Останнє оновлення: 11:10 середа, 21 травня
Дослівно
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Губернатор Чернігівщини: Лукашенку – ні! Ющенку – так!

Губернатор Чернігівщини: Лукашенку – ні! Ющенку – так!

Хоменко про ініціативиВиконуючий обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко сьогодні вперше постав перед чернігівською пресою. Привід  для цього був вагомий - представлення програми «Соціальні ініціативи Президента України». Після  представлення соціальних ініціатив чернігівські журналісти атакували губернатора. Високий Вал подає виклад прес-конференції.

Виконуючий обов’язки на який час

- Кажуть, що ви прийшли в область на час до виборів, на 2 місяці. Прокоментуйте, будь ласка.

- Це буде перша моя відповідь на питання в такому загалі. Я просив би не розглядати нашого виборця як людину, що реагує на чисто механічну зміну керівника в області і від цього змінює свою думку.

Напевно, для того, щоб асоціювати мене з людиною, яка буде безпосередньо впливати на вибори, підстав немає. Щодо інших речей: штабу, інших виборчих питань – прийде час, і будемо на них відповідати. А от щодо мого призначення і прив’язки його до виборів – я повинен сказати, що приїхав сюди не виборами займатися, а народногосподарським комплексом і проблемами області.

- Ви вже приходили в обласний осередок "Нашої України"  та сказали – я керівник штабу. Чому ви зараз не можете зізнатися на загал?

- Якщо Ви хочете цю відповідь отримати, я скажу – я керівник штабу. Так, це рішення центрального виборчого штабу "Нашої України".

- У Сосниці ви сказали, що не маєте права робити подання голів райдержадміністрацій. У такому випадку – чому ви їздили по районах і яка ваша роль у підборі кадрів у районах?

- Я, до речі, виконуючий обов’язки. І люди, яких я буду подавати на посади, поки що в українському правовому полі передбачається, що вони теж будуть виконувати обов’язки. Як вони називаються – це інше питання. Але вони будуть очолювати ці регіони в статусі виконуючих обов’язки. Зміниться моя посади на постійну – на них теж будуть відповідні подання.

- Як скоро можна очікувати цих призначень? До виборів?

- Думаю, не так довго. Я просив би вас не прив’язувати всі призначення і мою діяльність до виборів. Я дуже прошу – це моє особисте прохання до всієї преси.

Потенціал області

- Як ви оцінили кадровий потенціал нашого регіону? Наскільки складно зупинити вибір на комусь?

- Потенціал області досить потужний – як у промисловому відношенні, так і у сировинному. В області існує досить розвинута мережа соціально-культурної сфери. В області існує серйозний кадровий потенціал. Я хотів завважити тільки одне: подивіться на райони, розміщені по ходу електрички – дуже багато людей виїжджає у Київ. Але вони не виїжджають – вони повертаються назад. І це наш потенціал, наш резерв. Якщо ми створимо нормальні умови для їх праці у рідному краї, вони залишаться тут.

Щодо кадрових резервів безпосередньо на керівників районів, я не маю поки що повної картини. Але можу сказати – підбір кадрів у районах де пройшли звільнення, не кращий. Сподіваюсь, і бачу вже на деякі посади у районах претендентів із місцевих кадрів.

Хотів би нагадати, що сьогодні інформаційний привід нашої зустрічі дещо інший – соціальні ініціативи Президента. Я розумію вашу цікавість до проблем моєї особистості, але я не хотів би, щоб ми незрівнянні речі… переходили у цю сторону. Я хотів би, щоб ми наголос зробили на соціальних ініціативах Президента. Спілкуватися ми ще будемо, і не раз.

Інвестиційні справи Лаврика куди?

на ініціативах- Всі ці ініціативи передбачають величезний викид грошей. А ми вже бачимо, що багато грошей – це недобре, якщо вони не підкріплені валовим продуктом. Тому не можна не запитати – чи є в області розвиток виробництва? І чи залишив ваш попередник Лаврик якісь серйозні інвестиційні проекти?

- Я зараз якраз вивчаю питання по напрямках діяльності багатьох інвестиційних проектів. Поки що не готовий зробити повну оцінку діяльності. Але щодо того, що програма надходження інвестицій  в область є – то вона є, і ми зараз переглядаємо це питання, намічені зустрічі з конкретними інвесторами. Навіть цього тижня будуть. Думаю, що потенціал області в цьому напрямку досить серйозний. Сировинна база дуже потужна.

- А як щодо проекту будівництва цементного заводу в Новгород-Сіверському?

- Проект серйозний, 200 мільйонів доларів. Але він зараз проходить перевірки, без яких рухатися далі неможливо. Має бути чітка відповідь і чітке визначення.

Дещо з біографії

- Чи було для вас несподіваним призначення на посаду? Чи маєте ви якусь причетність до нашого краю?

- Мої батьки з Чернігівщини. Вони родом із села Петрівка Бобровицького району. Частину свого життя я провів на Чернігівщині. Після втрати батьків я виховувався у дитячому будинку села Софіївка. Це був раніше Лосинівський район, зараз – Носівський. Потім 10 років навчався у Прилуцькій середній школі-інтернаті. І звичайно, родинні зв’язки на Чернігівщині є, мама і брат поховані теж тут. Але у селі Запоріжжя Бобровицького району. Їжджу туди щороку.

- Область  фактично має 2 регіони – полісся і лісостеп. І відповідно соціальна ситуація різна.  Ви будете зближувати ці 2 регіони? І яким чином?

- Природа і Бог що дали області, те ми і маємо.  Так іде, що земля по праву сторону залізниці на хутір Михайлівський, чорна, по ліву – піски. Але є привабливість у кожного регіону. І ми повинні зробити так, щоб шукати об’єднання. Бо роз’єднання на природо-економічні зони, а об’єднання – на зовсім інші принципи.

Ми спільнота, одна нація і живемо одними проблемами. Для того, щоб вирівнювати наші економічні негаразди, є бюджет. Інше питання – що треба вдихнути життя у всі регіони. Для цього потрібні відповідні програми, інвестиції, і, звичайно, відповідні люди.

Про «устаканення» ситуації

- Наша облдержадміністрація чи не єдина, де голова – виконуючий обов’язки, перший заступник – в.о., ще один – також… Чи не ініціюєте ви перед Адміністрацією Президента деяке "устаканення" ситуації?

- Деякі люди мають тверді посади, але наслідки роботи не найкращі. На якій би я посаді не був – працюватиму на результат, незалежно від того, як посада називається. Це залежить від людини та її відповідальності.

- Володимир Хоменко – колишній голова колгоспу в Олишівці, а тепер бізнесмен – не родич?

- Скажу відверто. Коли ходив босий по стерні, родичів не було. Зараз їх багато, може, десь і з’явився. Але я його не знаю.

Футбол піде вгору?

під час слухання ініціатив

- Ваша посада потребує фізичних навантажень. Як ви ставитеся до фізкультури та спорту? Чи любите ви футбол – з огляду на Євро-2012 та наближеність області до Київської?

- Про фізичні навантаження – життя людини багатогранне. І фізичне виховання – це не просто фізичне виховання, а тонус і здоров’я нашої нації. І робота по фізичній культурі, спорту – це значна частина роботи ОДА, і всіх адміністрацій та структур. Бо від цього залежить здоров’я нації. Звідси всі похідні – і Євро-2012, і так далі. Чернігівщина має унікальний шанс підтягнути свою інфраструктуру. І нам гріх буде не скористатися цим шансом.  Я собі це ставлю як завдання – у повній мірі використати шанс.

- На футбол будете ходити?

- Не скажу, що я далекий від проблем футболу Чернігівщини. Як мінімум через день займаюся "Десною" та її проблемами. Не хочу рекламувати, але і завдяки моїй позиції вирішені деякі проблеми команди. Але це не є та допомога, і те, про що треба говорити. Команда працює, і треба її підтримувати.

Готельно-туристичне господарство розвиватиметься?

- Під час представлення Вас назвали великим спеціалістам у галузі готельного господарства. Ви збираєтеся реформувати цю галузь і серйозно міняти програми?

- Туристична галузь та готелі є ширшою послугою, яка називається "Послуги гостинності". Вона сприяє не тільки туризму,  а і багатьом іншим речам. І звичайно, нам треба підтягуватися, якщо ми збираємося запрошувати Євро-2012, і інших серйозних інвесторів, і хочемо виглядати на європейському рівні, нам треба підтягувати всю інфраструктуру. Не тільки готельну, а і мережу доріг, мережу надання медичних послуг, і інших стандартів. Для цього тільки потрібна програма, яку треба виконувати і зацікавлювати людей, щоб вони над цим працювали.

Лукашенку – ні! Ющенку – так!

- Деякі політичні сили у нас пропагують білоруську модель соціально-економічного розвитку.  Навіть оформлення і кольори «Соціальних ініціатив Президента України» це нагадують. Виникає питання – чи не призведе така соціальна складова до економічного краху?

- Я б не хотів, щоб соціальні ініціативи Президента зводили до кольорів. Над цим проектом працювали досить серйозні, провідні економічні фахівці. Не просто економічні, а і відповідних галузей народного господарства. І якщо ініціативи озвучені Президентом, вони мають глибокі економічні напрацювання, відповідають тому стратегічному курсу, який проголосив Президент Ющенко. Дякую за запитання, увагу і сподіваюся, що ви допоможете донести ініціативи Президента до всіх жителів області.

 До теми:

Записав

Коментарі (12)

андрей | 2008-06-23 17:31

Ну так пусть облсовет создаст комиссию и разберётся - кто и чем занимается в этом театре, и за что платят
  "пристойные" зарплаты. А разве в действующем репертуаре академического театра должно идти 12 спектаклей ? Я часто
  езжу в Киев на спектакли в академические театры, так там каждый месяц в афишах от 20 до 30 разных спектаклей. А
  ведь сколько всего театров на Киев - ведь больше 30 шт. И как это?
получается - часть людей не играет в спектаклях и при этом получают "пристойную" зарплату ? А за что тогда директор
  или там худрук начисляет им эту зарплату ? А может эта часть людей просто ничего не делая и получая эту пристойную
  зарплату просто делится ею с директором, и при этом просто подымает шум, чтобы замылить глаза начальству ? За что
  тогда платится зарплата ? И сколько это "пристойная" зарплата, если не секрет ? А то облсовет постоянно
говорит, что в буджете области постоянно кризис с деньгами... Что-то всё это так мутно. Помоему просто нужна
  депутатская комиссия, которая бы в начале села в зал и посчитала так называемые действующие спектакли, а потом
  посмотрела бы сколько людей учавствуют в спектаклях и чем занимаются остальные. И за что конкретно и кому платиться
  зарплата. И по итогам всего этого сделать оргвыводы. А то С.Кузыка сьели в прямом понимании этого слова, С.Гончара
в гроб загнали. Противостояние продолжается , а воз и ныне там. Почему же тогда облсовет на это всё не реагирует.
  Чтото много вопросов возникло, не так ли ? А хотелось бы услышать ответы ! И увидеть какието движения со стороны
  облсовета по разрешению этого вопроса. Ведь не могут же 11 человек просто так, если у них нет фактов, уже 2 года
  пытаться изменить ситуацию в театре. А может облсовет такая ситуация в театре и устраивает...... Наверное так
оно и есть, если нет никаких мер со стороны г-жи Романовой.

Олені від В. Кузьменко | 2007-08-01 14:22

Олено, ми також підтримуємо вашу позицію. Але ми говоримо про концепції сайтів. Високий вал - інформаційний ресурс. Чернігів Громадський, на якому немає коментарів - сайт громадської організації. Звичайно, його мета залучиати читачів, але це не на першому місті в пріоритетах саме громадської організації.

Олена - В. Кузьменку | 2007-08-01 13:45

Щось я вас не розумію. Що значить "є виключно сайтом ОПОРИ"?

Ви ж називаєтеся ГРОМАДСЬКОЮ мережею, чи не так? ГРОМАДСЬКОЮ - тобто для людей, громади. А який сенс в існуванні організиції, що не хоче залучати "аудиторію" і продукує тільки "матеріали зі своєю оцінкою"? Чому Ви вважаєте, що Ваша оцінка правильніша за мою чи будь-якого читача? У такому разі давайте назвемося не громадською організацією, а сектою.

Чесне слово, я за вашу позицію контролю влади і всього іншого, але у даному випадку Ви виявляєте свою зверхність, і тому нічим не відрізняєтеся від тієї ж влади, яку типу критикуєте.

В.Кузьменко - Олені | 2007-08-01 13:17

Шановна, не плутайте концепцію свого сайту, який має наметі залучити максимальну аудиторію, а отже - робить все для цього.

сайт ОПОРИ http://go.chernigov.net/ є виключно сайтом ОПОРИ, має інші завдання.

Тому в концепції сайту ніколи не було коментарів - ми подаємо інформацію зі своєю оцінкою.

Георгій | 2007-08-01 12:29

2 abc

До чого тут висловлювання, що про демократію можна забути?

В мене складається таке враження (якщо проаналізувати і решту Ваших коментів) що для Вас попередній голова ОДА був, як панацея для усього і від усього. Давайте жити в реальному житті, те що минуло воно вже не повернеться. Як на мене то принаймні відповіді пана Хоменко виглядають абсолютно тверезо і обдумано. Без обіцянок, типу я прийшов і буде вам всім благо лише від цього. Як я розумію з сказаного, його пріоритет - робота. Що буде далі побачимо...



Погоджуюся з Владом відносно очевидца "Коментар наводить на думку, що пишучи, людина гнівалася, і, можливо, заздрила. «Юпітер, ти - сердишся, значить, ти – неправий»

Влад - очевидцу | 2007-08-01 09:19

Щодо зауважень очевидца.



По-перше, ніде не написано, що це моє інтерв’ю. Перед моїм прізвищем стояло магічне слово «записав», що говорить , про запис. Тобто Влад лише поклав диктофон і поставив 2 запитання. Якщо б було десь написано «ексклюзив», то це б означало, що інтерв’ю моє. Журналісти це чітко розрізняють.



По-друге, тож ваше звинувачення з приводу «нечистоплотности» відповідає автоматично. До того ж, у моїх колег, згідно з правилами етичного кодексу журналіста, як вітчизняного так і зарубіжних, вважається нормальним давати повний виклад інтерв’ю, якщо це дозволяє ефірний час, газетна площа. Акцентувати на тому чи іншому питанні і вказувати його автора – на розсуд журналіста. Цим питанням деякі зарубіжні медійні корпорації приділяють цілі кодекси.

Якщо б це була стенограма , як колись у партійних газетах, то вказуються не тільки автори запитання, а навіть чхання, заїкання та інші чинники:).



По-третє, напрошується висновок. Виявляється, ви - не журналіст, якщо не відрізняєте правил подачі і маркування матеріалів «записав», «ексклюзив», «інтерв’ю провів» тощо. До того ж, «очевидець» насамперед написав коментар, щоб довести, що Влад - «нечистоплотный», що на «Високому Вал» влаштована цензура, а читати наше видання «СТЫДНО». Це вирішуєте і ви в тому числі як читач. Таких щодня у нас близько 2000.



І останнє. Коментар наводить на думку, що пишучи, людина гнівалася, і, можливо, заздрила. «Юпітер, ти - сердишся, значить, ти – неправий».



Редакція Високого Валу повністю усвідомлює, що в Чернігові у певних осіб існує бажання всіма можливими способами дискредитувати «Високий Вал» , закрити його і… поставити замість нього інше видання. Мета зрозуміла. Хто володіє інформацією…



І найголовніше в цій ситуації: які інтереси і принципи сповідує людина.

В ім’я чого вона працює?

Знов повернулись до Добра і Зла. Хто є хто?

Хто перемагає і переможе?

Олена - очевидцу | 2007-08-01 09:11

Шановний, а можна хоч одну легенду про цензуру в студію?! Ну просто цікаво.

Щойно оце побувала на сайті ОПОРИ і Моніторі - і взагалі не знайшла, де там коменти ставляться. Само собою - у них цензури нема - бо крім себе коханих цензурувати нікого.

І взагалі - щось ви не допрацьовуєте! Візьміть собі губернатора у приватну власність, оформіть патент на всі його висловлювання - і насолоджуйтесь перед сном.

А поки ще Ви цього не зробили - прес-конференції належать народу! Тобто - читачам. І добре, що хоч хтось знайшов час розшифрувати пресуху, і місце щоб опублікувати. Ви цього не зробили? Не вмієте? лінуєтесь? Так у цьому ВВ винуватий???

І у матеріалі, до речі, не сказано, що запитання ставив Савенок.

А моє особисте дякую за запитання - до Ольги Макухи. Як жінка-жінці - аплодую!!!

abc | 2007-08-01 09:08

2очевидец.

Я так і не зрозумів, звідки Ви взяли підстави для звинувачення? Чорним по білому написано:

"Після представлення соціальних ініціатив чернігівські журналісти атакували губернатора. Високий Вал подає виклад прес-конференції."

abc | 2007-08-01 09:00

Отже за демократію можна забути. Від кабміну Януковича її чекати марно. Секретаріат також все робить ігноруючи думки з низу.

Про що можна говорити, коли указами про звільнення область б"ють як кулаком по пиці?

Відповідальні чиновники, такі, які з повагою ставляться до населення і депутатського корпусу області, мали б пояснити мотиви своїх дій.

Особливо образливо, коли таке зневаження демократії скріплюється підписами того, кого демократія до влади привела...

lexx | 2007-08-01 07:53

"Лукашенку – ні! Ющенку – так!" - и к чему такой заголовок?? Нам до того как живут простые люди в Белоруссии - как до неба... Хоть белорусов не впутывайте..

С.Синельников,Чернигов-Киев | 2007-08-01 06:52

Пусть господин губернатор обратит внимание на кадры в руководстве Черниговским театром имени Т.Шевченко.т.к. о "деятельности" ген.директора театра пана Семененко уже написаны целые тома в актах КРУ,бесчисленные тонны публикаций в прессе всех уровней,телепередачи о его бездарной работе и разбазаривании бюджетных средств и.т.д...А воз и ныне там!...

Кстати,интересная тенденция и невидимая связь театрра и гос.администрации.А заключается она в том,что как минимум четыре предыдущих губернатора( Бутко,

Мельничук,Атрошенко и Лаврик)как только отмахивались от разрешения театральных проблем

и кадровых вопросов в управдлении культурой и театром они сразу же "уходили" с поста губернатора.Если кто не верит,что это происходит именно так ,то поднимите хотябы местную прессу за 2002-2007 годы. Удачи новому губернатору В.Хоменко в его работе!И пусть он обратит внимание на искусство в Чернигове,а то Семененко втихаря и театр продаст.Ходить будет некуда.А класный у нас был театр до прихода в него Семененко!

очевидец | 2007-08-01 00:41

Влад, это не все твои вопросы - зачем выдавать за свое интервью? Нечистоплотно. Знаю, что не разместите - о цензуре "ВВ" уже ходят легенды - да почитаешь. СТЫДНО.
закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Профорієнтація для підлітків під час війни

SVOBODA.FM