Оскарження результатів виборів – затягування початку роботи нової Ради
«Серйозних причин для оскарження результатів позачергових виборів немає», - про це в ефірі 5 каналу заявив керівник виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА чернігівець Олександр Ломако.
На його думку, скарга КПУ являється спробою затягнути початок роботи Верховної Ради VІ-го скликання. «Вже заявлено про намір створення коаліції між БЮТ та НУ-НС, але вона дуже хитка. Відповідно, час грає на користь Партії регіонів, яка заявляє про те, що коаліція має бути широкою», - сказав він.
Як вже повідомляв "Високий Вал", Вищий адміністративний суд заборонив Центральній виборчій комісії оприлюднити результати виборів Верховної Ради.
Присутній у студії представник Партії регіонів, колишній «тричі генпрокурор» Святослав Піскун повідомив, що згідно з даними прикордонної служби 3 млн. українців 30 вересня перебували за кордоном. В той же час, до ЦВК були передані відомості щодо менше ніж 600 тис, яких необхідно було виключити зі списків виборців. За словами Піскуна це і є основним фактом в скарзі комуністів і причиною, чому результати виборів встановити неможливо.
«Це не є причиною визнання виборів недійсними, адже не означає, що ці 3 млн. проголосували. Під час спостереження ми фіксували такі випадки, але вони були поодинокими», - відповів колишньому генеральному прокурору представник ОПОРИ.
Крім того, виборчі комісії формували 5 політичних сил, які конкурували між собою. «Куди тоді вони дивилися, якщо хтось незаконно видавав бюлетені?! Це фактично неможливо!», - заявив Ломако.
Саме конкуренція та політичний плюралізм, а також незаангажована позиція правоохоронних органів за його словами являється головною причиною того, що вибори були чесними і практично позбавлені фальсифікацій та грубих порушень.
Під час ефіру Олександр Ломако висловився проти того, щоб нова «помаранчева»” коаліція, в разі її створення, поверталася до подій 2004 року та розслідування справ про фальсифікації виборів. За його словами, це потрібно було робити в 2005 році, коли суспільство очікувало відповідей на ці запитання, але гасло «Бандитам – тюрми» не було реалізованим, а зараз повернення до тих справ буде схожим на «полювання на відьом». На його думку, коаліції потрібно дивитися вперед, а не повертатися до подій 2004 року. Адже суспільство вже дало їм політичну оцінку.
«Зараз краще покарати тих, хто порушував Закон на цих виборах і довести вже порушені справи до кінця. Я не прихильник того, щоб цих людей саджали, але назвати їхні імена та дати якісь умовні терміни, а також заборонити брати участь у роботі виборчих комісій було б правильно. Щоб не складалося таке враження, що у нас на виборах можна порушувати Закони і нічого нікому за це не буде», – сказав Олександр Ломако.
Коментуючи заяву лідера НУ-НС про прагнення змінити генерального прокурора, Олександр Ломако сказав, що якщо коаліція поставить таке завдання – вони зможуть це зробити, але навряд чи це буде найближчим часом – не раніше грудня, а скоріше взагалі в наступному році.
Відповідаючи на запитання про те, що має зробити майбутній генеральний прокурор, Олександр Ломако сказав, що по-перше, йому мають дати час нормально працювати 5 років, як того вимагає Конституція. По-друге, він повинен відновити довіру до цього органу.
«Генпрокуратура стала заручником політичних «розборок» і фактично втратила довіру громадськості. Це те з чим потрібно закінчувати і це потрібно робити найближчим часом – політики не повинні втручатися в роботу силових структур», - сказав Олександр Ломако.
Як відомо, Юрій Луценко заявив, що коаліція демократичних сил має намір звільнити генерального прокурора України Олександра Медведька з займаної посади. Луценко не виключає, що цю посаду займатиме Віктор Шемчук.
До теми:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 5985 |
Додати коментар: