Останнє оновлення: 14:29 четвер, 23 травня
Відновленню Незалежності - 30!
Ви знаходитесь: Політика / Соціум / Як у Чернігові відсвіткували День Незалежності
Як у Чернігові відсвіткували День Незалежності

Як у Чернігові відсвіткували День Незалежності

Виставка військової техніки, марш Красною площею та відкриття відремонтованої Гарматної алеї із реконструкцією боїв дружинників. Так у Чернігові святкували 30 річницю Незалежності України.

О 10:00 ранку святкування Дня Незалежності України у Чернігові розпочали на Красній площі із трансляції промови президента Володимира Зеленського та покладання квітів до меморіальних стел «Герої не вмирають» та «Героям Небесної Сотні».

Далі відбувся урочистий марш Красною площею парадних розрахунків Військової частини восьмого навчального центру Держспецтрансслужби та Академії державної пенітенціарної служби.

Поряд із будівлею облдержадміністрації – виставка спецтехніки. «Новатор», «Краз», «Козак-2». Усі ці машини – на озброєнні у чернігівських підрозділів ЗСУ, Нацгвардії, прикордонників та рятувальників. Найбільший ажіотаж серед дітей викликає зенітна установка, яка належить Державній прикордонній службі.

Відкриття Гарматної алеї, виставка військової техніки – у Чернігові святкували День НезалежностіФОТО: Суспільне Чернігів
Виставка військової техніки біля будівлі ОДА

Відремонтовану Гарматну Алею на Валу відкрили екскурсією та реконструкцією Лиственської битви 1024 року, в якій Ярослава Мудрого переміг чернігівський князь Мстислав, а згодом підписав з ним мирну угоду. Тоді Чернігів став центром однойменного князівства.

У своїй промові з нагоди Дня Незалежності та відкриття Гарматної алеї голова облдержадміністрації обіцяє місту державну підтримку.

«Держава приділяла і буде приділяти багато уваги таким об’єктам. Адже ми маємо пам’ятати та розуміти нашу історію. А історія вчить: наша сила – в єдності».

А міський голова Владислав Атрошенко публічно просить директора Інституту історії імені Лазаревського Олександра Коваленка віддати місту приміщення учбового закладу, щоб зробити там музей:

«Ми унікальні люди, ми маємо, що показати, але ми це тримаємо під замком. Це у мене давнє прохання та моя мрія, щоб ми на крок ближче стали до європейців, усвідомити важливість мого прохання і відмовитися від власних амбіцій. Шановного проректора чи завкафедри Історичного університету… І віддати місту – це тільки воля потрібна нашого історичного університету. Щоб історичний факультет ми зробили за кошти міста шикарним музеєм».

О 16:00 на Красній площі розпочався концерт, він тривав до 22:00. Почали із міжнародного фольклорного фестивалю національних культур «Поліське коло». Завершили виступом співачки Камалії. Деталі - у сюжеті Суспільного:


Фото: Владислав САВЕНОК


Фото: Олег ГОЛОВАТЕНКО

Також чернігівці мали нагоду оглянути унікальну фотовиставку Зої Шульги «Шрами Чернігова. Ціна Незалежності»:

закрити

Додати коментар:


Фотоновини

  Таємна зброя комунальників

SVOBODA.FM