Останнє оновлення: 10:09 середа, 17 липня
Соціум
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Батурин став першим містом на Чернігівщині, де нема церков “УПЦ МП”
Батурин став першим містом на Чернігівщині, де нема церков “УПЦ МП”

Батурин став першим містом на Чернігівщині, де нема церков “УПЦ МП”

Батурин став першим містом у Чернігівській області, де нема церков “московського патріархату”.

Про це повідомляє “Історична правда” з посиланням на журналіста Василя Чепурного.

 За його словами, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній Фірлей у співслужінні 11 священників Православної церкви України здійснив чин оновлення Воскресенського храму у Батурині, який донедавна належав до МП, але тепер користування ним МП було припинене власником – Національним заповідником “Гетьманська столиця” і храм перейшов до української церкви.

Також єпископ Антоній відслужив літію за гетьманами Дем’яном, двома Іванами, Пилипом та Кирилом.

“Воскресенська церква – є і символом українського вибору, який продемонстрував гетьман Розумовський. Будучи зреченим від булави і на схилі літ він приймає рішення навіки залишитися в Батурині. Бо добре знає, який вибір зробив Батурин перед лицем одвічного ворога – через 314 років такий самий український вибір гучно пролунав на увесь світ 25 лютого 2022 р. з острова Зміїний.

Розумовський будує храм-усипальницю не для того, щоб потішити свою гординю, а щоб таким чином звести хрест над могилами тисяч українців, вбитих московитами в Батурині в листопаді 1708 року.

Вклоняючись могилі Гетьмана ми вклоняємося і світлій пам’яті гетьманів Виговського, Юрія Хмельницького, Брюховецького, Ігнатовича, Самойловича, Мазепи, Орлика, Полуботка, могили яких на сьогодні є безвісти зниклими”, – коментують у Національному заповіднику “Гетьманська столиця”.

“Таким чином у Батурині діють три православні храми і всі вони, як і личить гетьманській столиці, належать до української Церкви!” – зазначив Чепурний.

Журналіст додав, що у заповіднику “Гетьманська столиця” уточнили, що фактично користування храмом МП було припинене у червні минулого року і через рік судів заповідник відстояв своє рішення та звільнив церкву Кирила Розумовського від кормиги московського патріархату.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Спека у багатоповерхівках: безпека для дорослих і дітей

SVOBODA.FM