Чернігівський верстат вразив французів і японців!
Старовинна прядка і ткацький верстат із Чернігівської області стали найцікавішими експонатами 6-го Міжнародного промислового форуму, що відкрився у столиці.
Міжнародний промисловий форум проходить щороку. Це найбільша виставка промислового обладнання в Україні та друга за величиною серед країн СНД.
Цього разу на 25 тисячах квадратних метрів виставкового центру свою продукцію представили понад 500 виробників із 26 країн світу!
Виставка являє собою грандіозне видовище, цікаве навіть для непрофесіоналів. Виробники представили станки, що ріжуть граніт легко, як масло. Інші – миттєво скручують металеві труби у найвигадливіші форми, за хвилину перетворюють шматок пластмаси на готові вироби. На манекенах – одяг, що не плавиться у відкритому вогні та багато чого іншого.
І серед усього різноманіття, гулу, демонстрації надсучасних моделей – чепурна літня жіночка біля давнього ткацького верстата і прядки. Фахівці з багатьох країн поспішали сфотографувати її чи просто стояли і милувалися спокійною неспішною роботою. Дехто – просив хоч хвилинку посидіти за прядкою і навчити нею користуватися.
Господарка незвичних експонатів – Галина Пузій із села Андріївка Чернігівського району.
Старовинні речі належали ще її прабабусі.
"Ми з мамою пряли цією прядкою, а от ткацьким верстатом вона мені користуватися не дозволяла. Тепер сама навчилася", - розповіла пані Галина.
За її словами, найскладніше у сучасному прядінні і ткацтві – дістати сировину, льон. Але спеціально для виставки роздобули справжню лляну пряжу.
У Міжнародному виставковому центрі незабаром відкриється музей старовинних верстатів, і речі Галини Пузій стануть першими його експонатами.
Міжнародний промисловий форум триватиме до 30 листопада.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 4961 |
Коментарі (3)
Sirko | 2007-12-02 03:07
Если эти прялки да ткацкие станки собрать, да увезти их в Америку, да взять землицы под льон. То можно стать миллионером. Ткать из натурального льна натуральное полотно на глазах заказчика и продавать дорого. А южнее взять плантацию под хлопок.
Так что и станки могут вывезти.
Operator | 2007-11-29 09:08
Права на неї. "Зароблю мільйони" - казав.
Адже випускалося всяке лайно і нормальної техніки та побутових речей не було. А ці книги були як збірка народної кмітливості та винахідливості.
Алексей | 2007-11-29 08:41