Останнє оновлення: 20:48 п'ятниця, 21 червня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Рада провалила законопроєкт про розміщення Національного військового кладовища
Рада провалила законопроєкт про розміщення Національного військового кладовища

Рада провалила законопроєкт про розміщення Національного військового кладовища

Верховна Рада не змогла ухвалити в першому читанні законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення Національного військового меморіального кладовища.

Про це повідомив народний депутат із парламентської фракції "Голос" Ярослав Железняк у Телеграмі, передає Укрінформ.

Парламентар уточнив, що законодавчу ініціативу № 9676 підтримали лише 194 народні депутати.

За словами нардепа, у повторному першому читанні Рада знову провалила законопроєкт, його підтримали 217 парламентарів, проте підтримала повернення проєкту закону суб'єкту ініціативи – 232 голоси "за".

"Була дуже важка дискусія, так як раніше, 2 травня, парламент окремим законом № 9240 вже визначав місце для Національного військового меморіального кладовища у "Биківні". Але законопроєкт досі не підписаний і навряд чи буде. І головне обговорення буде якраз про те, де ж буде місце розташування", – зазначив Железняк.

Проєктом закону передбачена передача у користування та зміна цільового призначення земельних ділянок державної, комунальної власності для розміщення Національного військового меморіального кладовища.

Водночас зазначається, що проєктування Національного військового меморіального кладовища здійснюватиметься без одержання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок.

Також передбачається можливість перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі Героїв України, яких починаючи з 2014 року нагороджено орденом "Золота Зірка", та перепоховання видатних борців за незалежність України у ХХ столітті.

Запропоновано ввести заборону на вилучення, зміну цільового призначення або подальшу передачу такої земельної ділянки (або її частини) у користування.

Передбачено визначити замовником проєктування та будівництва Національного військового меморіального кладовища і відповідальним за його утримання та охорону державну установу або державне підприємство, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни.

Окрім того, передбачається, що оцінці впливу на довкілля не підлягає діяльність зі зміни цільового призначення особливо цінних земель та інша діяльність, пов’язана з будівництвом та експлуатацією Національного військового меморіального кладовища.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Українки в Квебеку і… компостування зі школи

SVOBODA.FM