Чернігівці попереджатимуть торгівлю людьми
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини за підтримки Міжнародної oрганізації з міграції розпочав реалізацію проекту, спрямованого на боротьбу з торгівлею людьми та протидію нелегальній міграції у Чернігівській області.
Чернігівська область займає одне з перших місць в Україні за кількістю трудових емігрантів у пропорційному відношенні до загальної кількості населення. Багато років цьому сприяє наявність великих транспортних вузлів та близьке розташування міста Києва. Тому у жителів регіону на рівні підсвідомості склалося певне уявлення про засіб покращення власної долі за рахунок виїзду на заробітки до інших регіонів країни та закордон.
Неврегульованість державою цієї ситуації з трудовою міграцією призводить до певної її криміналізації, особливо у питаннях трудової міграції за межі України. Такі обставини створюють досить сприятливі умови для існування торгівлі людьми з метою їх переправлення за кордон. Істотно сприяє цьому статус Чернігівської області, як транзитного регіону для нелегальних мігрантів з країн Азіатського регіону до країн Європи.
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) працює в сфері протидії торгівлі людьми, нелегальній міграції та допомозі біженцям вже тривалий час. Виходячи із свого досвіду, ми можемо констатувати, що останнім часом ці проблеми загострюються. Тому і було прийнято рішення спільно з Міжнародною організацією з міграції розпочати активну діяльність по протидії торгівлі людьми в чернігівському регіоні.
Проект передбачає проведення ряду правозахисних, освітніх й інформаційних дій за участю представників зацікавлених сторін: працівників органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, міграційної служби, НУО та широких кіл громадськості. Окремим напрямком проекту є безпосередня допомога жертвам торгівлі людьми та їх родичам, а також широка інформаційна кампанія з метою попередженню цього ганебного явища.
Версія для друку Відправити по e-mail Обговорити на форумі |
Переглядів : 3901 |
Додати коментар: