Останнє оновлення: 21:50 вівторок, 16 вересня
Україна / Росія
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Дні російської мови почалися в Україні

Дні російської мови почалися в Україні

Цього тижня в Україні проходять Дні російської мови. Програма відкрилася 16 жовтня у київському Російському центрі науки і культури, а продовжилася у Чернігові.

Як повідомили у прес-службі Посольства Російської Федерації в Україні, в Чернігові зараз діють консультаційний і довідково-інформаційний центри.

Передбачена конференція «Питання функціонування і викладання російської мови на сучасному етапі», де виступлять професори і доктори наук вузів Росії та України, семінар «Інтеграція на уроках російської літератури в середній школі і навчальні посібники по методиці інтеграції» а також інші заходи.

Сьогодні в Чернігові також відбудеться «круглий стіл» на тему «Актуальні питання інтерпретації і викладання російської літератури» і семінар «Змістовне наповнення процесу навчання російській лексиці».

Передбачений і майстер-клас «Методика постановки російських звуків і навчання наголосу». Для чернігівських школярів проводиться конкурс на краще знання російської мови і літератури.

Завтра проведення Днів російської мови продовжиться у Білій Церкві. Тут діятиме виставка навчально-методичних матеріалів і новинок учбової літератури.

Також у Білій Церкві відбудеться презентація близько двох десятків російських вузів. Пройде конкурс на краще знання російської мови і літератури серед школярів. Лауреати цього ж дня отримають свої нагороди.

Провідні наукові співробітники і викладачі російських і українських вузів зустрінуться на науково-практичній конференції, щоб звернути увагу на головні акценти у викладанні російської мови і літератури учням, для яких російська мова не є рідною.

Завершиться програма Днів російської мови в Україні у Києві 19 жовтня.

Дні російської мови в країнах СНД і Балтії проходять також у Казахстані, Білорусі, Естонії, Таджикистані, Латвії.

Коментарі (1)

Люда П. | 2007-10-17 13:58

В своем выступлении в Петербурге, на всероссийской конференции «Русский язык на рубеже тысячелетий» Людмила Путина сказала:



«Необходимо утверждать, отстаивать и расширять языковые границы русского мира».

«Утверждение границ русского мира, — разъясняет Людмила Путина, — это и отстаивание, и укрепление национальных интересов России».



Название статьи: «Население — 288 миллионов»,

потому что хотя на самом деле население в России почти вдвое меньше, но на том основании, что:



«Сегодня русский язык считают своим родным 288 миллионов человек», Россия и их считает своим населением. «Русский язык объединяет людей в русский мир — совокупность говорящих и думающих на этом языке», — продолжает Людмила Путина.



И делает вот такой интересный вывод:

«Границы русского мира проходят по границам употребления русского языка».
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Маловідомі факти про загибель Гонгадзе. ФОТО

SVOBODA.FM