Підпал сухої рослинності. Кому це потрібно?
Ось і пройшло літо. Однак спогади про жах, який побачили люди, не може вийти з пам¢яті. Багато гектарів сільськогосподарських земель люди навмисне робили згарищами.
Подекуди дим стояв, неначе ранковий туман. Навіть оддалік од таких місць не давав дихати задушливий чад. А полум’я вітром переносилося на полезахисні лісові смуги та на ліс.
Причиною цього були хуліганські, чи краще сказати варварські вчинки людей, які з псевдо-господарських міркувань знищували суху рослинність вогнем. Думка про шкоду, яка буде завдана навколишньому природному середовищу, їх не зупиняла. А даремно.
Масове спалювання сухої трави завдає величезної шкоди та дуже небезпечне.
При згорянні одної тони рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасток диму. До їхнього складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали й т.д. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.
Питання можливості спалювання сухої рослинності врегульовані в чинному законодавстві України. Відповідно до ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» і ст. 27 Закону України «Про рослинний світ» спалювання сухої природної рослинності або її залишків без дозволу органів державного контролю в області охорони навколишнього природного середовища забороняється.
Згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою та іншою природною рослинністю без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Цього літа працівниками ДП «Ніжинське лісове господарство» було виявлено підпал жителями с.Мрин Носівського району густої сухої рослинності без попередження про такі наміри державної лісової охорони лісгоспу та без прийняття жодних заходів безпеки.
У результаті підпалу, через сильний поривчастий вітер, який піднявся на той час, вогонь швидко набрав сили і стіною пішов на сусідній з полем ліс. Так було знищено 2,6 га сосни Державного лісового фонду. Збитки, завдані цією пожежею, ще уточнюються, але за попередніми підрахунками вони перевищують 13 тис. грн.
Чернігівською міжрайонною природоохоронною прокуратурою готується позов до порушників про відшкодування збитків, завданих лісовому господарству.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7291 |
Додати коментар: