Є ще лицарі в Україні
Упродовж чотирьох днів VII Міжнародний фестиваль історичного фехтування та слов’яно-варязької культури «Коровель-2007» довів, що в Україні ще не перевелися лицарі .
Готувалися
Традиційно в підготовку і проведення фестивалю внесли свою частку зусиль управління у справах молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації, Чернігівська міська рада, Чернігівська райдержадміністрація, Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка та чернігівська Федерація історичного фехтування.
Генеральним спонсором проведення фестивалю другий рік поспіль виступив лідер мобільного зв’язку України - компанія „Київстар”. Компанія «Київстар» продовжує підтримувати важливі соціальні проекти, спрямовані на розвиток спорту й мистецтва, а також збереження культурної спадщини України.
Захід проводився біля с. Шестовиця Чернігівського району, на місці найбільшої в Центральній Європі стоянки – городища вікінгів ІХ – ХІІІ ст.ст. за межами Скандинавії.
Вперше фестиваль був проведений в 2001 році і нараховував приблизно 30 учасників, всі вони були з України. Історичне фехтування – це масовий громадський рух, який розвивається в вигляді клубів, секцій та інших неформальних добровільних об’єднань на території Європи і Північної Америки, в.т.ч. – в Російській Федерації, Україні, Республіці Білорусь та Прибалтиці, особливо в останні 15 років.
Лицарі поруч
Історична епоха, до якої “прив’язані” костюми і турніри фестивалю це епоха Київської Русі IХ-ХIII ст. Це епоха, коли під знаменами київських князів поруч могли стояти не тільки новгородці і галичани, чернігівці і смоляни, але й варяги - скандинави, чудь і меря, пруси, ляхи і інші. Тому елементи озброєння і одягу цих племен широко використовується в діяльності Чернігівської федерації історичного фехтування та інших учасників фестивалю.
У цьому році у фестивалі взяло участь 48 команд з різних регіонів України, в яких були задіяні понад 470 учасників. Почесними учасниками фестивалю стали представники клубів історичного фехтування з Російської Федерації та Республіки Білорусь.
Турніри і переможці
Було проведено конкурси, в яких були свої переможці. А саме, у фінальних боях в номінації «щит-меч» перемогу святкували представники клубів Чернігова, Харкова та Донецька, в номінації «меч-меч» відзначилися представники клубу „Тріумф” (м. Донецьк). А в лучному турнірі переможцями стали не тільки чоловіки, а навіть і представниці „слабкої”, але доволі чарівної статі, в метальному турнірі несподівану перемогу здобув учасник з глядачів Мірошниченко.
Були ще переможці в конкурсах костюмів та менестрелів. Вручено заохочувальні призи, один з яких дістався наймолодшому учаснику конкурсів (5років) у номінації «наймолодший охоронець». Приз від Генерального спонсора фестивалю компанії «Київстар»– DVD-плеєр отримали керівники лучного турніру.
Наметове містечко на живописному березі річки Десна, захоплюючі поєдинки воїнів в історичних обладунках сталевою зброєю, реконструкція історичного вбрання та побуту стародавніх слов’ян і вікінгів, стародавні обряди, пісні та танці, веселі ігри і забави, ярмарок сувенірів – все це все це побачили на власні очі мешканці області та її гості. За чотири три дні фестиваль відвідали понад 5000 гостей та глядачів.
Завдяки співпраці влади, громадських організацій та провідного національного оператора мобільного зв’язку - компанії „Київстар” фестиваль залишив незабутні враження в серцях людей.
До теми:
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 7900 |
Коментарі (1)
Ishtar | 2007-07-26 09:04