Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Війна
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / США візьмуть участь у “коаліції винищувачів” для України – CNN
США візьмуть участь у “коаліції винищувачів” для України – CNN

США візьмуть участь у “коаліції винищувачів” для України – CNN

Сполучені Штати Америки візьмуть участь у «коаліції винищувачів» для України.

 Про це заявив Джо Байден на саміті “Групи семи” в Японії в пятницю, 19 травня, пише CNN.

Як зазначається, Байден схвалив план підготовки українських пілотів на сучасних винищувачах, включаючи F-16. Імовірно, навчання відбуватиметься лише в Європі, але американський персонал братиме в ньому участь разом із європейськими союзниками й партнерами.

Тренування триватимуть кілька місяців, а розпочнуться вже найближчими тижнями.

“Оскільки навчання відбуватимуться протягом наступних місяців, наша коаліція країн, які беруть участь у цих зусиллях, вирішить, коли насправді надати літаки, скільки ми їх надамо і хто їх надасть”, – зауважнив неназваний посадовець США.

Та додав, що нині “Сполучені Штати та наші союзники і партнери зосередилися на наданні Україні переважної більшості систем, озброєнь та навчання, необхідних для проведення наступальних операцій цієї весни та влітку”.

16 травня Велика Британія та Нідерланди оголосили про наміри створити міжнародну коаліцію для постачання винищувачів F-16 в Україну.

Ріші Сунак і Марк Рютте домовилися, що “працюватимуть над створенням міжнародної коаліції для надання Україні бойових повітряних сил і засобів, надаючи підтримку в усьому – від навчання до придбання винищувачів F-16”.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM