Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Освіта
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / У МОН назвали предмети ЗНО, які знадобляться випускникам для вступу в університети
У МОН назвали предмети ЗНО, які знадобляться випускникам для вступу в університети

У МОН назвали предмети ЗНО, які знадобляться випускникам для вступу в університети

Міністерство освіти і науки опублікувало перелік предметів, з яких слід успішно пройти незалежне зовнішнє оцінювання, щоб вступити до університету. Першим предметом, необхідним для кожної спеціальності, є українська мова.

У МОН наголосили, що випускники можуть обрати для здачі як ЗНО з української мови та літератури, так і окремо лише ЗНО з української мови.

Успішно склавши ЗНО з української мови і літератури, учасники зможуть вступати на будь-яку омріяну спеціальність, адже отримають не тільки результати тестування з обраного навчального предмета, але й додатково – результат ЗНО з української мови.

Однак важливо зазначити, що результат ЗНО з української мови не можна буде використати замість результату з української мови і літератури.

У МОН додали, що для абітурієнтів, які вступатимуть на бакалавра другий і третій конкурсні предмети різняться залежно від обраної спеціальності. Повну інформацію про те, які предмети потрібні для кожної спецільності – читайте у Додатку 4 за посиланням.

Водночас тим абітурієнтам, які прагнуть здобути ступінь молодшого бакалавра, знадобляться результати з двох конкурсних предметів. При цьому для мистецьких спеціальностей одним з предметів стане творчий конкурс.

Першим предметом є українська мова або українська мова і література. Другий предмет ЗНО пропонується на вибір вступника з переліку других та третіх предметів, зазначених у таблиці Додатка 4. Для мистецьких спеціальностей другим предметом є творчий конкурс, який складається у закладі освіти,
– розповіли у МОН.

Своєю чергою, для тих, хто вступатиме на основі молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра, необхідно буде отримати результати ЗНО з двох предметів, а також скласти фахове випробування у закладі освіти.

"Першим предметом, як у двох попередніх випадках, є українська мова або українська мова і література. Другим конкурсним предметом для таких вступників за вибором закладу освіти у разі участі у конкурсі на бюджетні місця буде математика або історія України, а для вступників на контракт заклади можуть запропонувати власний перелік предметів на вибір вступника", – пояснили в міністерстві.

У МОН також нагадали, що цього року абітурієнти зможуть використовувати результати ЗНО 2019 – 2022 років.

З умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2022 році можна ознайомитись за посиланням.

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM