язковий стандарт. А у нас кажуть – стандарт – справа добровільна, обов’язкові не прийняті. Тому те і маємо.
Більше 40% води в Україні взагалі не придатні до вживання. Більше 50% алкоголю – непридатні. 90% коньяків та вин – непридатні до вживання, фальсифікат і підробки.
Україна тільки по власному виробництву вийшла на 9 місце у світі за кількістю контрабандної продукції. А ви гляньте, що відбувається із імпортною продукцією! Такі компанії як Сельпо, Метро і так далі – що вони сюди привозять? З яким простроченим терміном використання вживають українці продукти!
Хто почує споживачів?
Що буде робити український бізнес, коли Україна вступить у СОТ?
Їх продукція не може іти за кордон, тому що вона не відповідає нормам європейського права. Вона не потрапить на американський чи інший ринки.
А споживати всередині ми також не будемо. Бо нас завалять такою ж неякісною імпортною продукцією.
Європейська модель ділової досконалості на перше місце ставить потреби споживача. Споживач на заході – король ринку!
І ми пам’ятаємо недавній випадок на ринку з китайськими іграшками. Китайський підприємець покінчив життя самогубством. Наші – у кращому випадку посміхнуться.
Скажіть, будь ласка, коли востаннє Президент України і Прем’єр-міністр зустрічався зі споживачами. З малим бізнесом, олігархами – будь ласка. Коли побачать і почують людину, задля якої і утворюється промисловість та економіка?!
Харчі – страшніші за громадянські війну?
Є Керівні принципи по захисту прав споживачів, прийняті Генеральною Асамблеєю ООН ще у 1985 році.
Там написано: Уряди повинні, Уряди мають, Уряди повинні і так далі.
Сьогодні у секретаріаті Кабінету Міністрів України немає навіть структурного підрозділу, який займається проблемами споживачів. Частково займаються управління, які опікуються ядерною безпекою. У цьому плані я погоджуюсь, що проблема захисту прав споживачів відповідає проблемі національної безпеки.
Інша брошура з’явилася у 1918 році, у період Громадянської війни. Її випустив в Одесі інженер-технолог Михайлов. Називається "Фальсификация важнейших пищевых продуктов".
Тобто виживання людини в умовах Громадянської війни і вживання харчових продуктів прирівнюється! Тут всі ті продукти, що ми і сьогодні споживаємо. М’ясо, вино, горілка, хліб, молоко, масло, сир і так далі. Їх список не змінився.
Ринок справиться сам? Коли?
У той час, коли Євросоюз дає нам приклад з одного боку – виховання соціальної відповідальності бізнесу перед суспільством. З іншого – посилює контроль органів влади за роботою бізнесу. І тому я категорично проти ліберальних гасел "Ринок сам себе відрегулює!". Так, відрегулює, але за рахунок наших життів.
Якщо вірити нашій статистиці, я уже не жилець на цьому світі. Бо тривалість життя чоловіка на Україні менше 60 років. А я прожив уже 62 роки! І тому давайте будемо налагоджувати ефективний діалог влади-бізнесу-людини. Але за однієї умови, як казав Форд: Машину ви можете купити будь-якого кольору, за умови що вона чорна. Так от у нас це відбувається на чорному фоні. Будь-який діалог можна побудувати, виходячи із пріоритетів прав людини.
Юрій Кармазін, народний депутат України, голова "Партії захисників Вітчизни":
Я хочу додати, що це правда, не було жодного заходу за участю споживачів із громадської організації. Бізнесмени приймаються навіть не по разу – по 10 разів, у тому числі Президентом.
Зміни – у закони про життя!
Куди пропонується вносити зміни?
У закони про стандартизацію, про туризм, про безпечність та якість харчових продуктів, про забезпечення соціального та економічного благополуччя населення, про державне регулювання виробництва рідкого спирту етилового, коньячного, про питну поду та питне водопостачання, про пестициди і агрохімікати і так далі.
Уявіть собі, що пестициди і агрохімікати можуть ввозитися і не будуть відповідати стандартам безпечності! Ось на що направлені ці дії! Тому ми й сказали, що це загроза національній безпеці України! Такий законодавчий акт! Тому ми сказали, що бренд президента неможливо ставити до цих законів!
Президент знайшов у собі мужність і відкликав закон про тендерні закупівлі. Він відкликав цей закон і призначив службове розслідування щодо осіб, які його готували.
Ми переконані, що почувши нас Віктор Андрійович прийме рішення по законах 1365, 1363. По-перше, скасує їх, по-друге, призначить службове розслідування. Хто за цим стоїть?
По-третє, дасть доручення СБУ – як лобіюється, як працюють іноземні компанії в Україні і що вони сюди хороше приносять.Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 11707 |
Коментарі (8)
Гість | 2008-04-10 19:31
так куда крестьянину податься. там воруют тут воруют даже у Юли воруют, а нам нельзя? Так как жить не воруя. может сот поможет куда сегодня сдуру вступили.
да все ничего имеем ввиду этот сот. прорвемся в смысле воровать будут и в соте.
и кто критик, лучший друг оранжистов самых демократов из демократов.
Александр /Одесса/ | 2008-04-01 20:08
Александр /Одесса/. avm77777@ukr.net
Приглашаю всех заинтересованных - на пресконференцию, посвященную правам ребенка в Украине и их нарушениях в повседневной жизни.. 10 апреля в 14 часов в офисе Униан на Хрищатике.
Заяц | 2008-03-21 02:09
Sirko | 2008-03-20 18:59
Таких чуваков ... Так они нас бедные любят, так любят!..
Інна ОЛЕШКО | 2008-03-20 10:48
Якщо маєте чек на желе - ідіть до Захисту прав споживачів писати заяву.
Якщо чека немає - ви можете захиститися тільки через суд . Тоді треба мати свідків, що ви купили саме цей продукт у даному магазині.
Заяц | 2008-03-20 10:04
позвонила в защиту прав, там тетя любезничала с кем то по другому тел и дала мне 2 номера (типа *отвяжись*), но там занято постоянно.
мне ситуация не нравится и волос терпеть не хочу. желе вкусное, чигириноф.
пишите что делать
Тарас, Хрещатик | 2008-03-19 16:37
читатель | 2008-03-19 15:29