Останнє оновлення: 12:32 п'ятниця, 4 липня
адміністрування / Імідж*
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Хто такий помічник керівника та які є його обов’язки
Хто такий помічник керівника та які є його обов’язки

Хто такий помічник керівника та які є його обов’язки

Помічник керівника – це людина, яка допомагає менеджеру у виконанні його повсякденних задач. Обов’язки працівника, котрий обіймає таку посаду, можуть бути різними: від керування персоналом до налагодження взаємодії з клієнтами, вирішення конфліктних питань чи забезпечення життєдіяльності офісу.

Посада помічника також є керівною, проте він не повинен складати конкуренцію директору фірми. Його завданням є дотримання встановлених принципів управління, чітке виконання поставлених задач та підтримка необхідних комунікацій.

Які вимоги висуваються до асистентів

Помічник керівника наділяється певним колом обов’язків та завдань залежно від сфери діяльності компанії та особливостей підрозділу, де працює спеціаліст. На виробничій дільниці, у фінансовій структурі чи відділі комунікацій із клієнтами обов’язки асистента можуть суттєво відрізнятися. Зазвичай керівники створюють власний перелік вимог до особистого помічника. Проте більшість вакансій передбачає:

  • наявність вищої освіти та практичного досвіду роботи;
  • високий рівень грамотності та володіння пакетом офісних програм;
  • здатність до швидкого навчання;
  • навички комунікації;
  • дисциплінованість;
  • активність;
  • кмітливість та самостійність у прийнятті простих рішень.

Помічник керівника повинен бути готовим до багатозадачності, оскільки часом кількість звернень від керівника, колег та клієнтів занадто висока. Корисною рисою особистості асистента є стресостійкість, яка допоможе впоратися з великою кількістю складних завдань. До важливих критеріїв також належать навички тайм-менеджменту, які допомагають правильно розпоряджатися робочим часом. 

У деяких компаніях серед вимог до помічників керівника може бути зазначена потреба в знанні іноземних мов, готовність до відряджень, організаторські здібності тощо. Варто зауважити, що рівень заробітної плати здебільшого залежить від переліку обов’язків та рівня кваліфікації, яка вимагається від кандидата. 

Які перспективи є у помічника керівника 

Асистентам директорів зазвичай делегують управління компанією на час відсутності вищого керівництва. Ретельний попередній відбір та тривала робота на посаді помічника дозволяють таким співробітникам претендувати на підвищення до вищого рівня управління. У кар’єрному зростанні допоможуть розвинуті комунікативні навички, підтримка робочого колективу, цілеспрямованість та досвід успішного розв’язання складних задач. 

За інших рівних умов помічник керівника, який знає всі процеси, що відбуваються на підприємстві та в колективі зсередини, є кращою альтернативою в порівнянні зі стороннім кандидатом на посаду директора. Звісно, це стосується тільки тих випадків, коли асистент дійсно бере на себе частину функцій з управління організацію, а не лише виконує роль секретаря, як це трапляється в деяких компаніях.


Фотоновини

  Дороги в приватному секторі

SVOBODA.FM